Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бобина за размагнитване на кинескоп

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бобина за размагнитване на кинескоп

    Здравейте колеги
    На някой да му се намира такава бобина захранвана с мрежово напрежение Преди време имах подобна, но беше на 45 V...
    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
    LZ1EMS

  • #2
    От: Бобина за размагнитване на кинескоп

    Имам една камара бракувани телевизори, тия дни ще ги разпилявам за мед. За какъв модел ти трябва? Не знам на колко волта са. Едни цветни "електрон" от по 75 кг. бройката. Имам и стар кинескоп 15' от монитор.

    Коментар


    • #3
      От: Бобина за размагнитване на кинескоп

      И аз имам някакви от телевизори, имам и неразтлобени монитори. Да ги събера в кашон?

      Коментар


      • #4
        От: Бобина за размагнитване на кинескоп

        Не става ясно какво ти трябва. Резервна част - размагнитваща бобина за кинескоп, за конкретен модел телевизор или бобина за "сервизно" размагнитване на телевизор. Ако е второто, вградената му не върши ли работа?
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • #5
          От: Бобина за размагнитване на кинескоп

          Всеки цветен кинескопен телевизор или монитор имат такава вградена размагнитваща намотка. За толкова години ремонти по тия уреди (над 15) никога не ми се е налагало да я сменям, обикновено проблемите са били в схемата за управлението й.
          Ако пък се отнася за външно размагнитващо устройство, то се прави от стар по-мощен трансформатор с отворен магнитопровод.
          Сигурен ли си, че въпросният кинескоп е за размагнитване? Да не е падал и да е разместена маската му, а?

          Коментар


          • #6
            От: Бобина за размагнитване на кинескоп

            Ако имате проблем с намагнитването на кинескопа просто изключете телевизора за 10-15минути. след повторното включване вградената му система за размагнитване ще го размагнити. ако това не се случи проверете за близо разположен уред или адаптер с трасформатор. Често се бърка деформирана маска с намагнитен кинескоп, там не помага нищо освен замяната на кинескопа.
            Знам, че не съм цвете за мирисане, и характера ми не е златен, ма вчера една черна котка кат ми напрай път и си плю три пъти през рамото, зех да се замислям!

            Коментар


            • #7
              От: Бобина за размагнитване на кинескоп

              Благодаря ви за бързите отговори!
              Става въпрос за бобина за ,,сервозно" размагнитване. Според мен се касае за ,,затегнато намагнитване", което налага ,,външна намеса". Още отпреди си имаше петнистост, която бях коригирал със съответните размагнитващи ,,вуду - движения" Телевизорът не е падал.
              Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
              „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
              LZ1EMS

              Коментар


              • #8
                От: Бобина за размагнитване на кинескоп

                Да има тонколони разположени наблизо около него?

                Коментар


                • #9
                  От: Бобина за размагнитване на кинескоп

                  Да, или тонколони или голям басов високоговорител са били интимни с ТВ-то.
                  Имам такава размагнитваща бобина, но трябва да я потърся. Иначе опитай да го размагнетизираш с вградената по следния начин:
                  Включвай го с мрежовия ключ (не със дистанционното) на всеки 2-3 минути поне 10-15 пъти. Необходимо е такова изчакване, за да изстине един позистор вътре в телевизора, който управлява размагнитващата намотка. Ако това не помогне, повтори процедурата в друга стая (на друго място). Ако и след това няма подобрение, този въпросния позистор - един елемент най-често с три крака, може и с два, трябва да се смени, случвало ми се е точно той да е виновен за намагнитването.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Бобина за размагнитване на кинескоп

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Да има тонколони разположени наблизо около него?
                    Преди първото му размагнитване имаше
                    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                    LZ1EMS

                    Коментар


                    • #11
                      От: Бобина за размагнитване на кинескоп

                      Първоначално публикуван от DeepFish Преглед на мнение
                      Да, или тонколони или голям басов високоговорител са били интимни с ТВ-то.
                      Имам такава размагнитваща бобина, но трябва да я потърся. Иначе опитай да го размагнетизираш с вградената по следния начин:
                      Включвай го с мрежовия ключ (не със дистанционното) на всеки 2-3 минути поне 10-15 пъти. Необходимо е такова изчакване, за да изстине един позистор вътре в телевизора, който управлява размагнитващата намотка. Ако това не помогне, повтори процедурата в друга стая (на друго място). Ако и след това няма подобрение, този въпросния позистор - един елемент най-често с три крака, може и с два, трябва да се смени, случвало ми се е точно той да е виновен за намагнитването.
                      Ще опитам, благодаря
                      Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                      „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                      LZ1EMS

                      Коментар


                      • #12
                        От: Бобина за размагнитване на кинескоп

                        Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                        Ще опитам, благодаря
                        Ако не помогне, имам такава специално за тежки случаи, но остава проблемът с разстоянията

                        Коментар


                        • #13
                          От: Бобина за размагнитване на кинескоп

                          Имам силното съмнение, че предвид липсата на съществен ефект от ,,размагнитването" и продължаващото задълбочаване на проблема се касае за по-генерална десинхронизация на RGB-лъчите. Вероятно се налага механична настройка на пасивните магнитни рингове в основата на кинескопа. Дали някой от вас разполага с цветен сигнал-генератор, достатъчно опит и малко свободно време за да осъществим една настройка в ,,домашни условия" - естествено срещу заплащане.
                          Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                          „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                          LZ1EMS

                          Коментар


                          • #14
                            От: Бобина за размагнитване на кинескоп

                            Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                            Имам силното съмнение, че предвид липсата на съществен ефект от ,,размагнитването" и продължаващото задълбочаване на проблема се касае за по-генерална десинхронизация на RGB-лъчите. Вероятно се налага механична настройка на пасивните магнитни рингове в основата на кинескопа. Дали някой от вас разполага с цветен сигнал-генератор, достатъчно опит и малко свободно време за да осъществим една настройка в ,,домашни условия" - естествено срещу заплащане.
                            Какъв е този кинескоп, който още не е изхвърлен?
                            Иначе мога да си поиграя, за без пари. Дано изровя бобината.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Бобина за размагнитване на кинескоп

                              Става въпрос за едно добре гледано LG на близо 20-годишна възраст. Днес изгуби осветеност на екрана - оказа се ,,студена спойка" в панела на ТХО-то. След като го отремонтирах се загледах и ми направи впечатление, че проблема с ,,петната" се е задълбочил. Имам силното съмнение, че няма да мине само с бобина...
                              Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                              „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                              LZ1EMS

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X