Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко помощ по електротехника

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Малко помощ по електротехника

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Значи не си и струва да се снима освен ако не е партенка, разбира се.

    Сроковете са обозрими.

    А какво не ти харесва в мотор-колелото?
    Значи като се вдигне във въздуха и се завърти с ръка прави 2-3 оборота, а на моя велосипед каплата като я завъртя на ръка се върти доста повече. Това не ми харесва на мотор колелото.

    Коментар


    • #17
      От: Малко помощ по електротехника

      А така! Ти с ръце ли ще въртиш мотор-колелото?
      Това, което пречи в случая, като пуснеш тока ще помага.
      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

      Коментар


      • #18
        От: Малко помощ по електротехника

        Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
        ...

        Единия даскал е ходил преди месец в софия и е снимал старите им прототипи. Но новия не го дават за снимане. Те работят сега върху хибрид с ННО генератор на електричество.
        Айде стига бре, сигурно са плъзнали даскала Ви по бананова кора!

        Или пак бълбукатор?!?
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #19
          От: Малко помощ по електротехника

          Да се включа и аз като участник в Еко маратона за отбора на ТУ-Варна...състезанието е в 2 основни класа прототипи и градски тип, като първите са бе ограничение размери и особено големи изисквания, а вторите имат минимални и максимални размери, трябват фарове и ред други глупости, както и на подкласове по вид гориво. Ние разработихме миналата година Градски тип с електрозадвижване, но за съжаление не ни отпуснаха финансите да заминем за Холандия където е състезанието, досега сме участвали от 2009 насам без миналата година с прототипи с Пропан-бутан и с бензин за гориво. Колегите от София са в клас Градски тип с водороден генератор, миналата година станаха втори, прототип с електрозадвижване направиха миналата година една гимназия от гр. Чепеларе.
          Предполагам, че с който от двата отбора да се свържеш колега Димич няма да ти откажат, говоря за студентите, иначе за подкрепата на моя отбор мога да ти гарантирам телефона ми е 0886283556 Даниел Костадинов, страницата на клуба в фб можеш да видиш малко снимки
          Тези схеми просто прати някакви правдоподобни, не ги гледат много много, но за всичко друго ти трябват пари...доста или поне които ние не разполагаме. Много добър план трябва да си измислите и наистина първо сглобете купето, а двигателя безчетков 1квт мисля че ще ви е достатъчен всичко зависи от теглото 70кг е много забрави за добро класиране и си слагайте един колега на диета от сега. Питай където каквото решиш ще помагам с каквото мога! Че един пост направих...
          "Най-опасната фраза в езика е: "Ние винаги сме го правили по този начин."

          Коментар


          • #20
            От: Малко помощ по електротехника

            Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
            Значи като се вдигне във въздуха и се завърти с ръка прави 2-3 оборота, а на моя велосипед каплата като я завъртя на ръка се върти доста повече. Това не ми харесва на мотор колелото.
            Я пак ми припомни каква специалност учиш?

            Коментар


            • #21
              От: Малко помощ по електротехника

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Я пак ми припомни каква специалност учиш?
              Ай с'я и ти пък
              подаръци за мъже от FACOM
              промоция на читави инструменти

              и на хоби такива

              тел. О879 Ч8Ч 2З5

              Коментар


              • #22
                От: Малко помощ по електротехника

                Първоначално публикуван от Daniel90 Преглед на мнение
                ... Колегите от София са в клас Градски тип с водороден генератор, миналата година станаха втори, ...
                А кои са първи?

                @ Ясен: Какъв е този водороден генератор, електролиза? Какъв е смисъла, нали КПД не може да бъде > 100%?
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #23
                  От: Малко помощ по електротехника

                  Смисъл? Ти и въпроси задаваш.

                  Аз като човек, който мисли като престъпник, веднага се сещам за две схеми:
                  1. Легитимиране на бълбукаторите пред света и най-вече клиентите. Слагат бълбукатор, класират се някъде и се хвалят с това (може и да не го свързват за повишаване на резултата в класирането)
                  2. Място, в което да се скрие допълнителен, най-банален енергоизточник (батерия, резервоар с гориво) за който организаторите да не знаят и да не го отчетат в разхода на енергия.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Малко помощ по електротехника

                    Първите 3 отбора от общо 8 в клас Градски тип с водородно гориво
                    1 France Polytech Nantes University 145.7км
                    2 Bulgaria Tehnical Universiry of Sofia University 82.9км
                    3 Netherlands University of Twente University 77.6км
                    "Най-опасната фраза в езика е: "Ние винаги сме го правили по този начин."

