Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ - схема на букса за теглич

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Букса за Ремарке?

    Само че тука става дума за каравана а на нея не искам да смятам колко вата са и габаритите.Не пречи да се закача каквото и да е в последствие ако го направя през релета- на там клоня.

    Коментар


    • #77
      От: Букса за Ремарке?

      Първоначално публикуван от SLAVIKA1980 Преглед на мнение
      Само че тука става дума за каравана а на нея не искам да смятам колко вата са и габаритите.Не пречи да се закача каквото и да е в последствие ако го направя през релета- на там клоня.
      Щом го искаш универсално и надеждно - слагай релета. Трябва ти 1 за габарити, 2 за мигачи и 1 за стопове. Поотделно, по цени на дребно - до тук 15 лева. Задължително предпазител! Може и повече от един, там вече ти си преценяш.
      В общи линии, ако ти се занимава и ако не си съвсем скаран с тока, имаш за 2 часа работа и макс. 50 лева за материали, с все буксата, кабелите и мишите опашки. На твое място бих сложил и по един обратен диод на бобината на всяко реле. Не знам какво има назад, ама едва ли ще се кефи особено на пиковете при изключване, а подходящи диоди са от 5 - 10 стотинки на магазина за бройка на дребно.

      П.П. Пак казвам, преди да правиш каквото и да било, погледни дали и как си проверява лампите. Ако ги проверява начесто, ще береш ядове. В смисъл - не е голям проблем, ама вече не става просто да вържеш жиците към най-близката подходяща фасунка.
      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

      Коментар


      • #78
        От: Букса за Ремарке?

        До тук добре всичко ми е ясно,материяли почти всички са налични но се пита в задачата дали ще хване консумацията на релетата?Не ми се вярва да има проблем ако взема ток за релето непосредствено преди стопа-съответно през диод.

        Коментар


        • #79
          От: Помощ - схема на букса за теглич

          И диод не ти трябва.

          Коментар


          • #80
            От: Букса за Ремарке?

            Първоначално публикуван от SLAVIKA1980 Преглед на мнение
            До тук добре всичко ми е ясно,материяли почти всички са налични но се пита в задачата дали ще хване консумацията на релетата?Не ми се вярва да има проблем ако взема ток за релето непосредствено преди стопа-съответно през диод.
            последователен диод не ти трябва. проста сметка: средно-статистическо китайско реле за 20-30А, харчи 150мА. Най-'лабавия' консуматор са ти габаритите. Леко ме съмнява да следи всяка лампа поотделно, но дори и така да е, 5W на 12V са косъм под половин ампер. Тоест, съизмерима величина, дали ще я хване - нямам идея. По-скоро не. Ако е чак толкова прецизно настроено, слагаш един буферен транзистор и минаваш с 1-2 мА. или с малко реле, което лапа примерно 30-50мА и гарантирано няма да го хване.
            За стопове и мигачи - нама смисъл, там тока е малко под 2А.
            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

            Коментар


            • #81
              От: Помощ - схема на букса за теглич

              Нормалната лампа през жизнения си път си намалява консумацията с около 40% така че следящата система е предвидена за толеранс в тока. Самите лампи са +/-10% така че смело слагайте релета.

              Коментар


              • #82
                От: Помощ - схема на букса за теглич

                Някъде срещнах тая джаджа-самоделка но си изглежда като заводска(много грамотно изпълнение).Нещо такова ще сътворя но с подръчни материяли и съответно да върши същата работа.Като спестени пари поне трябва да покрие едната посока до морето.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:REL_MB1[1][1].jpg
Прегледи:1
Размер:188.6 КБ
ID:5664909

                Коментар


                • #83
                  От: Помощ - схема на букса за теглич

                  Здравейте колеги, имам следния казус. Колата ми е внос от Канада и е с техен куплонг ( 6 плоски пина и кръгъл в средата). Идеята ми беше да използвам съществуващото окабеляване и да сменя само куплонга с европейски стандарт със 7 пина. Когато замерих пиновете установих, че на мигачите ми дава 12v. волта постоянно а на габарита 4v. На капака на самия куплонг има схема на която пише "ляв мигач/стоп" и "десен мигач/ стоп". Въпросът ми е следният, могат ли да се отделят мигачи от стоп и има ли смисъл да се занимавам със съществуващото окабеляване или да прекарам нова инсталация?

                  Коментар


                  • #84
                    От: Помощ - схема на букса за теглич

                    Айде бе, каква кола е това?

                    Иначе няма нужда да ги отделяш - това дето е мигач/стоп го свързваш към стопа на ремаркето и ще имаш стопове/мигачи в американски стил.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Помощ - схема на букса за теглич

                      Mercedes Ml W164. Сега си правя преходник към стандарта със 7 пина който използвам, на ремаркето и стойката за колелета. Така като гледам работата отива към американският стил.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Помощ - схема на букса за теглич

                        Вчера в Кауфланд видях готов преходник. В червен блистер.
                        АИГ-Заваряване ООД
                        Производител на заваръчни апарати "DEL"
                        http://www.aigwelding.com
                        0889 522 036

                        Коментар


                        • #87
                          От: Помощ - схема на букса за теглич

                          това, което сте го дали в линка на ЕМК-33 за 140+лв, аз го намерих от една полска фирма на 70лв - вече пробвано на Е-класа 2009г - работи безгрешно. Eстествено може и самоделно да се направи, но колко хора разполагат с необходимите кабели, букси, релета, подходяща платка и т.н.
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #88
                            От: Помощ - схема на букса за теглич

                            Здравейте,имам и аз едно въпросче.
                            Проблем с габаритите Панда 2005г
                            Монтирах теглич и взех да му вържа буксата. Всичко е наред но с пробната лампа отзад на буксата като мушна на пина за габаритите(ляв и десен) изгасват съответно лявите или десните. След като изключа от таблото и пак включа на габарит работят. И така до следващата проба с пробната лампа. Имате ли идея през релета ли трябва да минат или...!?!
                            Последно редактирано от BOBI_27M; 02-09-15, 19:36.
                            SUBARU FORESTER 2002g AWD LSD-DIF. Човек може да живее без храна 1 месец,без вода 1 седмица,без въздух 1 минута,а без акъл цял живот...

                            Коментар


                            • #89
                              От: Помощ - схема на букса за теглич

                              Първоначално публикуван от BOBI_27M Преглед на мнение
                              Здравейте,имам и аз едно въпросче.
                              Проблем с габаритите Панда 2005г
                              Монтирах теглич и взех да му вържа буксата. Всичко е наред но с пробната лампа отзад на буксата като мушна на пина за габаритите(ляв и десен) изгасват съответно лявите или десните. След като изключа от таблото и пак включа на габарит работят. И така до следващата проба с пробната лампа. Имате ли идея през релета ли трябва да минат или...!?!
                              Така, както си го описал - по-скоро да.
                              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                              Коментар


                              • #90
                                От: Помощ - схема на букса за теглич

                                Има контролер, който следи тока през крушките. Ако отчете по-висока консумация го приема за късо и спира всичко.
                                Явно на габарти пробната лампа е достатъчна за да сработи защитата. При включено ремарке ще имаш същите проблеми с мигачи и стопове.
                                Най-вероятно се продава допълнителен модул за светлините за ремарке за съответната Панда.
                                Не слагай директно реле, това е индуктивен товар и може да си изгориш контролера за светлините.
                                Последно редактирано от Иван Горчев; 03-09-15, 09:36.
                                Аз не вярвам в чудеса!
                                Разчитам на тях!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X