Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Made in Bulgaria

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Made in Bulgaria

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    То направо да беше сменил колата. Както сам каза - не си струва ядовете.
    Човека не можа да намери по моргите картер а нов с поръчка дойде след 2 седмици . За това беше целия зор че му трябваше спешно колата . Той си залепи картера с двукомпонентен течен метал на Бизон и на риск искара докато дойде новия .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Made in Bulgaria

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      Пак добре е станало . Има алуминиеви сплави които са практически незаварими . Лятото така брахме ядове с един картер от Рено Лагуна .
      Понеже масления филтър е на него и е с доста сложна за изливане форма явно има много различни добавки в сплавта за да се получи тънколивка . Беше се спукал на няколко места от самосебе си без удар . Подготвихме го по всички правила ограничихме пукнатините с отвори прорязахме му хубав провар и като тръгнеш да го заваряваш успоредно на заваръчния шев на около десет милиметра от двете страни тръгват две нови пукнатини . Подгряхме го в пещ и пак същата работа . Може би в КЗУ щяха да се справят но човека реши че не си струва ядовете и си купи нов.
      За отливки най-добра работа върши добавъчен материал с 12% силиций. Той е най-нечувствителен на мизерии и включвания от основния метал, най-еластичен е, но с най-ниски якостни показатели. Той представлява евтектична сплав и се топи (втвърдява) при най-ниска температура. Алтернатива е също така да се ползва припой за алуминий. Има го на кастолин и на Felder lottechnik. Втория е по-ефтин.

      Относно шуплите:
      Някои елементи се леят под налягане, с противоналягане и т.н. методи. Те дават идеални резултати като отливки, обаче затварят газове вътре в себе си. При ремонтно заваряване трябва да се дегазира шева като се мине поне два пъти или докато престане да шупти. и пак с 12% силиций.
      АИГ-Заваряване ООД
      Производител на заваръчни апарати "DEL"
      http://www.aigwelding.com
      0889 522 036

      Коментар


      • От: Made in Bulgaria

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        . Има алуминиеви сплави които са практически незаварими .
        Ами той и ЦАМ-а е уж практически незаварим но и на него понякога му се намира цаката !Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0002.jpg
Прегледи:1
Размер:95.4 КБ
ID:5321829Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0015.jpg
Прегледи:1
Размер:98.9 КБ
ID:5321830Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0060.jpg
Прегледи:1
Размер:60.2 КБ
ID:5321831
        https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
        https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

        Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

        Коментар


        • От: Made in Bulgaria

          Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
          Ами той и ЦАМ-а е уж практически незаварим но и на него понякога му се намира цаката ![ATTACH=CONFIG]387977[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]387978[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]387980[/ATTACH]
          И ЦАМа е много видове . Всичко зависи от дължината на заваръчния шев и изискванията към него .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Made in Bulgaria

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            И ЦАМа е много видове . Всичко зависи от дължината на заваръчния шев и изискванията към него .
            Да много видове са по стандарт са цели три -> ZA-8 ,ZA-12 , ZA- 27 !
            А какви са изискванията към заваръчния шев за ЦАМ ?
            Последно редактирано от welderargon; 28-11-11, 21:51.
            https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
            https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

            Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

            Коментар


            • От: Made in Bulgaria

              Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
              Да много видове са по стандарт са цели три -> ZA-8 ,ZA-12 , ZA- 27 !
              А какви са изискванията към заваръчния шев за ЦАМ ?
              Изискванията са горе-долу става или въобще не става.
              Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

              Коментар


              • От: Made in Bulgaria

                Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                Да много видове са по стандарт са цели три -> ZA-8 ,ZA-12 , ZA- 27 !
                А какви са изискванията към заваръчния шев за ЦАМ ?
                Ами примерно дали трябва да е водоплътен . Стандартите за ЦАМ никой не ги спазва . Наще леяри казваха че и на времето са сипвали в пеща всичките боклуци. Аз се опитах един път за заварявам такова нещо и нищо не стана . Беше откъртено зъбче на чашката която държи цедката на една домашна кафемашинка която ми е на вилата . Накрая си отлях цяла от алуминий . Още не съм я обработил седи си в работата и си чака реда .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Made in Bulgaria

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  Ами примерно дали трябва да е водоплътен . .

                  Интересно е това изискване !? Другия път като заварявам ЦАМ ще го спазвам!
                  https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                  https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                  Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                  Коментар


                  • От: Made in Bulgaria

                    http://www.youtube.com/watch?v=dbvZd__rRbU първо пускане, както се казва учим се. Детайлите не са почистени...

                    Коментар


                    • От: Made in Bulgaria

                      С цо-то иска още трвнировки,не звучи добре,сигорно вече сте му свикнали,какво показва на дисплея при ММА-то ,стори ми се че мени стойностите ток,напрежение ? Дай ТТ данни,цена ! Поздрави ,и да си върне инвестицията !
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • От: Made in Bulgaria

                        Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение

                        Интересно е това изискване !? Другия път като заварявам ЦАМ ще го спазвам!
                        И задължително пусни снимките на заварката тук....
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • От: Made in Bulgaria

                          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                          С цо-то иска още трвнировки,не звучи добре,сигорно вече сте му свикнали,какво показва на дисплея при ММА-то ,стори ми се че мени стойностите ток,напрежение ? Дай ТТ данни,цена ! Поздрави ,и да си върне инвестицията !
                          Ама и на електрод не работеше стабилно. Шлаката не си "потърси майстора". Дисплея играеше като луд и нищо неможеш да разчетеш. (нестабилна дъга и ръка)
                          Тела на ЦО беше много, но за първи опити....
                          По-добре се обади за да ти дам инструкции какво да правиш по настройките....(ако искаш де)!
                          АИГ-Заваряване ООД
                          Производител на заваръчни апарати "DEL"
                          http://www.aigwelding.com
                          0889 522 036

                          Коментар


                          • От: Made in Bulgaria

                            Здравейте момчета. Проблемът с Цо-то е решен. Човека от сервиза дойде и я настрои и всичко е ок. Машинката просто си фърка, работи супер сега. Вече й направих количка, с място и за бутилката и други джунджурий. Досега не съм работил кой знае колко с нея, по нататък като и свикна на 100% ще направя още един клип.

                            Коментар


                            • От: Made in Bulgaria

                              Здравейте колеги. От много време съм регистриран в форума и с интерес следя темите тук, но пусто време малко за да се включвам и аз.
                              Искам да си купя телоподаващо, което ще го използвам за домашни условия - да заваря една две тръби(тънко/дебело стенни), някой друг винкел, ламарина, да изкърпя едно старо ремарке, и ЕВЕНТУАЛНО да заваря нещо алуминиево.
                              Изчетох всички теми тук и не само тук, свързани с въпросните устройства. Ще е монофазно, за да мога да го пренеса и до вилата.
                              Спрял съм се на два български модела: Харко МИГ 150 и Редко Практик 150.
                              Другото което искам да попитам между моделите 150 и 170 заслужава ли си да дам още едни 300+лв при условие че ще го използвам в по-горе описания начин. Знам че колкото повече, толкова повече, но парите са си пари.
                              Ще съм Ви много благодарен ако изразите мнение за конкретните модели. Благодаря предварително!

                              Коментар


                              • От: Made in Bulgaria

                                За алуминий - забрави. За дебелостенно - трябват ти 40А на милиметър, ако не взимаш специални мерки.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X