Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Made in Bulgaria

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Made in Bulgaria

    Я питай пак, че аз не разбрах какво точно казваш...
    Панайот Бърдарски
    0887 60 77 22

    Коментар


    • От: Made in Bulgaria

      Е от CAT B10 с операционна система "Хемороид" - толкоз.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Made in Bulgaria

        Питах дали се отрича класическото трансформаторното преобразуване в полза на импулсните инвертори по принцип или си говорите само за заваръчните апарати.
        Ако е второто съм съгласен но не от собствен опит - така и не се научих да заварявам

        Разбрах вече.
        С Хемороид ОС е оправдано, влезте ми в положение... То на него и тока му пречи!
        Нещо като на руска ракета дето и космоса и е крив
        Враг усраине

        Коментар


        • От: Made in Bulgaria

          Говорим за заваръчни апарати. Нищо не се отрича - просто 200 амперов трансформатор с ПВ 10-15% тежи 40 кила, а инвертор с двойно по-голямо ПВ тежи 5-8 кила, и вече са достатъчно надеждни. А и на всичкото отгоре работят по-добре - особено при монофазните разликата е съществена, а вече и цените им са съизмерими. Никой не е луд да кара Москвич при наличието на Ферари на същата цена.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Made in Bulgaria

            Трансформаторен заваръчен апарат, има предимство само ако е без пари
            Всички останали случай се печелят от инверторните заваръчни машинки
            Панайот Бърдарски
            0887 60 77 22

            Коментар


            • От: Made in Bulgaria

              Ми мога да ти кажа какво е съотношението в продажбите на трансформаторните срещу инверторните машини. Като гледам по складовата си програма на всеки 40 инверторни машини се продава една Кракра. Никой не иска да мъкне 20-30 килограма машина при положение че същата инверторна е 5-8 кг. Отделно инвертора пали по-лесно, работи "по-мазно", има разни екстри. Спарки е дал добър пример с Москвича.

              Коментар


              • От: Made in Bulgaria

                Разбрах контекста и както вече казах съм напълно съгласен!
                Преди 2 седмици качвах хоум мейд електрожен на покрива заради една стойка на комина и спомените са ми прекалено ярки.
                Нямам наблюдения колко добре работят инверторите и доколко са по-надеждни от конвенционалните.
                За първото няма как и да имам щото електрозаварките никога не са ми идели отръки, за второто - дълбоко се съмнявам...
                Обаче и за ламер като мен е ясно, че удобното си е удобно!
                Иначе за захранване, особено на комуникационна и аудио апаратура си предпочитам трансформаторното пък дори и да звуча като мухъл
                Враг усраине

                Коментар


                • От: Made in Bulgaria

                  Не си единствен,в момента изграждам голяма оптична мрежа,вчера дори даваха по телевизиите за нея,та на места имаше активни у-ва захранени от 25А импулсни с вентилатори,които сменям с трафове и стабилизатори няколко по 3 А с които гарантирам години безпроблемна работа.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • От: Made in Bulgaria

                    Никой не е луд да кара Москвич при наличието на Ферари на същата цена.
                    Много зарязаха москвича и скочиха във ферари. Много от тях сменят и фераритата с други, защото катастрофират често и ако е изтекла застраховката........ А москвича си върви, върви........

                    Коментар


                    • От: Made in Bulgaria

                      Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
                      ...Много от тях сменят и фераритата с други, защото катастрофират често........ А москвича си върви, върви........
                      А москвича си върви.... като москвич. Додето навъртиш с него 100000 ставаш ти за основен ремонт, а през това време другите са навъртяли по милион и искат още. Пък и не знам някой доброволно да се е върнал от ферари на москвич - сигурно има защо.

