Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чип тунинг

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    Re: Чип тунинг

    Първоначално публикуван от 4x4 Преглед на мнение
    Колеги, поотместихме темата с тая лада, моля ви питането ми е много сериозно и търся сериозни мнения защото грешката може да е много скъпоплатена!
    Колега-извинявам се за офтопика по темата ти-но не бях аз първият който посочи като пример за тунинг Лада.А по темата ти-най добре не слагай никакви чипове за да си добре.Все пак не съм спец по тия неща-но аз не бих сложил такова нещо.
    Поздрави
    П.П. Още веднъж се извинявам за офтопиците по темата ти

    Коментар


    • #62
      Re: Чип тунинг

      Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
      Кой филтър? Въздух, масло?
      FAP филтър. За едри частици ли как беше. Екология. Там имало някакъв цикъл на изгаряне, който с чип ставал проблематичен поради свръх високата температура на изгаряне.

      edit: Сега се сетих един колега от работата ми обясняваше.. Значи във въпросния филтър се събират едри частици, които в един момент биват изгорени. Проблеми е, че с чип тунинг има по-некачествено изгаряне на горивото и остатъчна недобре изгоряла нафта се събира също в този филтър. В един момент като дойде време за изгаряне, насабралата се нафта прави големи пакости и може да доведе до неприятни последствия.

      Но това е само за най-новите двигатели, пък и аз за момента не съм се взривил, така че пак си мисля - въпрос на "задволанно устройство" е.
      Последно редактирано от tutin; 27-02-07, 06:54.
      VW Touareg V10, 5000cc

      Коментар


      • #63
        Re: Чип тунинг

        Първоначално публикуван от 4x4 Преглед на мнение
        Колеги, поотместихме темата с тая лада, моля ви питането ми е много сериозно и търся сериозни мнения защото грешката може да е много скъпоплатена!
        Aз ти писах, ако си се навил - действай, но бъди предпазлив и докато караш колата после. Аз съм на тоя принцип.

        По-добре да имам пистолет и да не ми потрябва, от колкото да ми потрябва и да нямам.

        Демек нека си имам един бол коне па да не ги яздя постоянно, но като ми потрябва ги впрягам. Голфаджийските простотии нямат нищо общо, там говорим за отделна цивилизация и манталитет. Това, че и те чипосват не може да бъде такъв вид асоцияция. И те кисело мляко ядат и ние, пък аз ни съм от Перник ни Голф съм притежавал
        Последно редактирано от tutin; 27-02-07, 06:51.
        VW Touareg V10, 5000cc

        Коментар


        • #64
          Re: Чип тунинг

          аз избрах чип а не репрограмиране защото колата като минава преглед и мерят изгорелите газове и веднага ще ме върнат ако съм с репрограмиран борд компутар и после става интересно..
          а така чипа го махам и си остава нормална кола също и ако нещо се развали само две букси са..
          не ми хъресва че се вижда ако се вгледа някой то това нещо е много опасно ако стане катастрофа застрахователната компания няма да ми покрие разходите...
          при един бензинов мотор трудно ще усетиш промияна на ниски обороти
          но при един дизел е съвсем друго нещо там има турбо и може да се постигне много...
          и на мен ми казаха че се печели 20% но не съм ходил да меря все пак струва 100€ стенда.
          поздрави

          Коментар


          • #65
            Re: Чип тунинг

            това е било валидно за някои по стари машини...сега само репрограмиране се прави...

            виж в посочените сайтове от любопитство колата си избери я в прозорчето и зачети с колко вдига чипа мощноста
            S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
            или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
            пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

            Коментар


            • #66
              Re: Чип тунинг

              Хич не разбирам от чип-тунинг, ама два факта:
              - Модела на Хюндай Теракана до 2004 г. беше 150 к.с. сега е 163 к.с. само със промяна в електрониката!! А това си е чип-тунинг ама заводски!
              - Когато купувах моя преди две години ми предложиха в сервиза чип-тунинг със запазване на 5 годишната гаранция и вдигане на мощноста на 193 к.с.! При всички положения има падане на ресурса на двигателя, но явно не е толкова драстично - ако мислиш да караш колата 20 години и 1 млн. км. сигурно ще се отрази!!
              יעבור
              «И това ще мине»

              Коментар


              • #67
                Re: Чип тунинг

                Mitsubishi също предлагат въпросната услуга за L200. Явно, както винаги, трябва да се прави с мярка.