                    Коментар


                    • #25
                      От: Малко помощ по електротехника

                      Защо, нямам ли право да задавам въпроси?Да, точно въпроси си задавам. Първото си е възможно-дава някой много пари, финансира участието, а после от реклама си продава бълбукаторите и си печели. Ама ми е интересно как все пак са станали втори и каква им е конкуренцията, че при слепите едноокия е цар. А миналата година с бълбукатор ли са се състезавали?Аз си мисля за друго нещо: разлагаш вода с ел., КПД-то е кофти, после гориш в нормален двигател смес от въздух, течно и газообразно гориво- дали тогава ДВГ не става по ефективен, което да поправи загубата от електролизата?Втория отговор ми се струва логичен, но нали тези организатори, съдии не пасат трева?
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • #26
                        От: Малко помощ по електротехника

                        Отбой.

                        В състезанието има категория с водородно гориво. Това не е ННО, не е браунов газ и не е бълбукатор, ами си е водород, използван за гориво. Как и откъде получаваш водорода и как го съхраняваш - не съм гледал, но това не е предмет на състезанието.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Малко помощ по електротехника

                          Ахаааа... Гледах, че БМВ направили такъв автомобил Х1 мисля, с ДВГ на водород, но се жалваха, че имало само няколко места за зареждане. Значи и нашите правят нещо такова и не са конкуренция на електричките-в друг клас са.
                          Последно редактирано от s_s1; 08-11-13, 14:13.
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • #28
                            От: Малко помощ по електротехника

                            Няколко идеи:

                            в състезанията за максимално икономично придвижване доста често се използват лагери без смазка в тях (грес) или керамични такива

                            помислете за начин за механично отцепване на двигателя от колелата когато не се използва
                            Не чета коментари и не отговарям на такива.

                            И коментаторите...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Малко помощ по електротехника

                              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                              Ахаааа... Гледах, че БМВ направили такъв автомобил Х1 мисля, с ДВГ на водород, но се жалваха, че имало само няколко места за зареждане. Значи и нашите правят нещо такова и не са конкуренция на електричките-в друг клас са.
                              Да.

                              Не знам какви са насоките в момента и дали се използват ДВГ или горивни клетки, но все едно това е друг енергоизточник.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Малко помощ по електротехника

                                Първоначално публикуван от Daniel90 Преглед на мнение
                                Да се включа и аз като участник в Еко маратона за отбора на ТУ-Варна...състезанието е в 2 основни класа прототипи и градски тип, като първите са бе ограничение размери и особено големи изисквания, а вторите имат минимални и максимални размери, трябват фарове и ред други глупости, както и на подкласове по вид гориво. Ние разработихме миналата година Градски тип с електрозадвижване, но за съжаление не ни отпуснаха финансите да заминем за Холандия където е състезанието, досега сме участвали от 2009 насам без миналата година с прототипи с Пропан-бутан и с бензин за гориво. Колегите от София са в клас Градски тип с водороден генератор, миналата година станаха втори, прототип с електрозадвижване направиха миналата година една гимназия от гр. Чепеларе.
                                Предполагам, че с който от двата отбора да се свържеш колега Димич няма да ти откажат, говоря за студентите, иначе за подкрепата на моя отбор мога да ти гарантирам телефона ми е 0886283556 Даниел Костадинов, страницата на клуба в фб можеш да видиш малко снимки
                                Тези схеми просто прати някакви правдоподобни, не ги гледат много много, но за всичко друго ти трябват пари...доста или поне които ние не разполагаме. Много добър план трябва да си измислите и наистина първо сглобете купето, а двигателя безчетков 1квт мисля че ще ви е достатъчен всичко зависи от теглото 70кг е много забрави за добро класиране и си слагайте един колега на диета от сега. Питай където каквото решиш ще помагам с каквото мога! Че един пост направих...
                                Значи миналата година са участвали Чепеларе в състезанието и точно ръководителя на проекта им през последните 2 години, сега е докторант при нас. Те първата година не са могли да свършат на време с чертежите и заради това не са заминали. Миналата година са имали нещо направено и за това са ги класирали.
                                Момчето точно ни препоръчва да не работим с мотор колело, защото нямало инерция. От там тръгнахме и ние да не се занимаваме с това, ако ще движим по инерция. Вуншния двигател се куплира с еднопосочен съединител и при изключване на мотора, колелото ще има голяма инерция.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X