Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2024 - С коя марка масло карате и откъде го купувате? Защото...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от gecata1059 Преглед на мнение
    Попадах на клип където осветяват тубите с ултравиолетова светлина и на етикета се появяват надписи. На Равенол трябва да светне надпис Равенол. Имам туба но нямям ламба за проба.
    Маслата на ;Ravenol; имат код за проверка .

    Коментар


    • #17
      Последните 2 години сипвам на Бардал пълна синтетика 5W40, за 3.2 V6 бензин, всичко е в норми, маслото е купуван от най-близкия магазин за авточасти и масла в Младост.

      Коментар


      • #18
        През годините съм карал основно с Comma и Fuchs. И от двете съм бил доволен, по-точно проблеми не съм имал.
        Към Ravenol съм малко скептичен, въпреки, че много народ ги хваля.
        В момента в едната ми кола съм с такова 5W40 от високият им клас уж , отделно имам масло от същото за още две смени. Просто имаше черен петък в Ato24 и маслото ми дойде на половин цена, спрямо цената тук за 20 л туба.
        Да кажа защо много не ме грабват , не казвам, че са лоши маслата, може и да греша в моите аматьорски преценки.
        Колата заредена с Ravenol в момента ми се струва по-шумна от колкото преди с другите масла. Имам навъртени около 80 хил. км и мисля, че имам наблюдения.
        Преди няколко месеца поръчах ATF Dexron 3 за кормилната уредба. След наливането му, маслото стоеше мътно и непрозрачно в казанчето. Да подчертая, че системата беше старателно промита пак със същото масло.
        Изхвърлих го и сипах масло от близкия Лукойл, маслото до ден днешен е бистро и с хубав червен цвят.

        И още един досег с тях, поръчах MTF 3 за скоростна кутия. В официалният им сайт е посочено, че отговаря на API GL 4.
        Да, ама не. На етикета липсва тази спецификация. Срещнах това оплакване и от колеги в един американски форум. Явни не са си платили за одобрението, но въпреки това го пишат в описанията на маслото.
        Та в момента съм в чуденка дали да ползвам останалите 14 л от маслото за двигателя... 🤔
        ​​​​​
        Който търси , намира !
        Човекът е човек, когато е на път !

        Коментар


        • gecata1059
          gecata1059 коментира
          Редактиране на коментар
          В Хонда форума много го хвалят. На сина Акорда в момента е с Ravenol Fds
          5w30.
          Там има тема за капкови проби на двигателни масла. Снимат капка от маслото при различен пробег и правят сравнения.

        • cnc82
          cnc82 коментира
          Редактиране на коментар
          Пак казвам, че не твърдя, че са им лоши продуктите, просто споделих факти които съм забелязал аз.
          Да го кажа по друг начин, малко шанаджийска компания ми се чини... 😁
          Инъче съм изчел почти всички отзиви в наши и чужди форуми. Интересното е, че в руския ойл клуб форум има забрана да се говори за тях. До колкото знам точно заради някакви неточности и лъжи от представителя им за там.

        • gecata1059
          gecata1059 коментира
          Редактиране на коментар
          То и аз не го хваля. Това му е втора смяна. Преди беше с Мобил. Не мота да дам отзиви, само следя нивото и изминати километри.😀

      • #19
        Ravenol в хидравликата на Grand Cherokee 5.7 2009та, с хидравличен вентилатор. Маслото или няма достатъчно противопенни добавки за това приложение, макар да се твърди че покрива стандарта, или поема въздух, от който не може да се възстанови.
        По данни от сурат-групите по-евтино масло на Febi се справя без тия явления и понеже така или иначе съм го купил, в един момент ще бъде пробвано. Въпросните явления с оригинално масло ги няма - системата се обезвъздушава при първо стартиране на мотора и съвсем кратка процедура.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • cnc82
          cnc82 коментира
          Редактиране на коментар
          Баш същото се случи и при мен. В шишето е бистро като сълза, обаче в казанчето нъцки...
          След като го източих, не го хвърлих и отново се избистри.
          С Лукойл и Мобил масло нямаше такива явления.

        • u_bo
          u_bo коментира
          Редактиране на коментар
          Има добър анализ колко е качествено и защо -
          https://youtu.be/NET7IOfzZno

          https://youtu.be/F8hbhNkUnIQ

          и се покрива с моите впечатления - горе - долу на нивото на Q8 е Равенол-а.

      • #20
        последните години - от маслата.бг. Различни марки - кома, селения, кастрол. Засега нямам оплаквания

        Коментар


        • #21
          Моето масло е марка ZIC, Южна Корея, сигурен съм не е популярно в Бг, ама Субаруто не го пипа на 10 хил......

          Коментар


          • r34c7
            r34c7 коментира
            Редактиране на коментар
            От къде го взимаш? Преди време търсих и беше голяма греда.

        • #22
          Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
          ...Субаруто не го пипа на 10 хил......
          Това не е много за хвалене...
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • v.kostov
            v.kostov коментира
            Редактиране на коментар
            Ами за автомобил на около 200 хил. при смяна на 10хил.км. пробег, не доливам, това за 2.0, 125к.с. на Форестер.......

          • sparkybg
            sparkybg коментира
            Редактиране на коментар
            Между "не го пипа" и "не доливам" има много съществена разлика, доколкото НЯМА двигател, който изобщо не харчи масло. Простичко казано, когато хич не го пипа, значи го замества с нещо, най-често с гориво.

        • #23
          За Мерцедеса Мобил последните 15 години,а последните 2-3 и АмсОйл,че комбито върви с такова,над половин милион има в километри,масло не харчи,не пуши,не тропа,почернява малко,не доливам,’е изкара оше половин милион ма няма да съм жив да го видя
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X