Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Алтернатора зарежда на почивки....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Алтернатора зарежда на почивки....

    Колеги от два месеца съм собственник на Сузуки суифт 1,2 2011година. Колата е на 33хиляди мили купих я със проблем в двигатела, който смених. Покарах я около ден и се оказа че акомулатора пада. Замерих я колко зарежда и уреда показа 14,4 без консуматори и 13,87 със фарове и климатик. Купих нов акомулатор покарах я два часа и като го замерих без консуматори се оказа че зарежда 12.6. Моментално набедих алтрернатора и сложих друг.... свързах и волтметър към запалката, и се оказа че пак след време пада на 12.4 на моменти. И тук става интересно.... Паля колата и зарежда 14.4 за първите 10 минути и почва да пада волтажа, до около 12.5... без значение колко форсирам мотора и дали се движи колата... но в момента в който пустна някакви консуматори например фарове и ли парно напрежението отива на 13.6 че и 14 волта... Почистих всички маси, но няма промяна, разглобих първия алтернатор. четките са му като нови... Вече не знам какво да я правя а не смея да я карам така..... Чудя се да не са направили някакъв умен алтернатор ама едва ли...
    Ще съм благодарен за съвети ако някой се сети какво може да е...
    0-

  • #2
    От: Алтернатора зарежда на почивки....

    То ще му личи ако е умен алтернаторът.

    Коментар


    • #3
      От: Алтернатора зарежда на почивки....

      На пръв поглед не изглежда различен само дето за да стигнеш до четките се разглабя целия, и всичко е запоено вътре...
      0-

      Коментар


      • #4
        От: Алтернатора зарежда на почивки....

        Не го ли управлява компютъра този алтернатор? На Субаруто е същата работа и се управлява от еку- то

        Коментар


        • #5
          От: Алтернатора зарежда на почивки....

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190422_111710-1209x1612.jpg
Прегледи:1
Размер:476.0 КБ
ID:5813468Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190422_111715-1209x1612.jpg
Прегледи:1
Размер:366.4 КБ
ID:5813469Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190422_111719-1612x1209.jpg
Прегледи:1
Размер:409.6 КБ
ID:5813470Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190422_111722-1209x1612.jpg
Прегледи:1
Размер:563.3 КБ
ID:5813471

          Ето това е алтернатора...
          0-

          Коментар


          • #6
            От: Алтернатора зарежда на почивки....


            Съдейки по каталожния номер алтернатора се управлява от компютъра и са съвсем нормални показанията на волтмера.

            Коментар


            • #7
              От: Алтернатора зарежда на почивки....

              Редактирай си поста поне с една пауза за да се покажат снимките на алтернатора.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: Алтернатора зарежда на почивки....

                Значи карам смело пък то ще си покаже... благодаря за помощта!
                0-

                Коментар


                • #9
                  От: Алтернатора зарежда на почивки....

                  Снимките при мен се виждат, не знам как да го редактирам повече...
                  0-

                  Коментар


                  • #10
                    От: Алтернатора зарежда на почивки....

                    Първоначално публикуван от badboy86 Преглед на мнение
                    Снимките при мен се виждат, не знам как да го редактирам повече...
                    И при мен се виждат.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Алтернатора зарежда на почивки....

                      Вече се виждат, но когато поста е тесен и дълъг е достатъчно да се редактира дори само с една пауза и се оправя.
                      Понякога, ако след това се наложи друга редакция поста пак се смачква, но след още една пак се оправя, но това се случва рядко.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #12
                        От: Алтернатора зарежда на почивки....

                        Явно ще се окаже че наистина така зарежда... вече 4 дни я карам по 40 мили на ден граско и не пада.
                        0-

                        Коментар


                        • #13
                          От: Алтернатора зарежда на почивки....

                          За "умен" алтернатор, най-добре виж дали има някакъв датчик на минусовия кабел към стартовия акумулатор. Така описано и на първо четене в Гугъл, излиза, че се управлява от компютъра. Може все пак да пишеш един емейл на вносителя за 100% потвърждение.
                          Тел / Viber: +359 889 396 793

                          Коментар


                          • #14
                            От: Алтернатора зарежда на почивки....

                            Колеги май все пак имам проблем... днес акомулатора падна в движение. След като я запалих започна да зарежда отново, но с около 13.3 волта... с пускането на фаровете се качи на 13.7 волта. Прибрах се без проблеми на фарове и без зареждането да се изключва. Тоя кошер нещо почна да ме нервира със всички тея умни глупости. Че ще се ходи на маистор е ясно, ама все не мога да си обясня къде е проблема.
                            0-

                            Коментар


                            • #15
                              От: Алтернатора зарежда на почивки....

                              Какъв акумулатор взе ? Понеже алтернатора се управлява от компютъра и заряда постоянно се следи има значение какъв е акумулатора и колко е читав. Аз на Гранд Витара 2 акумулатора скапах. Един Банер, гръмна му клетка и една Варта. Сега съм с един евтин Вега и засега няма проблем. На БГ пазара по лични наблюдения се предлагат масово рециклирани акумулатори, като рециклажа е правен един бог знае къде и от кого. Не бързай да обвиняваш автомобила. А да попитам диодният блок ти е в алтернатора нали така ?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X