                (втората колона на таблицата)
                http://www.mitsubishi-motors.bg/mode...pn=price&mid=3

                Коментар


                • #68
                  Re: Чип тунинг

                  Първоначално публикуван от tutin Преглед на мнение
                  Демек нека си имам един бол коне па да не ги яздя постоянно, но като ми потрябва ги впрягам.
                  Да ама не. Конете си ги имаш винаги и товарят дори на празен ход.
                  Поинтерисуваи се от заводския чиптунинг и ще видиш разликата.
                  При WV 1.9 има 90коня има и 130кона. На 130коня полвината чаркалъци са други. Като искаш да си купиш бутала те питат колко коня е защото и те са различни.

                  Коментар


                  • #69
                    Re: Чип тунинг

                    Забравих да ви кажа че гаранцията на чип-тунинга в БГ давана от двете фирми е 5г !!!
                    S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
                    или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
                    пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

                    Коментар


                    • #70
                      Гаранция ???

                      И какво ще стане ако блокира двигателя ??
                      Винаги ще си " пикал накриво " - извинявай за израза. Гаранция в България няма за нищо а и не се предвижда в близките години.
                      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                      Коментар


                      • #71
                        Re: Чип тунинг

                        Гаранция Франция

                        Но не е толкова страшно, щом повечето производители на коли вече си предлагат фабрично чип-тунинг.
                        VW Touareg V10, 5000cc

                        Коментар


                        • #72
                          Re: Чип тунинг

                          А освен програмата знаеш ли какво друго сменят?)) Щото аз не, но може да си сигурен че го правят. В завода. Ти си мислиш че това е същия двигател. Твоя си работа.
                          Какви стендове, какви 80 лева? Оставяме настрани честността на стендаджиите, в която вече няма да повярвам никога, след казаното от колегата по-горе. Приемаме че са честни. БЕЗ СЪМНЕНИЕ мощността и каквото друго си искал е увеличено с новата прошивка. Проблемът е много по-сериозен. Много сериозен.
                          Всички тия тунингатори са прости компютърджийчета. Хвърлят им един октанкоректор и те избутват ъгъла на запалване съвсем до точката на детонацията. О, чудо! Мощността се увеличава! Разходът се намалява? Бутни делкото 10 градуса напред и ще стане същото. А главата ще изхвърчи през капака. Ако им е станало скучно, сигурно ще разбутат нещо и по другите датчици. Там температури и въздух. Никакви проблеми, задача за осмокласници. Те обаче нито знаят нещо за желязото и течностите му, нито ги интересува. Иначе елементарно щяха да те предупредят за възможно прегрявате и за по-честа смяня на маслото. Пък след пет години къде ще намериш кварталния гараж който ти е дал двеста години гаранция си е твоя работа. Като 70 годишната гаранция за дограмата от ПВЦ. Което се разпада от само себе си за 30 години. Ако трябва да вярвам на книжките за полимери а не на Киро и Гошо, които и не могат да кажат думата поливинилхлорид. Камо ли да знаят кво е.
                          Брей, как го каза)) Някои проблеми с катализатора ...)) Ако не се запали, просто гръмва. Може да избухне и съвсем прилично даже Те за това и тях ги тунинговат. Внимателно, с чука. А вместо задната ламбда сонда пробутват на процесора изкуствен опорен сигнал, и кой на къде е. Голфаджийчето е щастливо. От това между другото моторът наистина става по-мощен, нали вече я няма тая моторна спирачка.

                          Коментар


                          • #73
                            Re: Чип тунинг

                            Стефане,за сетен път се уверявам:Ти си уникат!!!
                            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                            Коментар


                            • #74
                              Re: Чип тунинг

                              Извинете за отклонението, но ползвам инерцията от ninja_1:

                              Стефане, как се справяш в България?
                              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                              Коментар


                              • #75
                                Re: Чип тунинг

                                колега не съм съгласен че вече само репрограмират щото уйк не е така има много реномирани фирми дето не правят така и пак ще повторя наи добрите слагат с дистанционо поне чета всички списания за 4х4 и чипа е само при необходимост не е постоянен но ако те кефи можеш да си го караш и постояно..
                                а моя като го купих имах 7 дена за проба ако не ми хъресва го връщам и ми се връщат парите
                                аз го оставих защото усетих много голяма разлика........а колко кара май си зависи и от шофьора не само от чипа.....
                                поздрави

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X