                      Това с честото катастрофиране беше. Към момента преобладаващата част инвертори проблем с надеждност нямат, освен ако не купиш някой откровен боклук. Е, или ако собственика не е някой при който на втория месец в инвертора има 2 пръста метални стружки, защото рязал с флекса точно срещу него дълго и упорито.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Made in Bulgaria

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        ...Говорим за заваръчни апарати. Нищо не се отрича - просто 200 амперов трансформатор с ПВ 10-15% тежи 40 кила, а инвертор с двойно по-голямо ПВ тежи 5-8 кила, и вече са достатъчно надеждни....

                        ... и не маловажното предимство , че работи с постоянен ток . Което означава , че топи безгрижно базични електроди . А това дава възможност за професионална работа

                        Между другото , от известно време напъвам яко едно 200 амперово казанлъшко Вики в гаранция, с 4 мм. базични електроди . Работи на 170-180А по 5-6 часа на ден . Никакви ядове !

                        Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
                        ...Много зарязаха москвича и скочиха във ферари. Много от тях сменят и фераритата с други, защото катастрофират често и ако е изтекла застраховката........ А москвича си върви, върви........
                        Абе върви по принцип . Когато си иска де , ама това е друга тема. Всъщност , казват му на Москвич-а "автомобил" не за друго , а защото има волан и 4 колела.

                        Иначе ни возията му е возия , ни стабилността му в завои е стабилност . За мощността и разхода не ми се и отваря дума . Да не говорим пък , че ако не искаш да те остави насред път , требе през 30-40 хил.км. да му регулираш клапани , карбуратор , плюс притягане на луфтове и яко грес на лагера !

                        ... аз не мога да го сравнявам с Ферари , но мога с Мерцедес - такива имам за съжаление. . Един МБ се търкаля при мен вече към 300 хил. км. , като единствената намеса от моя страна е смяна на масла и филтри.

                        ... та те така за сравненията

                        ПС. Поста ми е излишен , но не погледнах на време последния пост на Спарки
                        Последно редактирано от Vlado_Ts; 10-09-13, 11:12.
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • От: Made in Bulgaria

                          Съвсем в синхрон със заглавието на темата да се похваля:

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0399 (Medium).jpg
Прегледи:2
Размер:92.6 КБ
ID:5519904Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0400 (Medium).jpg
Прегледи:2
Размер:97.6 КБ
ID:5519905

                          Нямах много време за проби, но естествено дръпнах два тегела.
                          Първите впечатления са, че всичко е много добре. Само на максимален режим телта 0.8 не може да осигури достатъчно материал. За съжаление нямам тел 1 мм в гаража, но съм сигурен, че с нея режима на работа ще е супер и на максимално натоварване.

                          Много добро впечатление ми направи отзивчивостта на АИГ. Всичко по сделката беше точно и коректно, каквото сме говорили-точно това се случи.

                          Благодаря ти Георги, радвам се, че се запознах теб, макар и само по телефона. Засега.

                          Като придобия повече впечатления от машината ще пиша, ама надали ще има нещо лошо за писане. Отсега съм убеден, че машината ще работи перфектно и дълго.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • От: Made in Bulgaria

                            Ууу браво... да ти е честито и да ти се леят заварките безгрижно.Пробвай го и на алуминии...

                            С какъв шланг е оборудван?

                            Коментар


                            • От: Made in Bulgaria

                              Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
                              Ууу браво... да ти е честито и да ти се леят заварките безгрижно.Пробвай го и на алуминии...

                              С какъв шланг е оборудван?
                              На алуминий ще е върха! Пробвано!

                              Коментар


                              • От: Made in Bulgaria

                                И алуминиева тел нямам. А за нея си трябва и аргон, а и него нямам.
                                То какво ли имам...

                                Шланга е Binzel мисля, че беше 150, 4 метра. Абе от малките ръкохватки, ама то и няма да заварявам дълго на висок режим, та този шланг ще държи. Поне така си мисля де.
                                Накупих си дюзи и държачи, от АИГ имам подарък кутия с паста против пръски, надявам се да го запазя максимално дълго в добро състояние.
                                Ама като се знам какъв съм калпазанин...
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X