Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Made in Bulgaria

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Made in Bulgaria

    Незнам на къде клониш, обаче после ще си купиш и Ц0-2.......!Няма лошо да имаш всичките машини,обаче за дома цо2 и електрожен са необходимите неща,даже електрожена го ползвам все по рядко в дома,виж на монтажи в работата ,поради малките габарити РЕДЗ е титуляр !
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • От: Made in Bulgaria

      Съвета ми - опитай CO, опитай Аргон, и тогава решавай. Аргон без променлив ток значи забрави за алуминий, освен за груби и големи неща, по "заобиколния начин".

      Имам всичките машини, инверторни. Аргона ми стои и събира прах в 99.99% от времето, със все пълните 2бр. бутилки за него, променливия ток, пулсовия режим и прочие глезотии, а телоподаващото ползвам постоянно. Всъщност, последния път ползвах аргона защото бях разхвърлял телоподаващото на кванти с цел експерименти с електрониката му.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Made in Bulgaria

        Първоначално публикуван от Pachopacho Преглед на мнение
        Много ви благодаря, наистина изчерпателни отговори! За момента повече клоня към ВИГ инвертор макар и по трудно и бавно заваряване, но пък съм мераклия и ще се мятам на дълбокото Видях че на пазара има какви ли не ВИГ апарати с какви ли не екстри като едната от тях е да заварява и на променлив режим на тока AC. Разбира се на по евтините апарати тази екстра я няма, разбрах че е препоръчително алуминия да се заварява точно на този режим, но видях и клипове успешно да се заварява и на DC ?! Гледах гледах и за момента клоня към инвертор СТАНДАРТ 170 Т на Вики Б, обаче никъде не намерих какви са й точно спецификациите и май ще трябва да ходя до Ташев Галвинг да я видя на живо.
        Още веднъж благодаря, ако се присетите нещо ще съм благодарен да споделите, а бирата е ясно че ще е от мен
        Поздрави!
        СТАНДАРТ 170 Т на Вики Б е електрожен с опция ВИГ със контактно палене ,в комплекта са включен само кабели и ръкохватка за електрожен ,а ВИГ бренера е допълнително оборудване което ще ти струва още около 200лв...може би ще е малко в противоречие с темата но най евтиния вариант за момента са китайските ВИГ машини които се продават с пълно оборудване за РЕДЗ и ВИГ ! Ако си решил да взимаш РЕДЗ/ВИГ машина то Argo TIG 200 напълно се вмества в споменатия от теб бюджет !
        https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
        https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

        Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

        Коментар


        • От: Made in Bulgaria

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Съвета ми - опитай CO, опитай Аргон, и тогава решавай. Аргон без променлив ток значи забрави за алуминий, освен за груби и големи неща, по "заобиколния начин".
          А със обикновено телоподовощо шансовете за заваряване на алуминий -какви са ?Не са ли пак по заобиколния начин ?Допълнителното закупуване на обурудване от ролки ,бутилка аргон ,тефлоново жило и т.н. ще помогне ли за качественото заваряване на алуминий,или само ще доведе до напълно излишни разходи ...? Подобно е положението и със заваряването на наръждавейка със телоподаващо -много разходи за некачествено заваряване .....!
          Струва ми се че доста се спекулира по въпроса за заваряването на алуминий ,и изобщо давате ли си сметка колко пъти на година реално на човек му се налага заваряване на алуминиеви детайли !? Аз се занимавам повече от 20 год.със заваряване и през тези години за лични нужди ми се е налагало няколко пъти да си заварявам алуминий....!
          https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
          https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

          Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

          Коментар


          • От: Made in Bulgaria

            Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
            Подобно е положението и със заваряването на наръждавейка със телоподаващо -много разходи за некачествено заваряване .....!
            Я пак? Точно за неръждавейка "многото" разходи са бутилка с нужния газ (може и под наем, та не е никакъв разход), и макара (може и малка) с нужния тел.

            Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
            Струва ми се че доста се спекулира по въпроса за заваряването на алуминий ,и изобщо давате ли си сметка колко пъти на година реално на човек му се налага заваряване на алуминиеви детайли !? Аз се занимавам повече от 20 год.със заваряване и през тези години за лични нужди ми се е налагало няколко пъти да си заварявам алуминий....!
            Че кога съм казвал друго? Аз съм заварявал алуминий сигурно 3-4 пъти за 3-4 години. Това като изключим случаите, когато просто съм си играл за кеф. Впрочем, точно толкова пъти съм заварявал в ВИГ и различно от алуминий, при положение че машините са една до друга, в един и същи шкаф, и всичко е налично (и газ, и тел, и пръки добавъчен за ВИГ-а).

            Просто натъртвам че аргона е по-труден и най-вече в пъти по-бавен метод от телоподаващото. А алуминия е една идея по-гнусен. Може и да му допадне - при всеки е различно. Като гледаш някой изглежда лесно, но като хванеш ти горелката виждаш че не е така. На теб вече може би не ти пука, защото с това си изкарваш хляба, но това не променя нещата. Затова му и казах - опитва и двата метода, преди да купува машина. Което по му допадне - това да взима. Но додето стигне до заваряване на кутийка от бира - ще трябва много мат'рял да изгори, и пак не става с всяка машина, дори да е AC.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Made in Bulgaria

              welderargon,я кажи пак за неръждавейката с цо-то,щото и аз не те разбрах.....! Единственият разход е 25-30 лв за 2 кг ролка правилния тел !Във всяко пространствено положение,където кажеш,когато кажеш,колкото дълго кажеш,после два листа ги разпъваме да видим кой шев ще се пори като басма,на цо2 или аргона !Нищо че в хранително вкусовата промишленост всичко трябва да е аргон,ти ще обясниш защо....!
              Последно редактирано от Roninn; 03-04-12, 18:19.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • От: Made in Bulgaria

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Я пак? Точно за неръждавейка "многото" разходи са бутилка с нужния газ (може и под наем, та не е никакъв разход), и макара (може и малка) с нужния тел.
                Бутилката с нужния газ не е ли разход при положение че само бутилката с газ може би ще е над 50лв......а малка ролка тел 5 кг.над 100лв. и това при положение че заварката няма да стане добра ...

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

                Просто натъртвам че аргона е по-труден и най-вече в пъти по-бавен метод от телоподаващото. А алуминия е една идея по-гнусен. Може и да му допадне - при всеки е различно. Като гледаш някой изглежда лесно, но като хванеш ти горелката виждаш че не е така. На теб вече може би не ти пука, защото с това си изкарваш хляба, но това не променя нещата. Затова му и казах - опитва и двата метода, преди да купува машина. Което по му допадне - това да взима. Но додето стигне до заваряване на кутийка от бира - ще трябва много мат'рял да изгори, и пак не става с всяка машина, дори да е AC.
                Че аргона е по труден да но чак пък в пъти по-бавен не е !Особено що се отнася за тънки материали под 1,5 може да се каже че с телоподващото не е нито по-лесно нито по-бързо а пък да не говорим за външния вид на шева (защото според мен прикапване точка до точка не е нито шев нито качество) ….както писах и преди бързината на СО-то е за сметка на качеството което в огромната част от случайте не е добро и зачистването на шева с ъглошлайф е наложително което пък естествено отнема още време …. Но за домашния майстор едва ли е от толкова голямо значение производителността!
                Да алуминия е гнусен!Затова трябва да се знае че не е за всеки дори и за хора които упражняват професията на заварчик пак е гнусен и труден за някой пък и невъзможен…. !
                Последно редактирано от welderargon; 03-04-12, 19:24.
                https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                Коментар


