Обява

Свий
Няма добавени обяви.

светодиоден модул

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • светодиоден модул

    Търся да си купя светодиоден модул zm-5g-os-24v , намирам го само в руски интернет магазини и в алибаба . Доставка до германия обаче не е възможна . Търся аналог или начин за доставка . Специфичното е ъгъла на разсейване на светлината . Необходим ми е за да си произведа лампа за шпакловане и боядисване .

    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

  • #2
    Поинтересувай се как правят светещите реклами от прозрачен плексиглас. Нищо магическо няма в тоя модул.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Поинтересувай се как правят светещите реклами от прозрачен плексиглас. Нищо магическо няма в тоя модул.
      Благодаря за препоръката , обаче всичко това е много далеч от моята дейност и заради това търся бързо и лесно работещо решение . За момента това е нещото ,към което ще прибавя трансформатор и един алуминиев профил .
      По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

      Коментар


      • #4
        Е .. убу де ! Не виде ли, че фирмата е турска, или поне марката под която продават нещото.
        Което ще рече, че е неква китайщина ребрандирана. Едва ли комшиите ще се хванат да мислят и правят нещо.
        Виж некой който ходи до Стамбул и ... си ти.
        Отделно има много подобни модули. А и с лента от най-мощните става. Може и на два или три "ката".
        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

        Коментар


        • alexalex69
          alexalex69 коментира
          Редактиране на коментар
          Важна роля играе насочената светлина . Ъгъла на расейване е 45гр/15 гр ,което специално за мен е тайна , какво точно означава . Търсенето на аналог на светодиод и подходящата леща е поне на този етап трудност . Най -лесният начин е закупуване на готов на 100 % продукт , обаче липсва удоволствието да направя нещо с ръцете си . Писах на няколко руски магазини и катерично отказват да доставят в ДЕ . Това че съм се обърнал за помощ и съдействие на този етап ,показва че съм стигнал до задънена улица и търся помощ . Логичната развръзка за мен е да намеря аналог или човек с повече опит и познания от мен .

      • #5
        Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение

        Благодаря за препоръката , обаче всичко това е много далеч от моята дейност и заради това търся бързо и лесно работещо решение . За момента това е нещото ,към което ще прибавя трансформатор и един алуминиев профил .
        Е бързото и лесно решение е да си купиш готовия дивайс. От начина, по който съм ти обяснил, листа плексиглас става светловод. При добре насочени диоди точно в периферията му, светлина излиза САМО от периферията му. Действа като оптично влакно, ама вместо 1D е 2D.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #6
          След като направих моето интернет разследване , разбрах каква леща използват за лампата на лосов 5х120 градуса . Намерих я в алито и случайно попаднах на подобна с ъгъл на разсейване 3х180 . Събота и неделя ще си подбера и подходящ диод и мисля да експериментирам .
          По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

          Коментар


          • #7
            Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
            След като направих моето интернет разследване , разбрах каква леща използват за лампата на лосов 5х120 градуса . Намерих я в алито и случайно попаднах на подобна с ъгъл на разсейване 3х180 . Събота и неделя ще си подбера и подходящ диод и мисля да експериментирам .
            Аз си направих набързо от 2 такива. Свети идеално за целта. На мен ми трябваше за мазилка, да я дебна, че без лампа изглежда супер и вечер като пуснеш лампата ти става лошо

            Коментар


            • alexalex69
              alexalex69 коментира
              Редактиране на коментар
              Пробвано е с прожектори и наистина става , но с косата светлина е в пъти по-качествено и най-важното не свети в очите .

          • #8
            Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение

            Свети идеално за целта. На мен ми трябваше за мазилка, да я дебна, че без лампа изглежда супер и вечер като пуснеш лампата ти става лошо
            Абе и аз мислех да се обадя още от началото ама се въздържах...
            От 5-6 години нашите майстори дето слагат мазилка светят със светодиодни лампи тип вани. И точно заради това - да видят недостатъците.Използваха всякакви.Някои скъпи някои се крадяха някои се чупиха....
            С течение на времето си спомням че проявяваха предпочитание преди всичко към светлината като цветова температура (да не им моряла окото) и като мощност...Категорично не искаха мощни...
            Никога не е станало дума за ъгъл на разсейване - ама винаги ги слагаха под ъгъл и наклон...заради това се получаваше нещо като 40-60 лв лампа и 50 лв стойка.И от стойката въртяха и ъгъл и наклон. Демек има точно определен начин да хванеш недостатъците...
            И това е...
            Сега ако на тази лампа напишеш че е специално за мазилка с ъгъл 119.5 градуса и и дигнеш цената - сигурно има мазачи да се хванат... зер специално за мазилка е - не става за друго
            п.п
            Стойката е по важна! Използваха се пилони за тонколони. По масивни да издържат на бой височина от 1 до 2 регулируема и цена около 50 лв в момента при нас....

