Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фазно напрежение 237 волта ?!?!?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Фазно напрежение 237 волта ?!?!?

    Здравейте,
    Селска къща непосредствено до трансформатора.
    Стойности на фазовите и линейните напрежения видени до сега за 4 години са около 230/400 волта, зимата пада до 225/393 волта.
    Вчера при спиране захранването от главния прекъсвач и връщането му изгоряха 1 юсб адаптер и 1 сърдж протектор ( за компресорчето на пречиствателната станция )
    Напрежението към момента бе 237/408 волта мерено с калибриран Флуке 116.

    Имам ли основание за претенции към Енерго Про?

    Какво да направя за в бъдеще за да предпазя електроуредите си?

    Поздрави.
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

  • #2
    От: Фазно напрежение 237 волта ?!?!?

    По спомени стандарта е 220 +/- 5%.

    Коментар


    • #3
      От: Фазно напрежение 237 волта ?!?!?

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      По спомени стандарта е 220 +/- 5%.
      Мисля че някъде през демокрацията линейното порасна от 380 на 400 по стандарт но не съм 100% сигурен
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • #4
        От: Фазно напрежение 237 волта ?!?!?

        Опа.
        ..+/- 10 % било

        http://www.dker.bg/files/DOWNLOAD/indic_1.pdf

        Коментар


        • #5
          От: Фазно напрежение 237 волта ?!?!?

          И при мен е високо,237-8волта,вечер пада до 230.Не съм се сетил да меря медуфазово,на 100м съм от трафа и освен,че сменям често крушки други проблеми не съм имал.
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • #6
            От: Фазно напрежение 237 волта ?!?!?

            Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
            Мисля че някъде през демокрацията линейното порасна от 380 на 400 по стандарт но не съм 100% сигурен
            Точно по някакви евроГейски норми .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #7
              От: Фазно напрежение 237 волта ?!?!?

              Защити си чувствителните уреди през стабилизатор.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #8
                От: Фазно напрежение 237 волта ?!?!?

                На 200 метра от трафа ...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170206_180336.jpg
Прегледи:1
Размер:344.9 КБ
ID:5767246
                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                Коментар


                • #9
                  От: Фазно напрежение 237 волта ?!?!?

                  Блока ни бе до трафопост... Бе обичайно напрежението да е над 240В.. В началото дори си бях сложил логер на един UPS... Май пикът бе около 250В (явно е дръпнала нулата от някой консуматор)...
                  Не съм имал проблем с електроуреди. Накрая ми писна да дебна и да чета логове и си карах спокойно - като че ли проблеми не съм имал - явно уредите си понасят напрежение в такъв порядък...
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Фазно напрежение 237 волта ?!?!?

                    Аз лично не разбрах въпроса. Заради ниско/високо напрежение ли е оплакването, или заради преходни процеси от пускане на тока.
                    237 волта не е толкова много. Аз бих предпочел това пред ниско напрежение. Лесно може да смъкнеш волтажа, предполагам всеки знае как.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Фазно напрежение 237 волта ?!?!?

                      Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                      ...Селска къща непосредствено до трансформатора.
                      Стойности на фазовите и линейните напрежения видени до сега за 4 години са около 230/400 волта, зимата пада до 225/393 волта.....
                      Още щом прочетох заглавието си казах : " Я! Някой живее край трансформатор!"

                      Всъщност , радвай се че напрежението ти е 15-20 Волта над... , а не под.... .
                      В смисъл това е по- малкото зло , ако изобщо може да се нарече така.
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Фазно напрежение 237 волта ?!?!?

                        Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                        Аз лично не разбрах въпроса. Заради ниско/високо напрежение ли е оплакването, или заради преходни процеси от пускане на тока.
                        237 волта не е толкова много. Аз бих предпочел това пред ниско напрежение. Лесно може да смъкнеш волтажа, предполагам всеки знае как.
                        И за двете.
                        Land Rover Discovery II, V8 4.0
                        VW Golf VI variant
                        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Фазно напрежение 237 волта ?!?!?

                          Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                          ...237 волта не е толкова много. Аз бих предпочел това пред ниско напрежение. Лесно може да смъкнеш волтажа, предполагам всеки знае как.

                          Аз съм на същото мнение . То с тока е както с яденето и жените : когато са в повече лесно можеш да отделиш толкова , колкото ти трябва . Кофти е когато не стига .
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Фазно напрежение 237 волта ?!?!?

                            При спиране на захранването и възстановяването му напрежението явно се е покачило над измерените стойности ( всичко закачено на трафа е спряло да работи и докато тръгне трафа е бил разтоварен и изходното напрежение високо ) . Може да пуснеш жалба , но дали ще и обърнат нужното внимание ( особено ако е единичен случай !) .Аз съм сложил защита на главния бушон , но за напрежение над 270 В ( ако отпадне нулата и отнякъде дойде още една фаза т.е. стане от 220 на 380 В ). Има и регулируеми защити , които може да регулираш границите на изключване ( например под 200 В и над 230 В) , но те трябва да изключват със закъснение поради колебанията на мрежата и пак може да изгори нещо по-чувствително . Иначе стабилизатори както е написано по-горе . За преходните процеси спасението е късмета според мен .

                            Коментар


                            • #15
                              От: Фазно напрежение 237 волта ?!?!?

                              230/400. Беше -10+5%, вече мисля, че е -+10.
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X