                • От: Made in Bulgaria

                  Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                  welderargon,я кажи пак за неръждавейката с цо-то,щото и аз не те разбрах.....! Единственият разход е 25-30 лв за 2 кг ролка правилния тел !Във всяко пространствено положение,където кажеш,когато кажеш,колкото дълго кажеш,после два листа ги разпъваме да видим кой шев ще се пори като басма,на цо2 или аргона !Нищо че в хранително вкусовата промишленост всичко трябва да е аргон,ти ще обясниш защо....!
                  Доколкото знам неръждаемата тел е 20-25лв. за кг.!А ти ако заваряваш с обикновена тел това си е твой проблем!Проблем е също и използването на неподходящ газ ....!
                  А написаното от теб няма да коментирам! Ако съм ти един клиент ще избягам веднага и то колкото се може по надалеч!
                  Последно редактирано от welderargon; 03-04-12, 19:38.
                  https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                  https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                  Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                  Коментар


                  • От: Made in Bulgaria

                    Не че и с обикновенна тел не съм пробвал обаче съм пробвал и с необикновенна тел,както и с цо така и с коргон ! Като пробваш можем да коментираме !Както знаеш имам и аргон който не използвам или само за проби ,не че отричам този метод,просто не ми допада !

                    п.п На клиентите ми перкам само черно !Аз съм монтажник и не се занимавам с финни неща !
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • От: Made in Bulgaria

                      Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                      Бутилката с нужния газ не е ли разход при положение че само бутилката с газ може би ще е над 50лв......а малка ролка тел 5 кг.над 100лв. и това при положение че заварката няма да стане добра ...
                      Както казах, бутилка може да се вземе под наем, не да се купува. Тогава разхода е мижав.


                      Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                      Особено що се отнася за тънки материали под 1,5
                      1.5 е много далеч от "тънък" материал. С добро телоподаващо и тел 0.6 се заварява 0.5 съвсем безгрижно, на цял шев. Проблема е че тънката ламарина се гърчи, ама тя се гърчи и при аргона, че дори и повече. От там надолу вече е според майсторлъка и техниката. Тъпото е че никой не се сеща за тънки неща да ползва тънка тел, а всички работят от 20 до 200А с 0.8. Еми, няма как да стане. Това е като да заваряваш на ВИГ тънка ламарина с дебел електрод и дебел (примерно 5мм) добавъчен материал. Ще стане същата цвъканка. Не е като да не съм го виждал.

                      Дай да не прекаляваме. Когато се искат финни неща, или някакви особени качества от заварката, ВИГ-а е метода, но за сметка на скорост и трудност. Когато се иска произовдителност и лесниния - телоподаващото е метода. Относно външен вид - има машини и машини, но и той е най-вече от майстора. И впрочем далеч не е сигурно коя от двете заварки при еднакви други условия ще е по-здрава (всъщност знаеш че "здрава" е много широко понятие), особено що се отнася до по-обикновените такива.

                      Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                      ...зачистването на шева с ъглошлайф...
                      ...е пак според майстора. Както по отношение на настройки на машината, така и по отношение на консумативи, които се ползват. Например в момента заварявам 6-ца към 10-ка. Ако го излея с аргона, ще вложа в детайла като минимум двойно повече топлина, и после ще го чакам двойно повече време да изстива, защото е върху станок. Отделно дето с правилния газ, дебелина на телта и настройки на машината, пръски има само ако заварявам със супер изчекнати места, и то инцидентно, понеже нито положението на ръкохватката е оптимално, нито парчето тел извън дюзата, нито наклона.

                      Не ме разбирай погрешно - аз не казвам че аргона не става. Напротив. Става за много неща, включително фини и специфични за които друго е трудно приложимо. Затова и имам машината. Само че ако беше толкова лесен и безпроблемен, щеше да е по-масов от телоподаващото, а той не е, и това съвсем не е случайно. Затова и предложих на питащия да не прекалява с четенето, а да опита и двете. Ако аргона му иде отръки и го кефи - кеф цена няма.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Made in Bulgaria

                        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                        Не че и с обикновенна тел не съм пробвал обаче съм пробвал и с необикновенна тел,както и с цо така и с коргон ! Като пробваш можем да коментираме !Както знаеш имам и аргон който не използвам или само за проби ,не че отричам този метод,просто не ми допада !

