Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся схема на зареждане

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Търся схема на зареждане

    belmeken, виждам,че искаш да си направиш самоделно устройство за зареждане на акумулатори.Май не си много добре с техниката, както виждам.Това няма да ти попречи да го направиш обаче с малко повече желание и упоритост.Не е нужно да правиш сложни устройства.
    Напълно поддържам мнението на bojitch,което цитирам дословно:

    Само да питам - каква е целта на толкова сложни зареждачки. Акумулатор не се зарежда за 3мин. 22сек. и 4десети Има достатъчно време да се проследи заряда. Тези усложнения водят до много ниска надежност и от там опасност за акумулатора! Освен това има и друго - "Електронните" зареждачки изключват на определено напрежение, което е равностойно на зареждане от алтернатора, а това не е зареден акумулатор.
    Най-добрата зареждачка за автом. акумулатор - 100W траф. напрежение 18 - 20V променливо и еднопътно изправяне!
    Хайде успех

    Много вярно,само допълвам.
    Една зареждачка ти трябва да ти дава 3-4 ампера ток,важен е тока на заряд,само той е важен !
    Включваш акумулатора за една вечер на заряд и сутринта си наред.Ако е зимно време и акумулатора ти върти слабо, дори е достатъчно да го свалиш и вечерта да пренощува в по топло помещение,резултата е поразителен.От по високата температура алумулатора си възвръща капацитета/донякъде/.
    Но ако в началото на зимата, при първия по голям студ ти откаже и е на повече от 2-4 години, и ти е нужна колата- НОВ.
    Е,това дето съм го писал е от собствен опит.
    Да знаеш какъв яд съм брал на една година акумулатор,зареждайки го със много спейшъл home made зарядно, с поддържане на напрежението и поддържане на тока...Няма да ти казвам как го хвърлих на година и половина...
    Който може,го може. Който не може,не може....

    Коментар


    • #17
      До: Търся схема на зареждане

      Първоначално публикуван от mirkata Преглед на мнение
      Една зареждачка ти трябва да ти дава 3-4 ампера ток,важен е тока на заряд,само той е важен !
      Включваш акумулатора за една вечер на заряд и сутринта си наред.
      Виждам, че говориш от опит - това е добре. Но не съм съгласен, че е добре да оставяш на заряд акумулатора по цяла нощ. Това също е добър начин да му скъсиш живота.
      Принципът на заряд е само един - стигне ли се моментът на пълен заряд трябва да се спре зарядният ток. Иначе започват други процеси.
      Обективният показател за пълен заряд е пак само един - гъстотата на електролита. Обаче той е трудно да се измерва "в движение" и затова е приет косвен такъв - напрежението, което обаче е различно при различна температура. Пак компромис...
      Ясно е, че никой не е луд да стои до акумулатора с "крушата" и да му мери гъстотата час по час, но и да го за... оставиш цяла нощ не е добре...

      Коментар


      • #18
        До: Търся схема на зареждане

        Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
        Виждам, че говориш от опит - това е добре. Но не съм съгласен, че е добре да оставяш на заряд акумулатора по цяла нощ. Това също е добър начин да му скъсиш живота.
        Принципът на заряд е само един - стигне ли се моментът на пълен заряд трябва да се спре зарядният ток. Иначе започват други процеси.
        Обективният показател за пълен заряд е пак само един - гъстотата на електролита. Обаче той е трудно да се измерва "в движение" и затова е приет косвен такъв - напрежението, което обаче е различно при различна температура. Пак компромис...
        Ясно е, че никой не е луд да стои до акумулатора с "крушата" и да му мери гъстотата час по час, но и да го за... оставиш цяла нощ не е добре...
        Да Паджеровод ,напълно си прав.Разбира се,че ако го оставиш цяла вечер на заряд със заряд от 10-15 ампера,язък на акумулатора.Не веднага де.
        Мисля , че това дето съм го писал е предназначено за хора с технически познания.
        Значи да кажем напълно разреден акумулатор/той и затова се зарежда/ при ток на заряд 3-4 ампера, за 12 часа/нощта/ = 48, тоест , ще напълни един стандартен акумулатор от 65 амперчаса,/приблизително/ достатъчно.
        Все пак, техник съм...мога да се справям с такива елементарни ситуации...
        Дано да бъда разбран правилно.
        Който може,го може. Който не може,не може....

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X