Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свързване на дисплей за камера за задно виждане

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Свързване на дисплей за камера за задно виждане

    Къде около волана обикновено се свързва този дисплей за да се захрани? За ел техник ли е работа или мога и сам.. Маса ще хвана с металния панел зад радиото.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6926422_112096183_big.jpg
Прегледи:1034
Размер:56.0 КБ
ID:6846451

  • #2
    Това в общият случай се захранва единствено от светлините за заден ход.
    Не се захранва допълнително с нищо около дисплея.
    Като гледам снимката и това е такова.
    Враг усраине

    Коментар


    • #3
      камерата е монтирана и работи но няма къде да видя картината. Тоест, само свързвам нейния чинч с дисплея и воала
      Оп, грешен дисплей съм дал, такъв искам да взема и все пак има кабел за собствено захранване и трябва да се върже някъде
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:disp.jpg
Прегледи:500
Размер:53.0 КБ
ID:6846485

      Коментар


      • #4
        Връзваш го на бушон, който има 12 в след даване на контакт. А намирането на такъв бушон става с мерене. Това е.Ако ти е на удобно място, може и за запалката да го вържеш. Тя се захранва след даване на контакт(принципно).
        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

        Коментар


        • #5
          Трябва ти електричар щом го питаш тоя въпрос / без да те обиждам /.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #6
            Как трябва да стане (теоретично)

            1. Камерата и дисплея задължително трябва да са захранени от 1 място и да вземат маса от 1 място. Ако е от стоп-светлините - кабелче до отпред. Ако е от датчика за скоростите - кабелче до отзад. Вариантите в които камерата е захранена от задната светлина, а дисплея някъде отпред водят до трептене, моарета и други дразнещи неща. Който не ми вярва да прочете за ground loops.
            2. Има вариант камерата и дисплея да се захранват от контакт, а отделно кабелче в дисплея да се свързва към стоп-светлината или датчика. Това не отменя точка 1.
            3. Червената жичка в снопа може да се ползва по точка 1. Ако се ползва точка 2, трябва отделна жичка.
            4. Повечето камери са боклук. Имайте го предвид. Повечето дисплеи горе-долу стават.

            Аз на френската уазка съм ги свързал към контакт без връзка със задни светлини (то няма и задни светлини де). Неприятно е само че като насочиш камерата да е удобно за маневриране на заден ход, не става за огледало за шофиране. И обратното. Все се каня да сложа втора камера и да ги превключвам ама не стигам до нея.

            Ако си на 24 волта има допълнителни хитрини ама за тях - при поискване.

            Коментар


            • #7
              При мен диска JVC ми окъси един сноп, щото 5г се канех да отида при някой да го хване добре, та го свалих.
              Огледал съм се в едни къси китайци, само с радио, но големи тъчове, на които може да се пусне камера.

              При мен чуденката е, дали безжична, за да не се отхлупва целият мокет, или със жица ?

              ... и по принцип си знам габаритите, а и ползвам витрините, но не винаги има.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                Безжичната поне не страда от ground loops. Аз съм малко скептичен към безжичните неща ама то е защото съм си аз.

                Шансът да тръгнеш да паркираш и да виждаш камерата на колата пред тебе е различен от нула.

                Коментар


                • Esper
                  Esper коментира
                  Редактиране на коментар
                  Джицлес технологията вкарва само дилей от около 2 сек за задействане.
                  Поне при моят сетъп и ако приемем този факт за проблем.
                  Аз го определям само като особеност, не проблем.
                  Негативи не съм забелязал откакто я ползвам.

              • #9
                Демек, йок жица технолъджи не е толку зле ?

                Дайте некъв работещ модел камера, да не скачам в мътната вода.


                ​​​
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • kameno karp
                  kameno karp коментира
                  Редактиране на коментар
                  Аз уж за хубаво взех камера с обзор 170°, ама така изкривява (извива) картината, че чак нервите ме болят като я гледам.

                • Джоу (x3mrjoe)
                  Джоу (x3mrjoe) коментира
                  Редактиране на коментар
                  Нормално.
                  На мен ми трябва за да покарам десет санта до другата броня, без да се налага да ползвам някой за парктройник, ако нямам витрина наоколо.

                  В София някъде местата за паркиране са голям проблем, но мен ме устройват и по-малките, защото китайският ми боклук завива доста дори и за лек автомобил.

                  ... което е и една от причините да ме кефи за ежедневна употреба.

                • kameno karp
                  kameno karp коментира
                  Редактиране на коментар
                  https://aliexpress.ru/item/327043500...00021919916692
                  Тая ми вършеше идеална работа две години, докато сам не си я строших. Сигурно ще има и за твоя автомобил.
                  Сегашната е тази https://aliexpress.ru/item/330449814...21994aa6WT3gly
                  Последно редактирано от kameno karp; 15-04-22, 12:26.

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X