Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2024 - С коя марка масло карате и откъде го купувате? Защото...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 2024 - С коя марка масло карате и откъде го купувате? Защото...

    И пак - с каква марка масло карате и от къде я купувате? Защо ли?
    Защото - около 7 - 8 години карах с Кастрол 5w40 - зелената туба, няколко пъти и с Едж.
    НО миналата есен , само 3-4 месеца след последната смяна стана лошо съвпадение:
    При падане на температурите сутринта и двете коли започнаха да тракат с повдигачите. Буквално през ден.
    Колите имат над 120 000 км разлика в пробега, редовно сменяно масло и тнт.
    Маслото го купувах от Тех-Ко.
    Поразпитах и се оказа, че преди 10 или 15 години саимали партида масло (Репсол май??) заради което доста двигатели са изтропали.
    Тъй като това съвпадна с други фалшиви или бракувани авточасти - реших да спра покупките от там.

    Уж ми препоръчаха Макскар и минах на Мобил 5/40 от тях.
    Там пък минаправи впечатление, че тубата не е запечатана с фолио под капачката!


    И пак - с каква марка масло карате и от къде я купувате? През 2024г.
    Последно редактирано от u_bo; 05-03-24, 22:34.

  • #2
    Лично мнение,известните марки имат много фалшификати.
    Равенол потърси примерно,до сега не съм попадал на кофти масло.
    На въпроса,откъде-хм,в чужбина съм,и го поръчвам от Амазона.
    Кастрол,Мобил брр...ми гори ги по 1л на 1000км и тракат повдигачите.

    Коментар


    • u_bo
      u_bo коментира
      Редактиране на коментар
      рИванол си имат официален представител в Бг, а май и конролни кодове за проверка за ориг?

  • #3
    Доста години карах с Амсойл,купуван от търговския партньор във форума АР1. Перфектно масло,НО ....! На предпоследната смяна,на половината на пробега двигатела се разтрака като ярмомелка. Лека полека почна да си променя звука. Смених маслото и нещата се оправиха,докато не застудя. Тогава се разтракаха повдигачите. Изхвърлих маслото и сложих Мотул,купен от дистрибутора в Бургас. Няма тракане,няма дрънчене,колата мърка. С Амсойл приключих. Не за друго,ами няма гаранция,че в тубите наистина има масло Амсойл!!! Жалко!
    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

    Коментар


    • kameno karp
      kameno karp коментира
      Редактиране на коментар
      5-6-7 пъти,нямам спомен,но поръчките съм ги правил през форума и можеш да видиш. Амсойл беше много добро масло. Със сигурност още е много добро масло!!! Но обърни внимание,че говоря за масло Амсойл,а не за някакво масло в туба и на цена на Амсойл!!! Когато почнах да слагам Амсойл,доливах по около литър на 15000 км. След може би 2-3 смени,спрях да доливам масло и като,че ли разхода на гориво леко спадна. То си личи и по поръчките. В началото вземах по 5 кварти,после вече по 4. Двигатела събира точно 4 кварти. И така до последните две смени. При тях писах какво стана. Сега съм с Мотул,отново 5W30. Наближава да сменям маслото. Колата е изгорила 100-150 мл масло. Нищо не трака,звука на мотора не се е променил. Немога да твърдя със сигурност но за себеси съм убеден,че последните два пъти АР1 ми продадоха нещо,пакетирано в туби на Амсойл!!!

    • FiveFinger
      FiveFinger коментира
      Редактиране на коментар
      Ако пазиш тубите, имат партида и номера.
      Пусни ми ги на лично.
      Това което казваш , аз го виждам при моите коли.
      Без тракане и т.н Ще станат вече 5г сменявам само амсойл, на какви ле не двигатели, проблеми 0. Колата с най-много километри която се кара с амсойл е на 580к км. ТДИ 90к.с. В момента е на хеви дюти серията, и сме доволни.

    • kameno karp
      kameno karp коментира
      Редактиране на коментар
      Празни туби не съм прибирал. Както писах,нужда от доливане нямаше и вземах точно масло. Маслото го сменят пред очите ми. Ти от къде купуваш Амсойла? Това с което карах беше нещо от рода хеви дюти серия 3000 . За последната смяна АР1 ,казаха че това вече е спряно и ми дадоха пак някакво хеви дюти Х6.

  • #4
    Понеже карам Хонда имам регистрация и в Хонда форума. Последните две масла ги поръчвам при колега от форума. Маслата идват от https://ato24.de/en/
    CR-V 2.0i RVSi 147PS

    Коментар


    • #5
      За обща употреба до сега Halvoline 5W40 и 10W40 - това е Тексако.
      На двете хонди (мотори разбира се) масла си купувам от дилъра.
      Оказа се, че са по-евтини от предлаганите марки на тукашният пазар.
      Дори като изтече гаранцията ще продължа да си ги купувам от там.

      Амсойл купувах и аз веднъж.
      Нищо не се разтрака, нищо не се промени всъщност.
      Разликата беше единствено, че платих 2 пъти повече от любопитство

      Враг усраине

      Коментар


      • u_bo
        u_bo коментира
        Редактиране на коментар
        От къде взимаш халволина?

      • Esper
        Esper коментира
        Редактиране на коментар
        Сори, то беше част от въпроса.
        Лик0с ойл, Ботевградско шише.
        Хубава сергийка, повече от 10 години съм им пациент.

    • #6
      Само Лукоил 5В30, трябва да се ползва нещо доказано и родно производство.
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • Asen Kushlev
        Asen Kushlev коментира
        Редактиране на коментар
        Аз не знам Лукойл да правят масла в БГ. Ако ти е мерак за родно карай с Приста, но дали точно това го правят тук не се знае.

