Обява

Свий
Няма добавени обяви.

светодиоден модул

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение

    ТуЙ е проба и се оказва че е с правилната леща и грешният диод . Поръчах вече 20 ватови и ще чакам още две седмици .

    Думата ми никога не е била за мазилка и дори във всички източници лампата е за шпакловка и боядисване .

    Става за проверка на качеството , става и за помощно средство при работа .

    Не съм мазач , но когато си мажа банята , изискването е , да е право и това колко е грапаво е последна моя грижа .

    Явно ни най-малко разбираш предназначението и начина на работа на лампата .

    Тъй е тъй е Прав си!
    Мойта лампа е за мазилка а твойта е за шпакловка и боядисване!
    Значителна разлика викаш!
    П.П
    Накрая ще достигнеш до мойта ама друго си е да опиташ...
    П.П 2
    Тия 20 ватовите - там други проблеми...

    Коментар


    • #17
      Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение


      Тъй е тъй е Прав си!
      Мойта лампа е за мазилка а твойта е за шпакловка и боядисване!
      Значителна разлика викаш!
      П.П
      Накрая ще достигнеш до мойта ама друго си е да опиташ...
      П.П 2
      Тия 20 ватовите - там други проблеми...
      Колега си по писане , но не и колега по работа . Твойто е ЕЖК , моето е опит от действителна работа .

      Това кое става и какъФ е резултата ми е отдавна известно !

      Пробвал съм всякакви източници на светлина при различни по вид строителни процеси и проявачната светлина е полезна при шпакловка и боя . При мазане , за мен най-полезни са други инструменти .

      Ако имаш да казваш нещо по техническата част за производството на необходимата ми лампа , съм готов да те изслушам (прочета ) , за всичко останало много се разминаваме в разбиранията ни и необходимостите ......
      По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

      Коментар


      • #18
        Прав си прав си!
        По принцип спрях наистина да се занимавам строителството.
        Нямам какво толкова да кажа - защото опита ми е предимно с машинните мазилки. Реално с това се занимавах от 2009 до 2019... Това е най мръсната черна мокра работа дето никой не я иска. Не съм правил шпакловка - допълнително.
        Реално съм работил с почти всички видове машинна мазилка - вароциментовата за бани и груби работи - и различните гипсови на Баумит и Рьорих. Отначало бяхме с едни малки машини дето ги местихме по етажите а мазилката я изсипваме от торбите...
        Ама после направо наемахме големите бутилки от по 15-20 тона... Дето ги дават под наем като купиш повече от 20 тона....
        Последните ставаха от третия път...
        Отначало сме заложили майките и пръскаме с маркуча и после втора ръка от втория екип и излиза стандартно - ама после вкарахме и трета ръка.. с пръскалката и една по специална гъба/четка. На практика излиза супер гладко равно без проблеми... Защото 99% от клиентите го искаха така...И никой след нас не е шпакловал.Бояджията на клиента правеше дребни поправки - предимно ударено и някъде дето той си ги вижда...
        Та светлините ги слагахме на третата ръка... Отначало имаше едни специални продълговати вани - даваха ги в комплект с машините. После обаче ги спряха да ги дават... С течение на времето третия екип (дето дава завършващ шпаклован слой) изполваше няколко светлини като ги сложи под определен ъгъл и всичко недостатъци лъсваха.Ако с тези лампи (комбинирано) изглежда добре - то клиента няма да намери кусур.Гарантирано
        Наистина ставаше добре - досега не съм виждал някой да бие този начин на работа.Защото тука има комбинация от 3 фактора.
        1-Става от един път - т.е излиза от машината още първия път - измазване и шпакловано едновременно.И равно и гладко.Клиента като купува апартамента - никога няма забележки - много е дразнещо клиента да слага метър и половина алуминиев мастар и да търси как да прекара стотинка - после обаче се цигани за плащането...
        2 - Освен че става красиво и право - става здраво! - това е страшно важно - защото стават микропукнатини на ъглите на дограми врати както и на снадката итонг бетон
        3 - По евтино е - на практика последните кооперации ги издадохме невероятно гладки прави - много е важен добрия вид - и мисля че това се дължи на материала.Тази мазилка която идва в огромните бутилки - не е същата като тази в торбите. Има вътре разни фибри мибри блестящи олекотяващи (уж де) добавки.Аз обаче мисля и че се дължи на факта че огромната бутилка идва направо от завода.В смисъл че материала е пресен - реално слоя е само един и се обработва веднага преди да изсъхне .... и абе супер става...