                        п.п На клиентите ми перкам само черно !Аз съм монтажник и не се занимавам с финни неща !
                        Не знам дали има необикновена тел.....но има подходяща тел за основния материал !
                        Нито СО2 нито коргон е подходящ за заваряване на неръждавейка ,има различни дву и три компоненти смеси за тази цел и то в зависимост от дебелината на заварявания материал !
                        Препоръчителния и най -подходящ метод за неръждавейка е ВИГ - но пък контактното палене на твоя апарат не е подходящо за професионална работа с неръждаема стомана ....
                        !
                        https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                        https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                        Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                        Коментар


                        • От: Made in Bulgaria

                          "Коргон" наричат смес между аргон и CO2. Какво е процентното състояние не може да се съди по името. За неръждавейка се ползва 2-4% CO2 в сместа. Или 1-4% кислород. А смеси - смеси да искаш, ама повечето са за специфични нужди.

                          Външен вид обаче се докарва както с чист CO2 (по-трудно), така и с чист аргон (стига да можеш да настроиш машината оптимално). Естествено, точно между тия двете за предпочитане е чистият аргон, но работния режим е много "тънък". Иначе се разлива перфектно. Опитвал съм лично върху ламарина с дебелина милиметър. Не коментирам качествата на заварката, а само външния вид.

                          ПП: Като изключим склонноста към огъване при нагряване, неръждавейката в общия случай е материал, който доставя удоволствие при работа, както с телоподаващо, така и с ВИГ. Поне според скромния ми опит.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Made in Bulgaria

                            welderargon Всички знаем за какво иде реч,като започнем да сглобяваме метални конструкции на ГТЛ-те ,утре и другиден ще ти снимам и после да коментираме мястото на виг с безконтактно палене,да видим кой клиент кой първо ще изостави,както знаеш комплекс марица изток е меката на заваряването,мястото на виг заваряването не е при монтажниците ,условията за използване на електрожен и цо2 са практически на всякъде и на човека който клони ту наляво ту на дясно това му трябва,другото е теория от твоя страна за висш пилотаж от което питащия нищо няма да разбере.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • От: Made in Bulgaria

                              С тези си два-три поста разпалих огъна на ново... Някой беше споменал че рано или късно ще искам да имам и двата вида апарати, ако не и още някой, за който още не съм прочел. Много правилно! Всеки ден чета, гледам в ebay, форуми и не само бг и какво ли още не. ДА, клоня ту към единя вид, ту към другия и това е поради факта, че ми се иска да имам и двете машини. Везните в крайна сметка наклониха към МИГ-МАГ, въпреки че съм написал противното в предишния си пост, а ВИГ мисля да купя някъде в близкото бъдеще, когато се науча да заварявам с МИГ и взема че имам малко повече практически опит, а не да гледам някакви филмчета и да ахкам как някой с 30 години стаж като заварчик ми пълни душата.

                              Благодаря на всички ви за откровените мнения! В крайна сметка си се върнахме на първоначалния въпрос кое МИГ МАГ е по добро, но мнения и тук ще са хиляда.... Спрял съм се на Харкото и на Вики Б и най вероятно ще е едно от тях стига да не ме разубедите с някой страшен спор

                              Имам една питанка - гледам че има газове с различни процентни примеси на СО, кислород и прочие. Как мога да напълня такъв ? Отивам и казвам "искам това и това да напълните" ? Мисля да си взема бутилка под наем. А пълненето в дружба са ми на 10 мин от нас.
                              Мерси колеги!

                              Коментар


                              • От: Made in Bulgaria

                                Забрави го харкото. Вземи инвертор - Вики, Дел, или квото там решиш. С трансформаторна машина в днешно време не си струва човек да се занимава.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X