            Коментар


            • #9
              Ако са турски наистина, ще ти дам координати на човек в Турция, който се занимава със светещи реклами и който редовно ходи до Германия, защото има доста обекти там. 100% ще успее да ги намери. Говори приличен български, та ще се разберете.
              Особеното на тия модули са именно лещите. Диодите и лентите са китайски, сложното е от там нататък.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #10
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image_914926.jpg
Прегледи:210
Размер:287.1 КБ
ID:6737548Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image_914927.jpg
Прегледи:205
Размер:210.3 КБ
ID:6737549Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image_914928.jpg
Прегледи:203
Размер:260.9 КБ
ID:6737550Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image_914929.jpg
Прегледи:202
Размер:285.8 КБ
ID:6737551

                Днес си получих доставката ( лещи два модела и един модел диоди ) . На първо четене, резулта е добър. Пробвах с диода на маглайта и се получава добре .
                Последно редактирано от alexalex69; 29-04-21, 19:28.
                По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                Коментар


                • #11
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image_914963.jpg
Прегледи:181
Размер:341.0 КБ
ID:6737852Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20210501_110142.jpg Прегледи:0 Размер:366.4 КБ ID:6737851
                  Прикачени файлове
                  По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                  Коментар


                  • alexalex69
                    alexalex69 коментира
                    Редактиране на коментар
                    Получава се добре , но явно е слаб диода ( 3 вата и 3,2- 3,4 волта ) . Вече поръчах по- мощен 20 вата и 12 волта . Имам още 4 бр 3 ватови и ще пробвам да ги подредя в редица и захраня последователно . 4 бр по 3.2 волта са общо 12,8 волта , ако ги захраня с 12 волта печеля ли нещо или губя ? Нямам и подходящ поялник или по- точно кабел и ще трябва и за това да си мисля .

                • #12
                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:image_914964.jpg Прегледи:4 Размер:848.6 КБ ID:6737858

                  Тест от банята ...
                  По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                  Коментар


                  • #13
                    Направо ми се струва ала - бала портокала!
                    Не знам какво толкова се опитваш да направиш - ама на снимката има един светодиод от лев и петдесет и една по различна лупа леща или стъкло....От цялата работа само лупата е по различна...
                    И заради това са го писали че е за мазилка???
                    Мисля си че най накрая ще дойдеш на моята....
                    Вземаш си една лед вана с неутрален цвят и една стойка - като стойката е най важното нещо....Защото от нея зависи да нагласиш правилно ъгъла. Така да светне че да се виждат неравностите.А и да е удобно - където отидеш веднага разпъваш и готово...щото то пода стените мръсни - неудобно - а туй нещо де ще го закрепваш??

                    Коментар


                    • #14
                      Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                      Направо ми се струва ала - бала портокала!
                      Не знам какво толкова се опитваш да направиш - ама на снимката има един светодиод от лев и петдесет и една по различна лупа леща или стъкло....От цялата работа само лупата е по различна...
                      И заради това са го писали че е за мазилка???
                      Мисля си че най накрая ще дойдеш на моята....
                      Вземаш си една лед вана с неутрален цвят и една стойка - като стойката е най важното нещо....Защото от нея зависи да нагласиш правилно ъгъла. Така да светне че да се виждат неравностите.А и да е удобно - където отидеш веднага разпъваш и готово...щото то пода стените мръсни - неудобно - а туй нещо де ще го закрепваш??
                      ТуЙ е проба и се оказва че е с правилната леща и грешният диод . Поръчах вече 20 ватови и ще чакам още две седмици .

                      Думата ми никога не е била за мазилка и дори във всички източници лампата е за шпакловка и боядисване .

                      Става за проверка на качеството , става и за помощно средство при работа .

                      Не съм мазач , но когато си мажа банята , изискването е , да е право и това колко е грапаво е последна моя грижа .

                      Явно ни най-малко разбираш предназначението и начина на работа на лампата .
                      По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                      Коментар


                      • #15
                        Наистина е слаб диода. На светло нищо няма да видиш.
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X