Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Made in Bulgaria

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Made in Bulgaria

    Е, решихте ли кое е по-доброто? Всяко си има предимствата и недостатъците. Остава да реши човека какво точно ще заварява по-често. Имам и трите апарата, телоподаващото не съм го ползвал от много години. Най-често използвам електрожена (160А китаец, немски лиценз) и само когато искам да парна нещо съвсем финно, ползвам аргона. То и няма какво толкова да се заварява, във фирмата съм се назаварявал. Но там ползвам Кемпи. За мен е фаворит, но прекалено е скъп апарат когато не се ползва. Така, че решавай за какво ще ползваш, колко ще ползваш, колко пари имаш за харчене. Определено могат да се правят тънки и прилични шевове с електрожена ако е добър и с електроди малък диаметър. Даже и с българските, които вече се правят по лиценз на ЕСАБ. А има и електроди от световно неизвестни фирми които правят шев ум да ти зайде. За специални случаи си имам и добре съхранявам Кльокнер и Кобелко, но много рядко посягам към тях! И сух Норд върши добра работа. За чугун - неръждавейка с по-вече никел, има и електроди чист никел, но са доста скъпи, килото е над 100лева.

    Коментар


    • От: Made in Bulgaria

      Първоначално публикуван от Pachopacho Преглед на мнение
      С тези си два-три поста разпалих огъна на ново... Някой беше споменал че рано или късно ще искам да имам и двата вида апарати, ако не и още някой, за който още не съм прочел. Много правилно! Всеки ден чета, гледам в ebay, форуми и не само бг и какво ли още не. ДА, клоня ту към единя вид, ту към другия и това е поради факта, че ми се иска да имам и двете машини. Везните в крайна сметка наклониха към МИГ-МАГ, въпреки че съм написал противното в предишния си пост, а ВИГ мисля да купя някъде в близкото бъдеще, когато се науча да заварявам с МИГ и взема че имам малко повече практически опит, а не да гледам някакви филмчета и да ахкам как някой с 30 години стаж като заварчик ми пълни душата.

      Благодаря на всички ви за откровените мнения! В крайна сметка си се върнахме на първоначалния въпрос кое МИГ МАГ е по добро, но мнения и тук ще са хиляда.... Спрял съм се на Харкото и на Вики Б и най вероятно ще е едно от тях стига да не ме разубедите с някой страшен спор

      Имам една питанка - гледам че има газове с различни процентни примеси на СО, кислород и прочие. Как мога да напълня такъв ? Отивам и казвам "искам това и това да напълните" ? Мисля да си взема бутилка под наем. А пълненето в дружба са ми на 10 мин от нас.
      Мерси колеги!
      Да ,и аз определено съм за инвертор !
      В твоя случай може да помислиш и за трети вариант - 3в1-но.... т.е.инверторите на Редко- REDCO ASTRA MIG -кеф ти електрожен кеф ти МИГ-МАГ кеф ти ВИГ всичко на едно място и то на доста добра цена за домашна заваръчна машина включваща всички твои изисквания! В случая ще ти трябват две бутилки -една с аргон и друга с коргон (80% Ar, 20% CO2).
      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

      Коментар


      • От: Made in Bulgaria

        Точно тия не ги препоръчвам. Виждал съм какво има вътре - предимно компромиси. А "синергичния" режим е направо смешка. Прочетете му ръководството и ще паднете от смях.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Made in Bulgaria

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Точно тия не ги препоръчвам. Виждал съм какво има вътре - предимно компромиси. А "синергичния" режим е направо смешка. Прочетете му ръководството и ще паднете от смях.
          Фирмата има доста голямо разнообразие от машини.... аз не съм препоръчвал синергичните - но те ще са определено и по скъпи .... не знам как работят и какво има вътре но цената е добра за машина предоставяща възможности от три метода на заваряване!
          П.П.ПВ-то е добро за машина от клас хоби !http://www.proftools.net/product/116...a-mig-160.html и синергичните http://www.proftools.net/product/116...-synergic.html
          Последно редактирано от welderargon; 04-04-12, 21:40.
          https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
          https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

          Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

          Коментар


          • От: Made in Bulgaria

            Точно това имах в предвид. Тия без "синергизъм" са същите, с няколко чипа по-малко. Някога имаше и немци, дето ги продават през ebay. Отказаха се. Сещай се защо.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Made in Bulgaria

              Ми тогава остава- варианта с най ниската цена -инвертора на Вики Б Миг-маг 135 А с който безгрижно ще си заварява предимно черна ламарина и малки винкелчета !

