Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Евентуален проблем с акумулатор или утечка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

    Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
    Боже, Боже, колко мъка има на този свят!
    Не божкай, точно така изглеждат твоите компютърно-принтерни теми
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #77
      От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Вързал си го наобратно. Ще има разлика при правилно връзване но не голяма.
      ...
      Защо?

      Коментар


      • #78
        От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

        Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
        Слязох до джипката, реших първо да измеря волтажа на акумулатора както си е закачен на клемите, че не съм го зареждал от една седмица, на снимката ми показва 12.55 V

        [ATTACH=CONFIG]967913[/ATTACH]

        При затворени врати, изваден ключ от контакта, извадих минусовата клема, едната сонда на минуса на акумулатора, другата сонда на минусовата клема, в началото ми показва 00.45, после на 00.35 и след повече време спря на 00.13 и след още чакане окончателно показа 00.01, излиза че нямам утечка?

        [ATTACH=CONFIG]967914[/ATTACH]


        [ATTACH=CONFIG]967915[/ATTACH]

        Не съм правил номера с многожилния кабел за който ми споменахте?
        Какво мислите?

        p.s. Фабрично няма и никога не е имала монтирана аларма, само централното заключване е активно.
        Остава инцидентно да си забравил някой консуматор включен предния път или просто акумулатор за смяна.
        Такава утечка не може да сгъне здрав акумулатор за няколко дни.
        Sent from my Nokia s fenerche

        Коментар


        • #79
          От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

          Слизам сутринта при джипката за да измеря акумулатора "без" и с "товар", въртя стартера и акумулатора каза - Мяу, реших че ще взема нов акумулатор, за мой късмет се оказа че много близо имало магазин само за акумуатори Varta, Bosch и други.

          Продавача, оказа се че е и собственика на магазина, дойде по моя молба пред нашия блок с новия акумулатор и мултицета си, измери всичко, под товар, без товар, за утечка, всичко излезе в норми, както ми е показвал и моя мултицет, сложихме по мое желание най-големия акумулатор който можеше да влезе в гнездото за акумулатора, избрах американска марка акумулатор, произвеждаща се за Европа в Италия - TUDOR HIGH TECH CARBON BOOST 85AH 800A R+, с 3 години гаранция.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:akumulatori-tudor-high-tech-85ah-800a-r.jpg
Прегледи:1
Размер:29.7 КБ
ID:5797563


          Времето ще покаже, дано да нямам повече изненади, благодаря Ви колеги че ми помогнахте да боравя с мултицета

          п.с. Със специален уред за измерване на ампеража на акумулатора, пред мен тествахме 2 марки акумулатори един клас, Варта Силвър 85ah 800A и Tudor 85ah 800A, на Вартата уреда отчете 640А а на Tudor реалните 800А, това натежи в полза за Tudor, макар че бяха на една цена почти.
          Последно редактирано от Еделвайс; 05-09-18, 11:51. Причина: Пояснение

          Коментар


          • #80
            От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

            Залагам пет лева че тоя от магазина е бил с мултицетка за 10 лв
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #81
              От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Залагам пет лева че тоя от магазина е бил с мултицетка за 10 лв
              Беше жълт отстрани и сив панел с някаква марка Fluke и номер но не запомних, не ми приличаше на китайски мултицет, имаше и отделен уред специално за измерване на ампеража на акумулатора.

              Коментар


              • #82
                От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

                Фу, значи съм пет кинта назад
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #83
                  От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Фу, значи съм пет кинта назад
                  По-важното е всичко да е ок вече и се надявам да нямам повече изненади, времето ще покаже, тази тема мисля че ще е полезна за колеги, които не са мерили утечка с мултицет и биха могли да се справят след прочетеното тук

                  Коментар


                  • #84
                    От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

                    Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                    По-важното е всичко да е ок вече и се надявам да нямам повече изненади, времето ще покаже, тази тема мисля че ще е полезна за колеги, които не са мерили утечка с мултицет и биха могли да се справят след прочетеното тук
                    А преди монтажа намаза ли си клемите със силиконов спрей, вазелин или поне медна грес ?
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #85
                      От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

                      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                      А преди монтажа намаза ли си клемите със силиконов спрей, вазелин или поне медна грес ?
                      Не съм, ще взема медна грес на спрей щом е необходимо, самите клеми и на стария акумулатор изглеждаха много чисти и без никакви наченки на окисляване или петна?

                      Коментар


                      • #86
                        От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

                        Ако ще взимаш медна грес на спрей само заради клемите, няма смисъл. Предполагам, че имаш обикновен дерматичен вазелин у вас, който върши същата работа, освен че и не цапа.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #87
                          От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

                          За триене, дублиране
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #88
                            От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

                            Ако бях на твое място,само от любопитство бих отворил стария акумулатор.
                            Да видя има ли достатъчно електролит,може и да е останал на сухо?
                            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                            Киа спортаж2000тди 98г
                            Ауди А3 1.9ТДИ
                            Каравана Аdria 390Q

                            Коментар


                            • #89
                              От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

                              Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                              Ако бях на твое място,само от любопитство бих отворил стария акумулатор.
                              Да видя има ли достатъчно електролит,може и да е останал на сухо?
                              Сигурен съм, че старият акумулатор, който със сигурност е за скрап, е прихванат от цената на новия от акумулаторджията, а и през 2018 няма нужда от цигании, особено от човек който не разбира.

                              P.S. Аз от доста време съм решил, че в момента в който ми изтече гаранцията си купувам нов, а стария го продавам за нЕкви пари, ако ще и още 10г. да може да се ползва.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • #90
                                От: Евентуален проблем с акумулатор или утечка

                                Пусто любопитство,все искам да видя какво има вътре?
                                Така разглобих и едно турбо,още се премята някъде в гаража.
                                После пак на скрап!
                                Извинявам се за спама.
                                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                                Киа спортаж2000тди 98г
                                Ауди А3 1.9ТДИ
                                Каравана Аdria 390Q

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X