Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чип тунинг

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    Re: Чип тунинг

    Първоначално публикуван от 4x4 Преглед на мнение
    Колеги и вие със такива чип-тунинги моля ви споделете как усещате моторите си..не като мощност, а като поведение това ме интересува ?
    Перфектно. Аз лично нямам никакви оплаквания, но на джипа съм с чип от има няма 1 месец. Де да знам, ако ми се взриви FAP филтъра или си оставя скоростната кутия на някой светофар може и да не съм толкова доволен, но за момента нямам никакви оплаквания.

    Дори вчера баси късмета, бях с едно приятелче и гледам като орел от високо наделече - няма куки. Викам му глей ся .. и гаааз. 110 за няколко секунди и какво да видя 2 куки Те зад някакъв бус застанали и аахааа се засили към мен удивен много от скоростта, с която минавам покрай тях.. и ги подминах Гааааз и в трета глуха, че го бех закършил А те момчетата ги гледам след мен тичат към бялото опелче ма късно, мен вече ме нямаше Хмм малко офтопик.

    Иначе - нямам видими негативи след флешването на екю-то.
    VW Touareg V10, 5000cc

    Коментар


    • #92
      Re: Чип тунинг

      Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
      В това отношение аз съм си олд-скулл Хората са казали
      Които иска да пожъне вятър да посее кубатура
      Е повече от 5000 кубатурни семенца незнам дали мога да посея и да искам Дърпам каквото кажеш - никакви проблеми. За идеята дори, от Top Gear дърпаха какво ли не с моя туарег. Започнаха от разни дървета, минаха през комбайн и накрая стигнаха до 200 тона Боинг самолет. Дърпа си и то със стандартно оборудване. Само го бяха напълнили с 2 тона бетонени чували, че да не приплъзват гумите.
      VW Touareg V10, 5000cc

      Коментар


      • #93
        Re: Чип тунинг

        Мда. С разните долноклапанници и парните машини от 60-те сам човек още може да направи нещо и даже да го изследва достатъчно. Така че да не го счупи тутакси и да му върши работа. А на днешните оси колкото и да знаеш какво и как, толкова и има с какво да премериш нещо. А и сума агрегати и възли са неразглобяеми. Знаеш какво - нямаш как. Аз се чувствам много зле в такава ситуация.
        Е затова новите двигатели не ме и интересуват особено. Кефа за душата са моторите на ЗАЗ, Москвич, американските локомотиви. И пилата влиза навсякъде, и с чука уцелваш квото ти трябва. Макар че и ония видяха дебелия край, и сега чевръсто ще смачкат всичко до еврояпонските часовници. Аз викам вече майната му на това. Някоя година още да разчистя това дето ме е затрупало, и турям кръст на всички такива истории. Почвам да търся Електрокарът. И ДВГ-то ако остане е еднорежимно, и желязната трансмисия на вторични суровини. Валове, редуктори, гайки ... Половин тон желязо в детско джипче. В мъжкото - цял тон. Некъфъ ужъсъ, некъфъ атъ((( Аман.
        То ясно че не е работа за сам човек да пребори нито горивните елементи, нито стърлинговите мотори. Ама започнат ли лудите да се стремят натам и да ровят със шумно сумтене, звънтене на лопати и радостни псувни, и тежкарчетата - производители няма къде да се денат.
        Те ти тебе и тунинг.

        Коментар


        • #94
          Re: Чип тунинг

          Офф топик
          Стефане, като спомена за "електрокар", пак се сетих,че ти беше споменал преди време за йонните батерий, разработени в СУ-малки и с огромен капацитет. Петролната мафия настръхва само при споменаването на такава "ерес". Кажи нещо за тях ако темата не е прекалено "деликатна"
          There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
          No wahalla.

          Коментар


          • #95
            Re: Чип тунинг

            Не е. Нищо не се случва. Съвършенно нищо. Всички седят и чакат. Даже не знаят какво.
            То вече и хора не останаха. А с полуидиоти не можеш да свършиш нищо.

