Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

    Колега, я разкажи по подробно за заваряването на китайските некачествени чугуни... имам едно-две строшени неща от такъв чугун и ми се ще да пробвам, преди да ги изхвърля.

    Коментар


    • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

      Опитай на ВИГ с гореспоменатата тел. Може и с променливотоков електрожен с чугунен електрод и да си добавяш във ваната от медната тел като легираща добавка. Целта е да се намали съдържанието на въглерод в зоната на заваряване. В медта се съдържа кислород, който се свързва перфектно с въглерода (една молекула въглерод с две на кислорода). Това съединение може да изгори или да остане като "устойчив карбид" в заварката. Това само за азиатските чугуни, другите нямат нужда от тая гимнастика , заваряват се с подходящите според чугуна елекгрод и метод.

      Коментар


      • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

        В нета попадам на това: Zn 39.3%+Cu 60%+Mn,Si,Sn (Zn-цинк,Cu-мед,Mn-манган,Si-силиций,Sn-калай).
        И на това: P 7%+Cu 93% (Cu-мед, P-фосфор).
        Кой за какво е подходящ?

        Коментар


        • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

          Това са телове за газо-пламъчно заваряване и запояване.

          Коментар


          • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

            Пишеше, че стават и за ВИГ.

            Коментар


            • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

              Момчета, хубав разговор си водите Вие тук. Аз пиша за пръв път и като така съм прочел цялата тема преди това. Макар и голям ентусиаст съм начинаещ във ВИГ заваряването. Бих желал, ако може някой от по-компетентните да разгледа приложената картинка, и да коментира данните за показаната машинка, моля! Открих я в китайски сайт, но май доставката с DHL идва около 2 пъти по-скъпа от 300те долара цена на машината! Чудя се и се мая какво да направя с ограничения си бюджет!

              Коментар


              • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                одеве забравих да закача табличката

                Коментар


                • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                  И сега не си я закачил.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                    Първоначално публикуван от icohir Преглед на мнение
                    Чудя се и се мая какво да направя с ограничения си бюджет!
                    Не го давай за боклуци !
                    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                    Коментар


                    • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                      Разбрах проблема с табличката - форматът е неправилен. И понеже съм велик IP специалист, като нямах време и не можах да измисля как да конвертирам файла, то щракнах екрана на компа със SONY-то и... ето ти - JPEG.



                      Впоследствие поразгледах и други китайски ВИГ (вкл. и комбинирани - TIG/PLASMA/MIGMAG, за който изпратих и запитване - като ми отговорят ще го покажа). Цените са ниски, но по-скоро са убийствени доставките. Всъщност имам и доста неясноти в познанията си, които ми спъват и избора : най-вече алуминия и връзката му с АС, пулс и безконтактно запалване. Това го питам и защото се опитах да поплюя по две Ал планки, като използвах за токоизточник един счупен КраКра, но така залепваше(заради контактното палене), че... Всъщност "пулсът" важи ли и за другите метали и каква му е функцията? А иначе с инверторчето - медни тръби 0.8, обаче с меден добавъчен от магазина долу-горе; стомана, даже и с арматурна тел - също. Подробността само е явно в опита и в техниката! И понеже опитът е функция на ръцете и желанието, а аз ги имам и двете, то остава 2-та част на уравнението - добра машинка(пари)!

                      Коментар


                      • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                        Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                        Не го давай за боклуци !
                        Някъде в темата имаше препратка към АргоМаркет и там има една чудесна заварячка, но засега ме спира незнанието ми основно относно "пулса"(който явно е доста важен, а там май липсва, но не съм сигурен). Всъщност си е много гот да извадя, някак си(дай боже) 3-5 бона, но реалностите са други(и "китайките" и те)!

                        Коментар


                        • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                          Ето един jpeg с телефона:. Иначе съм си направил опитна установка с инвертора, редуцир, бутилка и шланг. Даже мед 0.8(обаче с купешки меден добавъчен) - ниво Аматьор. Черно - с арматурна тел - малко по-добре. Алуминий :тук беше цирка с раздрънканото КраКра- обаче контактното палене не се получава никак! Днес говорих с един приятел инженер и той обеща да измисли запалка( за пробата естествено)! Не ми е много ясно каква роля играе "пулса" - само с алуминия ли е свързан или...? Всеки случай съзнавам ясно, че независимо от 22 годишният ми опит с ММА, ВИГа иска 3 неща ; практика, практика и практика(това е от мен т.е. ще стане). 2-то е добра техника и тук вече е проблемът, но с времето ще стане и това!

                          Коментар


                          • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                            Гледах в АргоМаркет, но сякаш нямаше "пулс" и затова още се чудя. Пък и все ми се ще някоя китайка, ако има 3в1(TIG, MIG/MAG, PLASMA)! Естествено приемам и съвети с отворено сърце. Затова съм във форума!

                            Коментар


                            • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                              Ето един jpeg с телефона:[IMG]file:///C:\DOCUME~1\ICO\LOCALS~1\Temp\msohtml1\01\clip_image001.gif[/IMG]. Иначе съм си направил опитна установка с инвертора, редуцир, бутилка и шланг. Даже мед 0.8(обаче с купешки меден добавъчен) - ниво Аматьор. Черно - с арматурна тел - малко по-добре. Алуминий :тук беше цирка с раздрънканото КраКра- обаче контактното палене не се получава никак! Днес говорих с един приятел инженер и той обеща да измисли запалка( за пробата естествено)! Не ми е много ясно каква роля играе "пулса" - само с алуминия ли е свързан или...? Всеки случай съзнавам ясно, че независимо от 22 годишният ми опит с ММА, ВИГа иска 3 неща ; практика, практика и практика(това е от мен т.е. ще стане). 2-то е добра техника и тук вече е проблемът, но с времето ще стане и това! (не знам къде бъркам, но трети път пиша и нещо не излиза мнението ми)

                              Коментар


                              • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0413.jpg
Прегледи:1
Размер:150.3 КБ
ID:5529605

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X