Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ел. задачка с повишена трудност относно проблем със зареждането

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Ел. задачка с повишена трудност относно проблем с зареждането

    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
    А какво е "трансил"?

    Сори за спама и некомпетентността ми.
    TVS. Мощен ценер, с някои условности. Издържа на доста здрави траткотрайни пикове в напрежението.

    http://en.wikipedia.org/wiki/Transie...pression_diode

    По темата - съгласен съм с това, дето Ясен разправя. От нещо прави пикове, и явно причината е извън регулатора и извън алтернатора въобще. Но явно са достатъчно големи, за да изпържат управлението.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      От: Ел. задачка с повишена трудност относно проблем с зареждането

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Обикновено не и обикновено идеята да му се сложи не е добра. На които коли все пак има, обикновено е 2-4 пъти по-мощен от генератора.
      Нещо никак не съм сигурен, че си прав. Мазда обикновено слагат. И идеята си е много даже добра. Не знам какво не си ги харесал, но и не е по темата, та няма значение. И на Мицубиши и Тойота обикновено има такива предпазители. За останалите няма точен спомен, а съм твърде трупясан в моента, за да ровя. Както и да е, ако оригинално има предпазител, продължавам да твърдя, че е адски добра идея да НЕ се заобикаля.
      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

      Коментар


      • #18
        От: Ел. задачка с повишена трудност относно проблем с зареждането

        И нисаните имат. Поне моя. Ако помня добре и ферозата и фабията имаха. То не е точно бушон винаги "fusible link" или нещо от сорта е по сервизните ръководства.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          От: Ел. задачка с повишена трудност относно проблем с зареждането

          На тази кола има 2 жици на масата – едната отива на купето- нея не помня дали я отвивах и почиствах- признавам си , обаче другата дебела жица от минуса отива директно на мотора .Таз на 100% я откачих и прегледах и от 2 те страни и естествео я почистих ,разкарах окиса и т.н .....
          Това беше едно от нещата дето с гаранция направих.
          Аз също съм на мнение че релето пляска по причина Х.
          Ще прегледам пак но мисля че няма централен ценер за защита от прнапрежения.
          Проблема е че тука не екато в БГ – отиваш в магазина...... еи даи ми това ...тука тия дет работят в магазина в 99% са пълни идиоти .
          Тука е – колата е година ,модел,...трябва ти част Х- ония гледа и ти я носи .За друго не питаи в магазина- не знаят.
          Бушон на плюсовия кабел също няма – не съм на 100% сигурен но проследявах доколкото можах откъде минава кабела-нанавряно е -кабела седи на двигателя от срана на купето и е завит с още други кабели и т.н- т.е не мога да съм на 100% че в тоя кабел няма някакъв проблем и бушон нанего.Моито мнение е също че е хубаво да има предпазител но на доста коли няма и пак си работят доста години без проблем.
          Някои ако има схема на тая Мазда ...ще съм много благодарен. Мисля че същата кола е и в БГ- 1998 , 2 литра ,ръчна кутия ,бензин.

          Коментар


          • #20
            От: Ел. задачка с повишена трудност относно проблем с зареждането

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Аз залагам на лоша и спорадична връзка между генератор и акумулатор.
            И понеже сьм смел та да се умешам и аз.

            Това има ли ключ за исключване на батерията при певоз на колата?Обикновенно е в багажника и прекьсва захранването на батерията кьм колата,това май включва и тока кьм алтернатора.Ако там в тоя ключ има скапана врьзка,тече вода,окьсява...балимааму .......може ли да треска регулатора?

            За по-лесно аз бих вьрзал втора малка батрерия кьм тоя алтернатор,та ако прекьсне кьм пьрвата да има какво да храни.Застрахователите ще го харесат обаче.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #21
              От: Ел. задачка с повишена трудност относно проблем с зареждането

              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
              За по-лесно аз бих вьрзал втора малка батрерия кьм тоя алтернатор,та ако прекьсне кьм пьрвата да има какво да храни.
              Чшшшш, морски, тука действието се развива на сушата. Кви са тия втори батерии и тн?

