Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преобразувател напрежение в честота

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: преобразовател напрежение в честота

    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
    Всички схеми на аналогови оборотомери, които съм разглеждал са с ГЛИН, а и то няма как да е по друг начин според мен.
    Разшифровай ми "ГЛИН", или поне ми дай западния аналог на това съкращение.

    Май генератор на импулси с еднаква продължителност, и различна честота, следван от интегратор, си е баш това.

    На бензинова кола е лесно. Тук просто искам да видя сигнала от въпросния датчик, за да го приведа към използваем такъв, независимо от оборотите.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      До: Преобразувател напрежение в честота

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Аз ви загубих някъде, но частта с петте лева цена ми хареса

      Ако Горчев утре не може понеделник вечер надявам се ще има данни за датчика. Друго инфо за това какво търси оборотомера освен опитно установената връзка честота - показание обороти трябва ли?
      Не. Даже може да се направи регулируема джаджата, и да се калибрира на място, според часовника ти. Едни 20 стотинки отгоре.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #18
        До: Преобразувател напрежение в честота

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Не. Даже може да се направи регулируема джаджата, и да се калибрира на място, според часовника ти. Едни 20 стотинки отгоре.
        Продадено
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #19
          До: Преобразувател напрежение в честота

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Продадено
          Даваш сигнала, и имаш схемата. Че и платката, проектирана.

          Ще се учудиш що за смешна работа е.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #20
            До: Преобразувател напрежение в честота

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Е как да усиля и подстрижа нещо, което не съм видял какво е?

            Трябва ми минималната амплитуда и форма, и съответно някоя при по-високи обороти, само информативно, да знам с какви порядъци си имам работа. Ограничението става с един резистор и 2 диода, най-често. Въпроса е в това зад тях, че да докараме сигнала до нещо използваемо. Цялата схема като части, я ще има 5 лева, я не. Това е ясно.
            Разказвам:
            импулсите са близки до синусоида по вид. При приближаване на зъба имаш подскок към +, а при отдалечаване - подскок към -. Преходът + към - е рязък, обратният - не толкова. Ако е наопаки, значи е нещо е обърнато. Все тая, за вашите цели. Ако датчикът се ползва за тайминг, важен е преходът от + към -, другият е доста полегат и компараторът се шашка. Амплитудата е пропорционална на скоростта на въртене, вероятно няма вариант под 0.6 (докато не разместиш датчика).

            Как обикновено се обработва овой сигнал:
            резистор и 2 диода, правилно. После честотната лента се срязва примерно на 3-4х максималната честота, за да не ни тормозят неравностите по метала. Компаратор с хистерезис 0.1- 0.2 в след всичко това. Честито - кеф ти за оборотомер, кеф ти за логика за подгряването, кеф ти синхронизация на компютър за запалване и впръскване.

            Коментар


            • #21
              До: Преобразувател напрежение в честота

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              -резистор и 2 диода, правилно.
              тъй де.

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              После честотната лента се срязва примерно на 3-4х максималната честота, за да не ни тормозят неравностите по метала.
              единия 8 краков чип

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Компаратор с хистерезис 0.1- 0.2 в след всичко това. Честито
              втория 8 краков чип

              Всъщност, може и с един 14 краков.

              + един потенциометър за калибриране към конкретния часовник (20-те стотинки).

              Интегратора го играе аналоговия часовник. Виж това не ми дойде на ум.

              Само че, без да видя сигнала, не се наемам да пробвам. Знам що за сигнал е, само ми трябва порядъка.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #22
                До: Преобразувател напрежение в честота

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Само че, без да видя сигнала, не се наемам да пробвам. Знам що за сигнал е, само ми трябва порядъка.
                Е порядъка ти го казах, и е измерен, ама ти не вЕрваш. Първия чип не е чип, а RC.

                п.с. абе я виж тука - стр. 50 и 51
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #23
                  До: Преобразувател напрежение в честота

                  Меренето с осцилоскоп даде някакви насоки.

                  Изхода се взема от 3-то краче на STA401A
                  http://www.datasheetcatalog.org/data...n/mXyzyztt.pdf
                  При следващ удобен случай трябва да премерим какво и от къде идва на второ. Работата отива на към то повредено крайно стъпало.

                  На входа идват чудесни импулси. Формирователят към правоъгълни импулси работи. Реализиран е с операционен усилвател uPC451C. До процесора успях да ги проследя. После обаче къде отиват и какво се случва с тях е мистерия.

                  Самият процесор работи. Генераторът му дава 4MHz.
                  Аз не вярвам в чудеса!
                  Разчитам на тях!

                  Коментар


                  • #24
                    До: Преобразувател напрежение в честота

                    А и още нещо
                    руската техника не подлежи на снимане
                    тъй че ще се пробвам да нарисувам синусоидата от датчика
                    на празен ход е ~40 Hz

                    Реално е като графиката в книжката качена от Ясен.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #25
                      До: Преобразувател напрежение в честота

                      опитът за снимки е жалък не се смейте
                      Прикачени файлове
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #26
                        До: Преобразувател напрежение в честота

                        Сложи апарата на статив и увеличи времето за експозиция за да хванеш картинката

                        П.П. Сега забелязах, че е телефон - няма да стане...
                        Последно редактирано от Паджеровод; 06-06-09, 20:11. Причина: допълнение

                        Коментар


                        • #27
                          До: Преобразувател напрежение в честота

                          Искаш ли запомнящ Тектроникс?)) Ама иска ток от шнур.
                          Не забрах какъв е проблема. Бързо свършват батериите на осцилоскопа ли? На ти моя, той работи часове като е зареден. Държи 600 В на входа, има мултицет и вижда май 2 ампера. Може да мериш много неща. Колкото дебела книга е, не трябва кран за да го носиш.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Преобразувател напрежение в честота

                            В петък мехихме с един Филипс, но му свършиха батериите. Оригиналният акумулатор вече никой не знае къде е и кара на алкални батерийки. Вчера мерихме с C1 захранен с удължител пред блока. Но на C1-то незнам как му се пуска паметта може и да няма.

                            Според мен остана да се премери едно нещо - какво има на входа на крайното стъпало. Ако има нещо на входа и нищо на изхода - 17 лева е стъпалото в Пулсатор.
                            Аз не вярвам в чудеса!
                            Разчитам на тях!

                            Коментар


                            • #29
                              До: Преобразувател напрежение в честота

                              Чай да видим на Спарки дали тези нескопосони снимки му вършат работа.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • #30
                                До: Преобразувател напрежение в честота

                                Ако е изгоряло стъпалото може и да не го сменяме цялото. Откачаме изгорялата част (трябва да се резнат 2 пътечки на платката) и добавяме вместо нея транзистор - примерно залепен с топъл силикон на удобно място в кутийката. Всичко останало се използва както и до сега.
                                Аз не вярвам в чудеса!
                                Разчитам на тях!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X