            Коментар


            • #96
              Re: Чип тунинг

              Колега добре го каза, дърпам всичко даже за идеята и аз пътувам в тая посока :
              подписа ти ме кефи :

              VW Touareg V10, 5000cc, 360 к.с., 850 н.м.
              или както е казал бай мислител - "Егати пауъра..."

              S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
              или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
              пауър та пауър...пистолетен изстрел

              тия дни на Нуви 350 има запомнена скорост от сателита 277 км/ч не бях аз, а мои халтав приятел

              Стефане иде ден в които трябва да приемем това че има нови технологий и че Балканчетата отдавна са в музея и че там има място и за сегашните машинарийки....електрониката командва парада вече!
              S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
              или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
              пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

              Коментар


              • #97
                Re: Чип тунинг

                Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                Не е. Нищо не се случва. Съвършенно нищо. Всички седят и чакат.
                Нищо няма да се случи, разбира се. В петрола са вложени много пари... На всеки му е мил живота... Мафията не се предава лесно.
                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                Коментар


                • #98
                  Re: Чип тунинг

                  Кое е нова технология? Електрониката в автомобилите ли?
                  Изпълзях изпод масата, пак мога да пиша. Всичко подобно в днешните автомобили е възможно най-примитивните и груби алгоритми с най-примитивна апаратна част, не разсмивай и гаргите. Дебити, времена и даже температури от десетилетия се регулират с несравнимо по-висока точност в упражненията на студентите. В самолетите задачата е несравнимо по-сложна и решена още през 40-те.
                  Каквото е успех - че се престрашиха да наслагат тия неща в относително неблагоприятна среда, да ги докарат до приемлива надеждност и до малко под самолетната цена. Така или иначе, това вече е доосмукване на възможностите. Краят на развитието. ДВГ вече са технология от миналото. След като през почти целият си живот са били една от големите глупости на човечеството.

                  Коментар


                  • #99
                    Re: Чип тунинг

                    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                    Краят на развитието. ДВГ вече са технология от миналото.
                    Това не е сигурно. Не забравяй КПД-то, има какво да се прави.
                    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                    Коментар


                    • Re: Чип тунинг

                      Първоначално публикуван от tutin Преглед на мнение
                      Е повече от 5000 кубатурни семенца незнам дали мога да посея и да искам Дърпам каквото кажеш - никакви проблеми. За идеята дори, от Top Gear дърпаха какво ли не с моя туарег. Започнаха от разни дървета, минаха през комбайн и накрая стигнаха до 200 тона Боинг самолет. Дърпа си и то със стандартно оборудване. Само го бяха напълнили с 2 тона бетонени чували, че да не приплъзват гумите.
                      Чакай сега този мотор е добър и мощен Пауър от голям мотор се вади лесно но когато някои ми каже 1.9 с чип тунинг ми звучи малко смехотворно Това че дърпали Боинг са малко като ония реклами за прах за пране дето перат и сополи и от извънземни Има хора дето на равно теглят и тирове на ташаците си и кво от това Някои като напише чип-тунинг и си представям три баики как мъкнат мотор V-8 биг блог а срещу им се изправя пубер с голф и пълен джоб с чипове Тази дума тунинг даже я намразих заради тези твърдения и разни селски споилери Деиствително модерната електроника е важна за ДВГ но за яко пауър си требват и железа Щом не пречи е добре но да не забравяме че и наи модерният чип след пет месеца е демоде и е прескочен от нов по добър а добрия мотор може и да си е надскочил времето Седи си там в склада спи и кашля Чака момента някой да го съживи и пак ще е конкурентен на недодялките с малки кубатури
                      Ако говорим за Оф-роуд ако е за бързи и безмислени е друго но и там наи бързите драгстери са с огромна мощност от обем на мотора а не с торба чипове и ноут буци под капаците

                      Коментар


                      • Re: Чип тунинг

                        А, бе, това стана като в матрицата - сменяш софтуеъра и гумите къртят асфалта. Обаче много малко чух за съпромата, метода на крайните елементи и т.н. Щото всички тези упражнения вкарват мотора в екстремални режими, а както е добре известно, при съвременните конструкции коефициентите на преоразмеряване ги няма никви, щото всеки оптимизира. Разбирам да тунинговате някой американски локомотив с литрова мощност 30 к.с. и запас за още толково без да разбере, а то... Отделно, зависимостите не са линейни и като нищо 20% увеличени на мощността се плаща със 100% повишено износване и умора на материала.