              Коментар


              • #22
                От: Ел. задачка с повишена трудност относно проблем с зареждането

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Чшшшш, морски, тука действието се развива на сушата. Кви са тия втори батерии и тн?
                Ми някьде му кьса веригата,ако вьрже втора батерия веднага след алтернатора може да му спаси алтернатора при следващ проблем.Другия вариант е застраховка и ми я дава за 2 крьгчета,аз ше я наместя.

                То тока и на сушата е сьщия,нали знаеш по-добре от мен.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #23
                  От: Ел. задачка с повишена трудност относно проблем с зареждането

                  Токът е същият, ама мястото не е.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Ел. задачка с повишена трудност относно проблем с зареждането

                    Първоначално публикуван от brpi Преглед на мнение
                    ...
                    Някои ако има схема на тая Мазда ...ще съм много благодарен. Мисля че същата кола е и в БГ- 1998 , 2 литра ,ръчна кутия ,бензин.
                    Първо хвърляш едно око ей тук.
                    Ако откриеш точно нужния модел (че Маздите малко ... произведени сутрин и следобед вече са с известни разлики...), си записваш някъде, че имаш да черпиш бира колегата BAlexandrov, че си е направил труда да събере едно - друго за такива като нас
                    Ако точно твоята я нама ... сори...
                    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Ел. задачка с повишена трудност относно проблем с зареждането

                      При някои генератори с вграден реле-регулатор, от значение за заряда е и веригата на контролната лампа за зареждане в таблото, както и самата лампа - 1.2W. Ако има някоя лоша връзка в кабелния сноп към нея, или пък самата лампа не контактува добре, може зареждането да не работи. Така е примерно при Audi, WV и др., където без здрава контр. лампа, зареждането не работи. Ето примерна схема на генератор VALEO 110 Amp.
                      Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                      First impression is not always true. Get inspired.
                      Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                      Reading is sooo boring, unlike writing!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Ел. задачка с повишена трудност относно проблем с зареждането

                        Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
                        ... примерно при Audi, WV и др., където без здрава ...


                        Честно, не го знаех. Баси, това само хабен германец (или поне с немски паспорт...) може да го измисли.
                        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Ел. задачка с повишена трудност относно проблем със зареждането

                          Интересно, съпротивление ли го играе крушката, що ли ?
                          подаръци за мъже от FACOM
                          промоция на читави инструменти

                          и на хоби такива

                          тел. О879 Ч8Ч 2З5

                          Коментар


                          • #28
                            От: Ел. задачка с повишена трудност относно проблем със зареждането

                            И съпротивление, и индикатор.

                            На много коли, паралелно на крушката има съпротивление за да няма изненади.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Ел. задачка с повишена трудност относно проблем с зареждането

                              Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                              Нещо никак не съм сигурен, че си прав. Мазда обикновено слагат. И идеята си е много даже добра. Не знам какво не си ги харесал, но и не е по темата, та няма значение. И на Мицубиши и Тойота обикновено има такива предпазители. За останалите няма точен спомен, а съм твърде трупясан в моента, за да ровя. Както и да е, ако оригинално има предпазител, продължавам да твърдя, че е адски добра идея да НЕ се заобикаля.
                              Те там е едно мнооого големо лайно.Ако реле регулаторът е в алтернатора,е едно мазало,но ако е отвън-те ти пикове и много волтове.
                              а това
                              Имам Проблем с Генератора

                              май има нещо общо за размисъл
                              Последно редактирано от veskov; 02-04-13, 18:37. Причина: късно видях
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • #30
                                От: Ел. задачка с повишена трудност относно проблем със зареждането

                                Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                                Интересно, съпротивление ли го играе крушката, що ли ?
                                През нея е първоначално захранването на част от реле-регулатора и от там на възбудителната намотка. После през допълнителните диоди.
                                Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                                First impression is not always true. Get inspired.
                                Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                                Reading is sooo boring, unlike writing!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X