Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Made in Bulgaria

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Made in Bulgaria

    С алуминиевата тел и тефлонов водач трябва... иначе най добре ще се запази ако му направиш една количка-ролкейдж, хем с бутилката да си ходи заедно, хем да пази от разни падащи предмети.Може и с някоя ламарина отгоре, като поставка.

    Коментар


    • От: Made in Bulgaria

      Абе и аз си го помислих, ама така е по-удобно за разнасяне, та няма да му правя количка. То няма и къде толкова да се разнася де, с 4 метра шланг ще стига почти навсякъде в гаража.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • От: Made in Bulgaria

        Страхотна е тази машина. Каква и е цената ако не е тайна?
        Пожелавам доста само да яде телта и да няма други пробеми. Внимавай много с шланга, че както е дълъг и се разхождаш навсякъде с него, така се разтапя при допиране в гореща заварка. Аз моя така го стопих на едно място, хубаво че не беше фатално. Голямо предимство е смяната на поляритета, но ако се заварява само черно не е необходимо. Все пак не се знае един ден какво ще решиш.
        Машинката е голяма и предполагам се събира 15кг ролка с тел. Не че имам нещо против да се работи с 5кг, но излиза по-скъпо.

        Коментар


        • От: Made in Bulgaria

          Поляритета се сменя, когато минеш от единия метод на другия.Иначе мисля че по МИГ-МАГ метода, няма положение в което да се работи с обърнат поляритет.

          Между другото, едно интересно нещо е, че като се пуснат импулсите, звука е като че ли тела е много.Аз му бях свикнал и като хванах да заварявам със струна, все ми звучеше много малко....

          Коментар


          • От: Made in Bulgaria

            Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
            Поляритета се сменя, когато минеш от единия метод на другия.Иначе мисля че по МИГ-МАГ метода, няма положение в което да се работи с обърнат поляритет.

            Между другото, едно интересно нещо е, че като се пуснат импулсите, звука е като че ли тела е много.Аз му бях свикнал и като хванах да заварявам със струна, все ми звучеше много малко....
            С флюсовата тел трябва да се смени поляритета.

            Коментар


            • От: Made in Bulgaria

              Мисля че и алуминия трябва да е с обратна полярност.

              Коментар


              • От: Made in Bulgaria

                Ако не си се отказал така може да ти е по удобно иначе пак си е разнасяне (от начало и аз не исках но ....ето какво стана) . Колкото до машината само добро може да се каже, добър избор заслужава си всеки лев.Хората от АИГ са мноого готини разбрани .[/QUOTE]QUOTE[/Q]Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PHOT0494.jpg
Прегледи:2
Размер:159.4 КБ
ID:5519989Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PHOT0496.jpg
Прегледи:2
Размер:130.7 КБ
ID:5519990Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PHOT0497.jpg
Прегледи:2
Размер:145.3 КБ
ID:5519991Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PHOT0498.jpg
Прегледи:2
Размер:146.0 КБ
ID:5519992

                Коментар


                • От: Made in Bulgaria

                  Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                  Мисля че и алуминия трябва да е с обратна полярност.
                  Не трябва.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Made in Bulgaria

                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    И алуминиева тел нямам. А за нея си трябва и аргон, а и него нямам.
                    То какво ли имам...

                    Шланга е Binzel мисля, че беше 150, 4 метра. Абе от малките ръкохватки, ама то и няма да заварявам дълго на висок режим, та този шланг ще държи. Поне така си мисля де.
                    Накупих си дюзи и държачи, от АИГ имам подарък кутия с паста против пръски, надявам се да го запазя максимално дълго в добро състояние.
                    Ама като се знам какъв съм калпазанин...
                    Ха честита ти придобивка ! За бинзела не се притеснявай носи яко товарене само газовите дюзи горят бързо и загрява . Моя на старото 220 амперовото е такъв и като ме домързи да го сменя с 250 амперовия карам с малкия има няма вече 7-8 години не е мръднал . На инверторното от Данчо също съм с малък шланг и там грижи нямам .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Made in Bulgaria

                      Честито и от мен!Миналата година си вземах селф контрол от Данчо на панаира в Пловдив,работи си съвсем безгрижно със 1мм тел,на втора макара е,няма ядове.
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • От: Made in Bulgaria

                        Днес позаварявах малко, и мога да кажа, че съм много доволен. Направих едни доста яки шевове, на сериозен режим, и машинката пее.
                        Пробвах и ММА функцията- и там без проблеми.
                        Ама то се очакваше де, нова машина, от добър производител, няма какво друго да е.

                        Само с външният си вид една машина говори за производителя си. Това, че се грижи за детайлите като качество на боята, изглед на врътките на потенциометрите, наличието на дисплей, цялостен вид-всичко това говори, че производителят не претупва и съществената част.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • От: Made in Bulgaria

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Не трябва.
                          Ами трябва си. То винаги МИГ-МАГ си работи на обратна (+) на електрода. Само тръбната самозащитна работи на (-)
                          П.С. Знам че това имахте в предвид но когато не се използват точните термини се получават обърквания
                          Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

                          Коментар


                          • От: Made in Bulgaria

                            Кольо,снимай ръкохватката ако може че,имам такъв шланг,продадоха ми го за бинзел ама никъде не пише , и верно,събира ли 15 кг. ролка !


                            п.п Аз като разправях че ключа за он-офф трябва да е отпред......Верно сте ме послушали.....!
                            Въпрос към Георги или Асен от Аиг,колко ампера е ключа и директно ли прекъсва фаза-нула в смисъл и двете линии,преди бях питал може би и в тая тема спарки ,но не си обясних за себе си как 16А ключ издържа на 6 киловата което е около 26-27 Ампера !
                            Последно редактирано от Roninn; 21-09-13, 23:02.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • От: Made in Bulgaria

                              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                              ...и верно,събира ли 15 кг. ролка !
                              Събира. Тия дето не събират са по-компактни.


                              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                              Въпрос към Георги или Асен от Аиг,колко ампера е ключа и директно ли прекъсва фаза-нула в смисъл и двете линии,преди бях питал може би и в тая тема спарки ,но не си обясних за себе си как 16А ключ издържа на 6 киловата което е около 26-27 Ампера !
                              Ключове такива има и по 25 ампера. Ей-сега погледнах в чекмеджето - стандартно са 15А/250V и 20А/120V. Тоест съвсем обикновен ключ от магазина издържа 20А - волтовете не го притесняват, защото не изключва под товар, за разлика например от бойлера вкъщи. Важното е кабелните обувки да са от хубавите (калайдисани и от по-дебела ламарина). Вероятно освен кербоването ги и запояват - но това да кажат те.
                              Прекъсва фазата и нулата - то няма как иначе. Само масата е директно към шасито.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Made in Bulgaria

                                На шланга си пише Binzel, не само на ръкохватката, но и по самия "маркуч". Ако не забравя-ще снимам разбира се.
                                И да, събира голяма ролка, но мен почти не ме вълнува, защото надали ще слагам такава. Остави дето е повече пари дадени накуп, най-вече заради факта, че нямам кой знае колко за заваряване в гаража, и телта може да ръждяса. Особено през зимата.

                                А ключа май не прекъсва директно захранването. Когато изключа има едно леко забавяне, вътре нещо изцъква(реле някакво), и тогава угасва. Т.е.-ключа задейства само някаква оперативна верига, и не носи товар. Това според мен де, Георги да си каже, ако не е тайна.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X