                        Та, и аз мога да ти напиша програма да изкара 130 к.с. от литър, ама наред с нея ще си смениш буталата, мотовилките, коляновия вал, радиатора, главата, скоростната кутия и диференциала със спортни, оразмерени за такова натоварване. Иначе ще си смениш направо цялата кола, след като я бракуваш.

                        Как ви стиска да си правите експерименти със съвременните скъпи и прескъпи шевни машини не знам. Това да не е като едно време, когато американеците, смятали, писали, брисали и накрая умножили резултата по 3 за всеки случай, пък то взело че се получило нещо неубиваемо.

                        Цялата тая работа при нормална кола е като форсажа на самолета - ползва се изключително рядко, изключително за малко и изключително по необходимост. В този ред на мисли, що не си сложите по един NOS и готово. Ще го пускате само когато изпреварвате колона и отсреща се спуска по надолнището пълен бетоновоз, както се беше изразил някой... Пък ако мотовилката пробие блока, поне ще знаете от кво.

                        Коментар


                        • Re: Чип тунинг

                          Не знам защо. Аз като казах същите тия мисли, ми казаха да не се правя на умен, щото те у швейцарско са по-напреднале от назе тука. Та и ти си трай да не те пратят и тебе някъде.
                          Много пъти съм питал що разните формулчета има моторчета от компресор за аквариум, два литра, пък танка има 100 литра. Иначе и двата са по 1 000 коня. Ама отсекъде тишина и най-много отнекъде да те уцелят с некой чип у кухия мозък. Да не се праиш на софиянец.

                          Коментар


                          • Re: Чип тунинг

                            Ми, във формулата първата работа като някой трупне преднина е да отпусне газта, та белким двигателят издържи последните обиколки без да изпуши.

                            Мисълта ми е, че в съвременните коли няма мегдан за изхитряне. Тая работа е като овърклока на процесорите. Когато чипът е "даунрейтнат" по търговски съображения - печи го. Ама когато просто не си е минал тестовете на високите честоти... Е, при колите все по-рядко има търговски съображения и трудно ще попаднеш на нещо с бутала и колянов вал сметнати за 200 к.с., ама работещи на 115, щото производителят искал с тях да хване и по-ниския сегмент без да пести материал.

                            Коментар


                            • Re: Чип тунинг

                              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                              Не знам защо. Аз като казах същите тия мисли, ми казаха да не се правя на умен, щото те у швейцарско са по-напреднале от назе тука. Та и ти си трай да не те пратят и тебе някъде.
                              Много пъти съм питал що разните формулчета има моторчета от компресор за аквариум, два литра, пък танка има 100 литра. Иначе и двата са по 1 000 коня. Ама отсекъде тишина и най-много отнекъде да те уцелят с некой чип у кухия мозък. Да не се праиш на софиянец.

                              +1

                              Коментар


                              • Re: Чип тунинг

                                Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение

                                Та, и аз мога да ти напиша програма да изкара 130 к.с. от литър, ама наред с нея ще си смениш буталата, мотовилките, коляновия вал, радиатора, главата, скоростната кутия и диференциала със спортни, оразмерени за такова натоварване. .
                                Е те за тия железа говорих Вкарвал съм мотори със суперчарджър и на тях хората са си дали списък какво и от коя фирма е сменяно е така за всеки случаи Та общо взето остават само корубите на мотора не променени и като цяло линия 6 излиза на нов В-8 Без неговите предимства Къс лек мощност в ниските и тн

                                Мои приятел реши че като има много пари и е великият тунер чисто ново 911 отиде на подобрения резултатът срещу 22 000 евро Набиране с половин секунда по бързо до сто и след време прегрят мотор там некви джвъчки за 500 евро дефектирали Егати пауъра
                                Сега човека има най напомпаното Порше със спирачки като за Льо-Ман и с мотор по мъртъв от на ЗАЗка качена върху циганска каруца
                                На ония пластмасовите хансове бензина им бил виновен
                                Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 01-03-07, 01:14.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X