Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гофрета за проводници

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гофрета за проводници

    Здравейте!
    По стечение на обстоятелствата се сдобих с кола, чийто проводници под капака са почти хвърчащ монтаж. Вярно е, че всичко работи и не се вижда да има протрито, но страшно ме дразни. Насочил съм се към гофрирани тръби, в които да вкарам част от инсталацията. Виждал съм го заводски на доста коли. Поразгледах онлайн и повечето такива тръби за кабели са до 60 градуса, което ми се вижда малко малко. Срещнах и негорими, но отново работната им температура е 60градуса. Все пак е възможен допир до части на двигателя и се притеснявам да не се стопят.
    Някакви идеи какви характеристики трябва(или поне е хубаво) да имат тези тръби? До каква температура трябва да издържат?
    Мисля да се направи по лесния начин-мерене, цепене на гофрето и вкарване на проводниците и последващото му завиване тук-там с изолирбанд. Букси не ми се разглобяват.

  • #2
    От: Гофрета за проводници

    За предпочитане е гофрата да е от гладките отвътре, че класическите имат навика да протриват кабелите от вибрациите.
    Практика братче...
    Става и с шлаух.
    Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

    Коментар


    • #3
      От: Гофрета за проводници

      Тогава ще потърся гладки. С шлауха мисля, че ще стане грозно от гледна точка на това, че ще го цепя и после облепям. Но нищо не пречи да опитам. С обикновен става ли? Или да търся някакъв негорим за автоинсталации.

      Коментар


      • #4
        От: Гофрета за проводници

        За ремонт на автоинсталации си има специални спирали.https://vikiwat.com/electrical-tubing.html

        Коментар


        • #5
          От: Гофрета за проводници

          Ако не те мързи отиди от някоя морга и си наскуби, на БМВ-тата и Мерцедесите захранващия кабел върви от стартера до акумулатора в багажника и ако не ме лъже паметта е в гофре, точно такова каквото ти трябва разцепено по средата.После си пускаш кабелите и на места прихващаш с текстилен изолирбанд.Иначе за трактори, камиони и ремаркета най-евтиното и най-работещото решение е гофриран маркуч, цял или разцепен по средата, но за лека кола си е грозотия.

          Коментар


          • #6
            От: Гофрета за проводници

            Оплетката за кабели, посочена от Пенчо е правилното решение.
            Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

            Коментар


            • #7
              От: Гофрета за проводници

              Не ми харесва единствено при евентуална нужда от ремонт.С разцепеното гофре само цепваш изолирбанда или режеш опашките и действаш, даже няма нужда да се отваря цялата.

              Коментар


              • #8
                От: Гофрета за проводници

                Тази си е разцепена и е навита на 1,5-1,8 оборота. По- късно ще пусна снимка, че требе да сляза до Ферди пред хотела, ама го ям. Няма нужда от допълнително бандажиране с изолир банд.
                Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                Коментар


                • #9
                  От: Гофрета за проводници

                  Гофретата от на Пенчо линка не стават за автомобил. Те са да си срешеш кабелите на компютъра в офиса.
                  Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                  Коментар


                  • #10
                    От: Гофрета за проводници

                    Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                    Гофретата от на Пенчо линка не стават за автомобил. Те са да си срешеш кабелите на компютъра в офиса.
                    Колега, Ти какво предлагаш?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Гофрета за проводници

                      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                      За ремонт на автоинсталации си има специални спирали.https://vikiwat.com/electrical-tubing.html
                      Не стават за коли тези, има едни дето са оребрени и не се чупят след време.
                      Газ 69 2.4i
                      Густо майна, пътят свърши !!!
                      GSM: О895 7О6О59

                      Коментар


                      • #12
                        От: Гофрета за проводници

                        Аз предложих гофретата, защото съм виждал по колите. Не беше грозно,черни на цвят. Ако има по-добро и на разумна цена-ок.
                        Сега всеки проводник си върви сам за себе си и е някакъв ужас. Все едно карам Уаз, ама с повече жици. Не е така под таблото. Там са си вързани, както трябва. И да, важно ми е да не нараняват кабелите.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Гофрета за проводници

                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                          Колега, Ти какво предлагаш?
                          Нямам решение. За сега използвам гофрета свалени от стари инсталации.
                          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                          Коментар


                          • #14
                            От: Гофрета за проводници

                            Има гладки метални
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #15
                              От: Гофрета за проводници

                              Тея съм ги свалил точно от МПС от една морга.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:shlauch.jpg
Прегледи:1
Размер:143.3 КБ
ID:5820576

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:shlauch2.jpg
Прегледи:1
Размер:74.0 КБ
ID:5820577

                              Вижда се формата му в нормално състояние-
                              термоформована спирала, която се отваря само принудително.
                              Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X