Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тягови акумулатори?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Тягови акумулатори?

    Сложни са. Имат всички необходими софтуери, връзка към интернет, възможност за онлайн проверка на системата при проблеми. Директно от сайта на производителя. Може да се наблюдава консумация, заряд, разряд и всичко директно от телефона или компютър. Със закупуването на някои допълнителни неща, всичко може да се командва и от другия край на света. Ама като чета цени, и ми настръхва косата

    Коментар


    • #77
      От: Тягови акумулатори?

      Първоначално публикуван от goshito Преглед на мнение
      Сложни са. Имат всички необходими софтуери, връзка към интернет, възможност за онлайн проверка на системата при проблеми. Директно от сайта на производителя. Може да се наблюдава консумация, заряд, разряд и всичко директно от телефона или компютър. Със закупуването на някои допълнителни неща, всичко може да се командва и от другия край на света. Ама като чета цени, и ми настръхва косата
      A! Е за това говорим! Я сега си представи лодка с 40 акумулатора, 5 инвъртъра, 7 зареждачки и неопределен брой знайни и незнайни дивотийки. И нещо гадничко ти писука по нервичките, не ти пуска тока, и не си казва какъв му е зора, че поне с чиста съвест да го отстрелям с бренекето.
      Засукано не ти трябва...
      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

      Коментар


      • #78
        От: Тягови акумулатори?

        Последната която карах беше с 2 алтернатора,2 генератора,2 зареждачки,2 инвьртьра,4 банки различни по капацитет с батерии като всичкото това не е на еднаква температура,че и кабелите от едното до другото та до третото не са еднакви.Идваше ми да и тегля един шут на единия от 5те електрически панела.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #79
          От: Тягови акумулатори?

          Аз от зареждачката специално съм много доволен. В последно време съм ограничил консумацията и за няколко часа преминава на Float. Ама при ъпгрейд, ще ми трябва втора. Засега ще мога да отделя малко парички освен за уредчето, и за още 2 панела и контролер. Не знам дали има значение новия акумулаторен блок дали да го правя със същия капацитет като стария, или не е задължително. Допълнителната система ще работи в паралел със съществуващата и всичко ще отива в един инвертор.

          Коментар


          • #80
            От: Тягови акумулатори?

            Здравейте!
            Страхотна тема.
            Относно проблемите с акумулаторите:възможно е някъде да има лоша връзка(клеясали кабели,хлабаво свързване и т.н.),може единия от акумулаторите да има мъртва клетка.Разкачи ги и ги пробвай по отделно кой колко ток държи.Докато не се разпадне някоя клетка оловните акумулатори имат шанс да се възстановяват.Няма да е на 100% но им се дига капацитета.Монитора е страхотно нещо.Запалихте ми главата с него.Аз имам елементарен от 20лв.Следи само за момента,без памет е.Измерва само какво влиза.Попаднах на темата понеже търсих схема за контрол на зареждането.Имам фотоволтаици и като аварийно зимата ми се налага да до зареждам акумулаторите от енергото та искам да автоматизирам системата.

            Коментар


            • #81
              От: Тягови акумулатори?

              Взех виктронския. Само хубави думи мога да кажа
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:63.7 КБ
ID:5689169Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:61.2 КБ
ID:5689170Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:53.5 КБ
ID:5689171Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:1
Размер:51.8 КБ
ID:5689172

              Коментар


              • #82
                От: Тягови акумулатори?

                А е те това е приказка.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #83
                  От: Тягови акумулатори?

                  малко ъпгрейд. ветрогенератор с контролера комплект

                  Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

                  Коментар


                  • #84
                    От: Тягови акумулатори?

                    Може ли повече инфо за тази въртележка?
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #85
                      От: Тягови акумулатори?

                      лопатките май са от пвц тръба

                      Коментар


                      • #86
                        От: Тягови акумулатори?

                        Въртележката е щатско производство, както и контролера и изправителя. Стартира при 1,5 м/сек скорост на вятъра. Максимална мощност достига при 8 до 9 м/сек. Конкретния модел е 1600 W-24 V. За лопатките нямам впечатления, изглеждат доста грамотно направени, и са гъвкави. Със повече витла е уж за по ниско ниво на шум. В интерес на истината, не се чува когато работи. А това е графиката на работа, според производителя.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:turb..JPG
Прегледи:1
Размер:118.4 КБ
ID:5728670

                        Коментар


                        • #87
                          От: Тягови акумулатори?

                          Остана да чуем цената.
                          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                          Коментар


                          • #88
                            От: Тягови акумулатори?

                            Хм, според текста в графиката, 3 лопатки произвеждали повече енергия от 5. А твоите защо ще са 11?...

                            Коментар


                            • #89
                              От: Тягови акумулатори?

                              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                              Хм, според текста в графиката, 3 лопатки произвеждали повече енергия от 5. А твоите защо ще са 11?...
                              Човека обясни че е уж за по ниско ниво на шум.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Тягови акумулатори?

                                нямам много впечатление, относно производителността. все пак е монтирана преди няколко дена. цената не е много висока. около 2000 лв излезе генератора комплект, включващо устройство против усукване на кабела, иглен лагер за стойката, както и контролер 440 ампера. Към него е и релето за излишен ток. А дали ще съм доволен, ще си покаже след време

                                Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X