              Последно редактирано от welderargon; 04-04-12, 22:36.
              https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
              https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

              Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

              Коментар


              • От: Made in Bulgaria

                Sparky правилно ти каза да си купиш това което те кефи, отиди в магазина от който си решил да купуваш и тествай ако не може- една майна и на друг и пробвай което те кефи аз също бях в тая дилема преди месец, но само четох без да питам, звънях на всичко живо що продава инвертори и най ме хвана яд на есабските и на кемпитата, супер надути цени на какво отгоре само заради името, а в същото време на почти половин цена можеш да си купиш нещо което да е също добро и качествено, примерно на мен ми е кеф с аргона и со2 за мен винаги е било машина за калпазани имах такава и я захвърлих мразя я докато аргона си е предизвикателство за мен това си е лично мнение( дорогие друзя не ругайте меня)

                Коментар


                • От: Made in Bulgaria

                  Малко майтап след като си купих инвертора ми звъни търговец на кемпи и отново зарибявки и аз му казвам съжалявам но вече си купих инвертор на китин а той гневен върни го обратно и си купи от мен кемпи мерцедеса на инверторите и все това повтаряше мерцедеси и кемпита и ми писна и попитах откога хитлер стана заварчик

                  Коментар


                  • От: Made in Bulgaria

                    Аз съм собственик на Вики 135А, но не ти го препоръчвам. Причината е само една- шланга е страшно фалшиф и не може да се сменя. Още есента като си сглобявах една маса без да искам бях опрял шланга в една от заварките при което се разтопи изолацията и на шланга и на бронята и се наложи смяна на бронята а сега е увит с изолирбан и внимавам да не го стопя пак. Отделно клапана за газта е механичен при копчето на ръкохватката и създава малко дискомфорт. Като цяло сега съжалявам че не купих Вики 170. Инъче машинката работи перфектно. Ако ще го ползваш 2 пъти в годината взимай 135А, но ако е за ежедневна работа 170А. Надявам се да съм помогнал

                    Коментар


                    • От: Made in Bulgaria

                      Положението е следното - инверторно Вики Б Е-170А e със следните параметри:
                      MIG-MAG инверторен CO2 заваръчен апарат 170A
                      режим на работа: MIG/MAG (телоподаващо устройство)
                      пригоден за работа със заваръчна тел на ролка 5 kg
                      захранване: 230V/50÷60Hz
                      заваръчен ток: 170A max
                      номинална мощност: 5.2kW
                      ПВ при 50А (20оС): 100%
                      ПВ при 110А (20оС): 100%
                      ПВ при 170А (20оС): 75%
                      регулиране /плавно/: 30÷170А
                      диаметър на заваръчната тел: Ø 0.6÷0.8 mm
                      окомплектован с шланг с еврокуплунг и ръкохватка
                      степен на защита: IP 21
                      собствено тегло (без ролка): 9 kg

                      апаратът позволява директно заваряване на алуминий с дебелина до 3 mm с алуминиева тел Ø 0.8÷1.0 mm !!!!!?????