        Та тези специални светлинни вани (със светодиоди бяха) не правеха по различен ефект от стандартните дето ние после ги заместихме. Отначало искаха допълнителни пари за тях(наем като машината/компресора) и много си ги пазеха - да не се крадат. Що протоколи подписвах за тях...
        Още като ми ги даваха ме предупредиха че са много скъпи не знам си къв спектър и ако се случи нещо - директно депозита губя....че и колата ще ми вземат...
        Аз нали съм си прост инженер - и като чуя строител да ми обяснява простотии... задълбах и намерих оригиналната книжка на тази вана...Викам си чакай да видя кви са тия диоди..
        И ... нищо особено не пишеше... стандартни диоди цветна температура мощности и други работи.Нищо по различно от другите..Ама имаше 2 страници упътвания как да я използваме - ъгли височина и други ...
        Ама сега е 2021 - знам ли?? може да са измислили нещо ново..някакъв по различен светлинен спектър (ма едва ли)
        Макар че като видях светодиода.....
        Няма да се обаждам повече...за теб са велики, ама за мен си е чисто подвеждане...да вземат повече пари...

        Коментар


        • alexalex69
          alexalex69 коментира
          Редактиране на коментар
          Много си написал , нищо не си казал ...............

        • mishomishev
          mishomishev коментира
          Редактиране на коментар
          Ми нямам брат кво повече да кажа! Ти си умния - Ти знаеш всичко... аз просто исках да те спася да не даваш пари напразно ама то не става тъй...
          За светодиодите - не съм спец - просто съм сменял като изгорят....
          В твоя случай предполагаме че диодите и 1.5 и 20 ватовите са около 3.5 волта - някъде... ама никой не им дава това напрежение. Обикновенно ги свързват последователно по три броя - в случая 3 х 3.6 приблизително е 12 волта... и там вече е стандартно...
          Във ваните дето има много диоди и те са така навързани - на групи по 3 броя... Понякога и по 4... зависи от напрежението което им трябва..
          В твоя случай трябва да ги навържеш на някаква удобна пластина - плюс минус плюс минус и така... и ще стане...и накрая получаваш 12 волта..
          Просто имаш да решаваш далеч по сложни неща като - трябва подходящо охлаждане после подходящ корпус - после адаптор...по мощничък...отделно трябва стъкло лупа - да се защитят някак си....Много неща са...Често сменям диоди на RGB прожекторите за дискотеки и затова си знам че не е лесно...
          Става - не че не става. Ама си е гаражна изработка - не буди доверие...
          Спирам вече че много писане става - пък нищо не се казва...
          май съм готов за политик )

      • #19
        Не само това. Когато видиш дълъг пост, най-вероятно е да го прочетеш по диагонал, а така ще пропуснеш важни нюанси и следва горният отговор.
        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

        Коментар


        • #20
          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:image_915745.jpg Прегледи:4 Размер:269.0 КБ ID:6744392Натиснете снимката за да я уголемите  Име:image_915748.jpg Прегледи:5 Размер:547.3 КБ ID:6744395Натиснете снимката за да я уголемите  Име:image_915747.jpg Прегледи:5 Размер:317.7 КБ ID:6744394Натиснете снимката за да я уголемите  Име:image_915746.jpg Прегледи:5 Размер:388.6 КБ ID:6744393Натиснете снимката за да я уголемите  Име:image_915742.jpg Прегледи:5 Размер:500.6 КБ ID:6744387Натиснете снимката за да я уголемите  Име:image_915743.jpg Прегледи:5 Размер:646.8 КБ ID:6744388Натиснете снимката за да я уголемите  Име:image_915744.jpg Прегледи:5 Размер:515.5 КБ ID:6744389 С изключително полезното съдействие на колега от форума, целта е почти постигната .

          Казвам почти, защото в момента , работи само чрез трансформатор. Част от задачата е да се намери подходяща батерия.

          Събрани в едно са диод 20 вата на 12 волта , леща 180 х 3 градуса и саморъчно произведен радиатор . Основните ми проблеми бяха от непознаването и незнанието , как и с какво се организира охлаждането .

          За момента разходите по производството на опитният образец са в рамките на 15 евро и напълно обезсмислят, покупката на готово изделие .

          Получих и нови знания и умения , които ще са ми полезни в други начинания .

          Колкото и да гледам снимките , реалната обстановка не може да бъде видяна . По тази причина , първоначално бях много скептично насочен към необходимоста от подобна подсветка . Невидимите проблеми ,стават видими ........
          Последно редактирано от alexalex69; 28-05-21, 18:41.
          По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X