Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на аудио усилвател

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Ремонт на аудио усилвател

    Според мен , ако не можеш да направиш разлика между кондензатор и транзистор изобщо не се мъчи . Това не е , като да смениш част по двигателя и да видиш дали работи , в тази платка се случват неща , които не се виждат и ако не знаеш как работи си е или късмет или губене на време и пари .
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

    Коментар


    • #17
      До: Ремонт на аудио усилвател

      Ми не мога , явно да ги различа. Но мога да си запоя нов кондензатор/транзистор, ако е само той. Та така тук незнам дали ще можем да го оправим, като аборт по телефона. Сигурно ще пробвам майстор-а...

      Коментар


      • #18
        До: Ремонт на аудио усилвател

        Една добра идея......, си мисля.

        БУШОНА ЕООД

        Сервизен център "Бушона" ЕООД 1504, София, ул. "Искър" 47.

        Успехи, Цецо.

        Tse-KO DVD_to aka FREON_a :cool:

        Коментар


        • #19
          До: Ремонт на аудио усилвател

          Какво реши за усилвателя? На майстор или съботно-неделни забавления?
          Аз не вярвам в чудеса!
          Разчитам на тях!

          Коментар


          • #20
            До: Ремонт на аудио усилвател

            Нищо не съм решил уви. Като четох тук и мислих, сякаш трябва да го нося на майстор. Обаче цялото ми същество крещи "Не и Не, никакви майстори повече, разбрали сме се!". И сега се чудя как да го подкарам. Сам няма да се справя сякаш ...

            Коментар


            • #21
              До: Ремонт на аудио усилвател

              Ако си в София през почивните дни 1-6 май и ти се занимава може да му хвърлим един поглед някой следобед/вечер.

              Има няколко класически схеми за изграждане на захранванията и ако конструкторите са се придържали към чистата наука мисля няма да има проблеми да го оправим. За транзисторчето порових по родни магазински сайтове, но го няма на склад.
              Аз не вярвам в чудеса!
              Разчитам на тях!

              Коментар


              • #22
                До: Ремонт на аудио усилвател

                Първоначално публикуван от Tsvetkov43 Преглед на мнение
                Една добра идея......, си мисля.

                БУШОНА ЕООД

                Сервизен център "Бушона" ЕООД 1504, София, ул. "Искър" 47.

                Успехи, Цецо.

                Посещението на този сервиз не е добра идея! Ама хич!
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • #23
                  До: Ремонт на аудио усилвател

                  Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
                  Ако си в София през почивните дни 1-6 май и ти се занимава може да му хвърлим един поглед някой следобед/вечер.

                  Има няколко класически схеми за изграждане на захранванията и ако конструкторите са се придържали към чистата наука мисля няма да има проблеми да го оправим. За транзисторчето порових по родни магазински сайтове, но го няма на склад.
                  В София съм си, да. Кажи кога ти е удобно и готово. Закопуването на частта виж хич не ми е ясно как ще стане. Мой приятел ме посъветва да ида в магазин, който обаче аз забравих къде е. Ще го питам и ще скокна да видя имат ли...

                  Коментар


                  • #24
                    До: Ремонт на аудио усилвател

                    Здравеите колеги! Тъи като сега се изучавам електротехническите науки искам да ви попитам. Имам един усилвател студио 2 ама единия изход без да искам го дадох на късо и тои веднага изгасна, ако може някои да ми помогне да разбера какво е изгоряло и как да го оправя много щте съм му благодарен. искам да разбера всичко за този тип усилватели, куде му се вклиучжа микрофон (и въобще може ли?) моля ви спешно се нуждая от информация. Благодаря ви предварително.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Ремонт на аудио усилвател

                      Студио 2 не беше ли с крайни транзистори 2N3055? Провери първо тях и ако са пукнали, ги смени с KD 502 или 503, препоръчително и на двата канала и да са с еднакъв коефициент на усилване.
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • #26
                        До: Ремонт на аудио усилвател

                        Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                        Студио 2 не беше ли с крайни транзистори 2N3055? Провери първо тях и ако са пукнали, ги смени с KD 502 или 503, препоръчително и на двата канала и да са с еднакъв коефициент на усилване.
                        Като допълнение...
                        Преди това провери предпазителите. Ако има изгорели ги смени с такива със същата стойност, а не със "жички".
                        Не чета коментари и не отговарям на такива.

                        И коментаторите...

                        Коментар


                        • #27
                          До: Ремонт на аудио усилвател

                          А микрофон не може.
                          Ако се откажеш от него - Пу за мен!
                          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                          Коментар


                          • #28
                            До: Ремонт на аудио усилвател

                            Първоначално публикуван от gerwen Преглед на мнение
                            Здравеите колеги! Тъи като сега се изучавам електротехническите науки искам да ви попитам. Имам един усилвател студио 2 ама единия изход без да искам го дадох на късо и тои веднага изгасна, ако може някои да ми помогне да разбера какво е изгоряло и как да го оправя много щте съм му благодарен. искам да разбера всичко за този тип усилватели, куде му се вклиучжа микрофон (и въобще може ли?) моля ви спешно се нуждая от информация. Благодаря ви предварително.
                            Ето ти като начало схемата му. Там има отговор на всичките ти въпроси
                            https://htftp.offroad-bulgaria.com/p...ts/Studio2.rar

                            Между другото такъв ми озвучава компа в момента и от много години.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Ремонт на аудио усилвател

                              Абе, човекът от 15-ти не се е появявал, та явно му е много спешно. И нали знаеш кога ще се оправи със схемата...

                              Ето по-просто:
                              http://www.kn34pc.com/sch/sch_ampl/s...r_studio_2.pdf
                              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                              Коментар


                              • #30
                                До: Ремонт на аудио усилвател

                                Нищо, ако се появи, по твоята схема по-лесно може да определи мястото на бушоните върху платката.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X