Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бобина за размагнитване на кинескоп

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Бобина за размагнитване на кинескоп

    Проблема не е само кинескопен. Стареенето влияе и на параметрите на генераторите за хоризонтална и вертикална развивка.
    Както и на параметрите на луминофора.
    80 годишен дядо ще е я с простата, я без зъби.
    Нищо не е вечно.

    Коментар


    • #32
      От: Бобина за размагнитване на кинескоп

      Единственото стареене, което би повлияло на тази ситуация, е геометрична деформация на елементите на кинескопа. От остарял луминофор няма как да се разминават трите цвята.

      Сега се замислих, че цялата дамаджана е стъклена. Значи бавно сляга - нали стъклото е течно.

      Коментар


      • #33
        От: Бобина за размагнитване на кинескоп

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Сега се замислих, че цялата дамаджана е стъклена. Значи бавно сляга - нали стъклото е течно.
        И да има забележима разлика за 20 години??? Отзад, в лампата е причината. Остарелите магнити също до някъде могат да се компенсират с бъзикането им. Карантиите обаче - тсъ!
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #34
          От: Бобина за размагнитване на кинескоп

          Да няма в близост до дядото на телевизорите някоя колона или върху него кротко да седи "центърът" на домашното кино?
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • #35
            От: Бобина за размагнитване на кинескоп

            Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
            Да няма в близост до дядото на телевизорите някоя колона или върху него кротко да седи "центърът" на домашното кино?
            Това е обсъждано по-рано в темата - няма.
            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
            LZ1EMS

            Коментар


            • #36
              От: Бобина за размагнитване на кинескоп

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              И да има забележима разлика за 20 години???
              Всъщност, за повечето стъкла разликата е очевидна. Най-лесно се забелязва по прозоречни стъкла, оставени подпряни 10-ина години на някоя стена. Разбира се, всичко в тази конструкция старее.

              Коментар


              • #37
                От: Бобина за размагнитване на кинескоп

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Всъщност, за повечето стъкла разликата е очевидна. Най-лесно се забелязва по прозоречни стъкла, оставени подпряни 10-ина години на някоя стена. Разбира се, всичко в тази конструкция старее.
                Точно така, стъклото има свойството да изтича (течливост) именно за това монолитните огледала на големите талескопи са поставени на вал чрз който се въртят за да се избегне деформацията от изтичане.
                Знам, че не съм цвете за мирисане, и характера ми не е златен, ма вчера една черна котка кат ми напрай път и си плю три пъти през рамото, зех да се замислям!

                Коментар


                • #38
                  От: Бобина за размагнитване на кинескоп

                  Потече ми по краката докато го ремонтирах, а и една костенурка вчера се шмугна пред очите ми в храстите... шегувам се
                  Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                  „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                  LZ1EMS

                  Коментар


                  • #39
                    От: Бобина за размагнитване на кинескоп

                    Всеки един траф на 220 със извадени ламели ще трябва да свърши работа.
                    Ако е само от намагнитване, де.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Бобина за размагнитване на кинескоп

                      Докторе, сериозно, идеята ми беше, че не ти се изключва системата за размагнитване на тв-то. Тя обикновено прави всякакви петна и гадории. Изключи ли му собствената бобина и ако да, какъв е резултата?

                      Коментар


                      • #41
                        От: Бобина за размагнитване на кинескоп

                        Не, не съм, но поправи ме ако греша - при постоянно включена бобина не следва ли бързо изгаряне на последната
                        Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                        „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                        LZ1EMS

                        Коментар


                        • #42
                          От: Бобина за размагнитване на кинескоп

                          Логичен въпрос. Може да изгори, но може да остава и напрежение върху термистора, така че тя да не работи натоварена докрай.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Бобина за размагнитване на кинескоп

                            Тази бобина е дебела жица. Трудно ще изгори преди термистора.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Бобина за размагнитване на кинескоп

                              Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                              Не, не съм, но поправи ме ако греша - при постоянно включена бобина не следва ли бързо изгаряне на последната
                              Колегата имаше предвид за утечка в термистора заради която постоянно тече малък ток през бобината. Но в такава ситуация следите от този ток са ясно видими при работа и мого красиви като ефект
                              Най добре е просто за спорта да подмениш термистора, за тези 20 лета си е заминал. А при включване на телевизора (под напрежение) и при изправен термистор трябва за кратко да се чуе едно затихващо избръмчаване.
                              Знам, че не съм цвете за мирисане, и характера ми не е златен, ма вчера една черна котка кат ми напрай път и си плю три пъти през рамото, зех да се замислям!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X