Обява

Свий
Няма добавени обяви.

зареждане на ААА със зарядно за АА ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • зареждане на ААА със зарядно за АА ?

    Имам едно соларно зарядно което е предназначено да зарежда АА (NiMH) батерии но ако може да зарежда и ААА ще е по добре. Дали има някакви адаптери който да позволяват слагането на ААА батерии на мястоно на АА ?


  • #2
    До: зареждане на ААА със зарядно за АА ?

    Повечето зарядни имат подвижна част с която стават за ААА... виж за някоя промоция в Метро/Техномаркет/Технополис...

    Иначе ако държиш да си ползваш това от снимката, огъни две ламаринки за да компенсираш дължината... по принцип ААА се зареждат с по-малък ток отколкото АА, но това не е фатално за по-новите NiMH батерии... При тях е допустим заряден ток до 100% от капацитета /напр. за 1000мАч ток до 1А/
    Последно редактирано от Yordan Kolev; 17-01-08, 15:03.
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #3
      До: зареждане на ААА със зарядно за АА ?

      То, това е соларно. Т.е. токът едва ли е голям, защото няма откъде да се вземе. Като го гледам, е с размер, близък до самите батерии, така че, ток 50-ина ма е максимално възможният, при ярка слънчева светлина и късмет.

      Пъхай батерийките вътре и да не ти пука. Само подложи нещо, за да правят контакт.

      Коментар


      • #4
        До: зареждане на ААА със зарядно за АА ?

        А да сте виждали зарядно, което да позволява зареждане на нечетен брой батерии? Щото тези дето съм ги виждал са за зареждане на 2 или 4 батерии, а аз имам консуматор с 3 батерии и трябва да поддържам два комплекта батери и за да мога да ги зареждам.
        !

        Коментар


        • #5
          До: зареждане на ААА със зарядно за АА ?

          GP имаха няколко модела с индивидуален контрол на заряда. С подобно зарядно могат да се зареждат произволен брой батерии от 1 до 4.
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • #6
            До: зареждане на ААА със зарядно за АА ?

            По спецификация това зарядно прави 4,5V и 20-100 mA ток

            А консуматор който е предназначен за алкална батерия може ли безпроблемно да работи с NiMH ако няма спецялна настройка за работа с такава батерия?

            Коментар


            • #7
              До: зареждане на ААА със зарядно за АА ?

              Първоначално публикуван от yovcho Преглед на мнение
              А да сте виждали зарядно, което да позволява зареждане на нечетен брой батерии? Щото тези дето съм ги виждал са за зареждане на 2 или 4 батерии, а аз имам консуматор с 3 батерии и трябва да поддържам два комплекта батери и за да мога да ги зареждам.
              И аз съм виждал, на Сони - 4 батерии, произволна комбинация малка/голяма/липсва. Продават ги в техномаркета.

              Коментар


              • #8
                До: зареждане на ААА със зарядно за АА ?

                За закрепване на ААА батерии в АА гнездо подлагам малки гайки. В тях изеално пасва пъпката на батерията. Само трябва да се изберат с подходяща дебелина, за да се натегнат пружините на гнездото.
                Задължително неръждясали гайки, защото иначе ръждата в комбинация с протичащият ток разяждат клемата на батерията, а и на гнездото.
                Разбира се и трябва да се внимава гайката да не влезе през някой отвор вътре в зарядното.
                А ще издадеш ли откъде си купил зарядното, щото и на мен ми трябва такова ...

                Коментар


                • #9
                  До: зареждане на ААА със зарядно за АА ?

                  Първоначално публикуван от yovcho Преглед на мнение
                  А да сте виждали зарядно, което да позволява зареждане на нечетен брой батерии? Щото тези дето съм ги виждал са за зареждане на 2 или 4 батерии, а аз имам консуматор с 3 батерии и трябва да поддържам два комплекта батери и за да мога да ги зареждам.
                  Не съм прочел поста като хората. Извинявам се за спама.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X