Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ - схема на букса за теглич

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Помощ - схема на букса за теглич

    Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
    това е индуктивен товар и може да си изгориш контролера за светлините.
    Едно диодче и индуктивният товар става по-хубав от крушката.

    Коментар


    • #92
      От: Помощ - схема на букса за теглич

      Проблема беше че пробната крушка е 21w,a за габарит идват в много. Проблема е отстранен с 5w крушка.
      SUBARU FORESTER 2002g AWD LSD-DIF. Човек може да живее без храна 1 месец,без вода 1 седмица,без въздух 1 минута,а без акъл цял живот...

      Коментар


      • #93
        От: Помощ - схема на букса за теглич

        Някои блокове за управление на светлините и купето имат готова букса за теглич. Връзваш там и блока следи положението и с лампите на ремаркето. За Панда - не съм се ровил.
        В тази Панда май всяка крушка от външните светлини е на собствен електронен ключ с ОВ.

        Коментар


        • #94
          От: Помощ - схема на букса за теглич

          Здравейте колеги ,от няколко седмици има джип и каравана внесох ги от Англия . Изчетох темата но не открих отговор на моя въпрос а той е следния: дайте съвет някой да ми изведе захранване за втората букса която караваната има и захранва осветлението ,хладилника и (сложната която не зная как ще се върже) зарежда по време на движение акумулатора на караваната. Схемата и пиновете на караваната ги имам коя за какво е но нямам втора букса на джипа има само тази за светлините,мигачи стопове и т.н. Благодаря предварително

          Коментар


          • #95
            От: Помощ - схема на букса за теглич

            Първоначално публикуван от kgp68 Преглед на мнение
            от Англия .
            https://www.google.bg/imgres?imgurl=...act=mrc&uact=8
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • #96
              От: Помощ - схема на букса за теглич

              Благодаря ти колега ,тия букси ги имам и знам реда на свързване ,не ми е ясно как да си направя инсталацията на автомобила защото имам само тази за светлините. Пример : захранването за зареждането на акумулатора на караваната от къде трябва да се хване за да се изведе до втората букса на автомобила ? Със сигурност трябва и някаква електроника да се сложи за да почво това зареждане след като автомобила се запали. Някаква електроника да контролира ампеража към акумулатора на караваната и да не може да върне ток от него към автомобила . Е тези неща трябва да се направят. Иначе караваната ми е окабелена и има втора букса до теглича за тази работа но автомобила ми е само със една букса за светлини и стопове на караваната . Чудех се едн конролер за слънчеви батерии дали няма да върши нещо подобно ако се сложи след захранването от генератора . Сондирам мнения от знаещи и вещи в областта . Не е проблем да си платя на професионалист да го направи за да няма бъдещи проблеми . Благодаря

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X