                      Звънях в Ташев Галвинг, много любезни, поръчват ги от Вики Б и чакат доставка че не държат на склад! Е да ама как тогава ще го пробвам преди да купя ??? Да скокна до Енина, хах екстра а Иначе цената и тук и при производителя е една и съща - 990лв с ДДС но без вентил (във Вики Б го продават за 43лв с ДДС) и разбира се без бутилка.
                      Как ви се струват параметрите и цената ? Спрямо онова харко което бях харесал цената е по добра а параметрите маалко по слаби. Ето и тях:
                      220V, 5kVA, 35....185A, ПВ: 35%-170А, 60%-120А, 100%-100А, тел 0,6...1мм, степен на напрежение 1х8 и забележете!!! тегло 56кг )))
                      Редкото не го споменавам че 170А е 1140лв

                      Коментар


                      • От: Made in Bulgaria

                        Колега, не мога да ти пиша на Лично съобщение, но ми се обади на тел 0896 13 47 74 за да ти кажа как да го купиш по-евтино. Аз съм Александър.

                        Коментар


                        • От: Made in Bulgaria

                          Викито 170 работи мн. добре.Не ми много вдъхва доверие само телоподаващия механизъм.

                          Коментар


                          • От: Made in Bulgaria

                            "...апаратът позволява директно заваряване на алуминий с дебелина до 3 mm с алуминиева тел Ø 0.8÷1.0 mm !!!!!?????..."

                            Когато завариш алуминии с "Викито", така ,както заварява "Дела" на Данчо , ела да ми се похвалиш. Като си от София , отскочи до фирма "Del" пробвай там инверторите им - няма да сбъркаш.

                            Коментар


                            • От: Made in Bulgaria

                              Ми то Вики ще завари винаги по-добре, никога няма да се похвали колегата
                              И малко по-смислено - какво по-различно предлага Дел? Модулация - променлив ток? Аз съм много доволен от Вики Б. И с други машини работя - няколко Кемпи - но Вики избива конкуренцията с хоби електрожена си с отрицателно тегло и приятна дъга, и с телоподаващото за малка ролка и по-високия ток и то почти безтегловно. На електрожена кабелите тежат повече от апарата.

                              Коментар


                              • От: Made in Bulgaria

                                Първоначално публикуван от Pachopacho Преглед на мнение
                                Положението е следното - инверторно Вики Б Е-170А e със следните параметри:
                                MIG-MAG инверторен CO2 заваръчен апарат 170A
                                режим на работа: MIG/MAG (телоподаващо устройство)
                                пригоден за работа със заваръчна тел на ролка 5 kg
                                захранване: 230V/50÷60Hz
                                заваръчен ток: 170A max
                                номинална мощност: 5.2kW
                                ПВ при 50А (20оС): 100%
                                ПВ при 110А (20оС): 100%
                                ПВ при 170А (20оС): 75%
                                регулиране /плавно/: 30÷170А
                                диаметър на заваръчната тел: Ø 0.6÷0.8 mm
                                окомплектован с шланг с еврокуплунг и ръкохватка
                                степен на защита: IP 21
                                собствено тегло (без ролка): 9 kg

                                апаратът позволява директно заваряване на алуминий с дебелина до 3 mm с алуминиева тел Ø 0.8÷1.0 mm !!!!!?????

                                Звънях в Ташев Галвинг, много любезни, поръчват ги от Вики Б и чакат доставка че не държат на склад! Е да ама как тогава ще го пробвам преди да купя ??? Да скокна до Енина, хах екстра а Иначе цената и тук и при производителя е една и съща - 990лв с ДДС но без вентил (във Вики Б го продават за 43лв с ДДС) и разбира се без бутилка.
                                Как ви се струват параметрите и цената ? Спрямо онова харко което бях харесал цената е по добра а параметрите маалко по слаби. Ето и тях:
                                220V, 5kVA, 35....185A, ПВ: 35%-170А, 60%-120А, 100%-100А, тел 0,6...1мм, степен на напрежение 1х8 и забележете!!! тегло 56кг )))
                                Редкото не го споменавам че 170А е 1140лв
                                Виж продава инструменти,предлагам вики комбо 180А,със 15кг тел,в машината има половин ролка и една нова бонус,тела е 1мм,ако си наблизо може да дойдеш и да пробваш,има и соларна маска.Масата на машината е 15кг по спомен без ролка,тел.0888859068 Пламен Петров,звънни,ще се разберем.
                                Р.S.Ако модераторите преценят,че не е за тук,да изтрият горе написаното.
                                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X