Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зарядно за военни акумулатори?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Зарядно за военни акумулатори?

    Или по точно, тези които военните използваха в радио станциите. Аз ги знам като желязно никелови, но не съм сигурен. Метален корпус, неръждаеми тапи. Зареждат се с основа, а не с сярна киселина. Въпроса е, от къде зарядно за таквоз нящо? Може ли да се използват тия новите електронни ментета или трябва нещо по бамбашка?
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

  • #2
    От: Зарядно за военни акумулатори?

    Зависи какво искаш да направиш. Ама първо трябва да намериш живи екземпляри.
    Ако са никел-железни имай предвид че ток държат максимум седмица, после заряд. Има и никел-кадмиеви, те са по-стока, но и по-капризни.

    Коментар


    • #3
      От: Зарядно за военни акумулатори?

      Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
      Или по точно, тези които военните използваха в радио станциите. Аз ги знам като желязно никелови, но не съм сигурен. Метален корпус, неръждаеми тапи. Зареждат се с основа, а не с сярна киселина. Въпроса е, от къде зарядно за таквоз нящо? Може ли да се използват тия новите електронни ментета или трябва нещо по бамбашка?
      Мале Тарга то това е древна технология дето я няма от 100 години.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Thomas_Edison's_nickel–iron_batteries.jpg
Прегледи:1
Размер:162.4 КБ
ID:5747268
      Пише че се зареждали с 1.67 В на клетка.
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • #4
        От: Зарядно за военни акумулатори?

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Зависи какво искаш да направиш. Ама първо трябва да намериш живи екземпляри.
        Ако са никел-железни имай предвид че ток държат максимум седмица, после заряд. Има и никел-кадмиеви, те са по-стока, но и по-капризни.
        По какво да ги разбера баш какви са? Бях награбил от вторични една група с 10 клетки и си имаха някакъв ток. Утре ще меря с мултицета. Това за седмицата не го вярвам. Хич даже. Утре ще се разправяме.
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • #5
          От: Зарядно за военни акумулатори?

          Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
          По какво да ги разбера баш какви са? Бях награбил от вторични една група с 10 клетки и си имаха някакъв ток. Утре ще меря с мултицета. Това за седмицата не го вярвам. Хич даже. Утре ще се разправяме.
          Хората обикновенно карат нещо на вторични , а не да пазаруват от там ...какво ти трябва ?
          На нас клиренс ни трябва , не скорост

          Коментар


          • #6
            От: Зарядно за военни акумулатори?

            Много плячка съм извлачил от вторичните. Нещо с което да захраня някой диод и да свети дълго.
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #7
              От: Зарядно за военни акумулатори?

              Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
              Много плячка съм извлачил от вторичните. Нещо с което да захраня някой диод и да свети дълго.
              В гаража имам автомобилен акумулатор с който захранвам с авто лампи целия апартамент. / резервно захранване / . Някой ден ще ги сменя с диоди ...ако намеря време де . Ако е читав акумулатора и се сещам поне веднъж в месеца да го зареждам ...държи . Да разбирам че такава схема не те устройва и искаш повече ...бройки. ?
              На нас клиренс ни трябва , не скорост

              Коментар


              • #8
                От: Зарядно за военни акумулатори?

                Бе то аз ако знам какво точно искам, хич няма да е лошо. Има 20тина клетки из мазата и скам да побвам дали ще мога да ги използвам. Скоро ще обявя тотална разпродажба, ама се притеснявам да не стане масов бой във форума или направо война.
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • #9
                  От: Зарядно за военни акумулатори?

                  На времето карах с такъв на волгата . Бяха ми го събрали от аерогарата от здрави клетки на които са изтекли часовете . Електролита е калиева основа .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Зарядно за военни акумулатори?

                    Информативно
                    http://batteryuniversity.com/learn/a...ased_batteries
                    Заряд с ,,умно" зарядно не става, с обикновено старо регулируемо и определен брой клетки, задължително със свалени капачки.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • #11
                      От: Зарядно за военни акумулатори?

                      Съгласен съм с Весков - старо регулируемо зарядно...
                      Иначе основни акумулатори преди няколко години ни произведоха някъде из южна България по поръчка (за кораб)..
                      Направиха ги..
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Зарядно за военни акумулатори?

                        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                        ...
                        Иначе основни акумулатори преди няколко години ни произведоха някъде из южна България по поръчка (за кораб)..
                        Направиха ги..
                        Завод "Мусала", Самоков?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Зарядно за военни акумулатори?

                          Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                          Бе то аз ако знам какво точно искам, хич няма да е лошо. Има 20тина клетки из мазата и скам да побвам дали ще мога да ги използвам.
                          Ми пробвай.

                          Ако събереш 10 еднакви клетки можеш да ги зареждаш със зарядно за автомобилен акумулатор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Зарядно за военни акумулатори?

                            Долей им поне вода и провери уплътненията и отдушниците на капачките.
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • #15
                              От: Зарядно за военни акумулатори?

                              Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                              Завод "Мусала", Самоков?
                              Май бяха те ... Поръчка, сертификация (ние им закарахме сертификационната организация) и т.н...
                              Така, че все още се използват и такива акумулатори...
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X