    • #7
      Нямам Хонда, но аз също поръчвам с общите поръчки от АТО24 през Хонда форума, защото (уж) няма шанс да дойде менте.

      В общия случай Motul = Мобил с друг етикет, но по-скъпо. Имам 20-30 смени с Мотул, никога не съм имал оплаквания, преди 2 години минах към Мобил, защото е на същата цена, но по-качествен. Например, Mobil1 FS 0W40 от АТО24 е 10 евро литъра, Мотул 8100 5W40 е 18-19лв/литър, разликата е, че Мобила е PAO синтетика, а Мотула хидрокрек.

      Ако търсиш бюджетно решение Shell Helix Ultra е най-доброто за най-къси пари, също може да го поръчаш от АТО24. На различни бензиностанций съм виждал една и съща туба Helix Ultra 5W40 за 88лв и за 140лв та и това най-добре от АТО24.

      Коментар


      • r34c7
        r34c7 коментира
        Редактиране на коментар
        ATO24 са немски магазин.

      • u_bo
        u_bo коментира
        Редактиране на коментар
        https://youtu.be/NET7IOfzZno

        https://youtu.be/F8hbhNkUnIQ



        Има си инфо за руската собственост.
        Първоначално публикуван от MAZDA forum
        "Значи, оказва се, Равенол е руско масло.
        Аз последните три-четири смени слагам такова, защото срещнах добри отзиви по форумите, и уж нямало ментата, понеже е не много известна марка. Поръчвам го с обща поръчка от Германия, от ato24.de и ми излиза 60лв. за 5 литра. Сега като разрових в Гугъл мапс, видях, че ato24 се намира на една пряка от рафинерията на Равенол в гр.Вертер, Германия.
        Screenshot_2020-03-22-19-07-26-925_com.google.android.apps.maps.jpg
        И какво излиза, този сайт най-вероятно също е руски. Следователно и другите марки масла, които продават, не се знае от къде произлизат. Егати, пък аз си мислех, че като взимам масло от Германия, made in Germany, на добра цена, значи всичко е точно.
        Преди време поръчвах части от аутодок, Германия, кормилни щанги, накрайници и носачи. Взех Лемфьордер, викам си, от Германия, германски части. Е, щангите и накрайниците се оказаха made in Spain. На опаковката на носачите имаше някакъв етикет с номер на частта, а под него имаше друг етикет. Леко разлепих горния, и отдолу пишеше made in Turkey. Ама иначе Лемфьордер, доставен от Германия."
        Последно редактирано от u_bo; 07-03-24, 22:21.

      • gecata1059
        gecata1059 коментира
        Редактиране на коментар
        От Хонда форума:





        Това не е вярно! Суровината не е руска, а си е немска. Базовите масла се произвеждат в рафинерията в грaд Любмин, Германия:



        https://www.dol-oil.de/en/



        Ravenol е марка на компанията Ravensberger Schmierstoffvertrieb GmbH.

        Компанията Ravensberger Schmierstoffvertrieb GmbH е основана през 1946г. в град Вертер, провинция Вестфалия от Ханс Трибел.

        Марката Ravenol e регистрирана като "brand" от същата компания в Германия, през 1954г. с цел разширяване на продуктовата гама от масла и охлаждащи течности.



        https://www.ravenol.de/en/



        Относно "руският олигарх", може би имаш предвид Игорь Шевчук, но той е основател на ООО "Равенол Руссланд". Тоест представителството на Ravenol в Русия. https://www.rusprofile.ru/person/she...000801/founder
        Последно редактирано от gecata1059; 07-03-24, 12:11.

    • #8
      Дълги години ползвах Мотул. На последната смяна погрешка купих Бардал, и сега съм с такова.
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • u_bo
        u_bo коментира
        Редактиране на коментар
        От къде го взимаш Бардал-а?

    • #9
      Кастрол е малко на кантар, въпреки че карам точно с него, купувам го от Мото Пфое и е с бранда Форд. Карам Мондео с него. Дават на много рафинерии да им го произвеждат и назад в годините имаше разлика в качеството на различните партиди. Това беше преди 10 години сигурно. Сега как е не знам, поне брандираното Форд е ОК. Другата каляска, Маверик, я карам пак с Форд масло, последно го купих от СФА. От там съм купувал и карал доста с Мобил, те го внасят. Принципно Мобил в годините ми е било безпроблемно, както и Кастрола, но на последното цената е доста по-нагоре за същото представяне. Гледай маслото да е истинско, без значение марката.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • gecata1059
        gecata1059 коментира
        Редактиране на коментар
        Попадах на клип където осветяват тубите с ултравиолетова светлина и на етикета се появяват надписи. На Равенол трябва да светне надпис Равенол. Имам туба но нямям ламба за проба.

      • td120
        td120 коментира
        Редактиране на коментар
        геца,и туй го има по Mobil-ите(щатските).Но и тъй подлежи на "корекции",при желание.

      • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
        ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
        Редактиране на коментар
        TD120 , нищо не ти разбрах или почти нищо , освен да търся официалния вносител ...

    • #10
      От много години основно с https://unil.bg/store/ и понякога Yacco. Не съм попадал на ментета и съм супер доволен.

      Коментар


      • u_bo
        u_bo коментира
        Редактиране на коментар
        Тези освен марката Опалджет, която сефте чувам, май друго не продават?

      • Esper
        Esper коментира
        Редактиране на коментар
        От Yacco аз също съм доволен, само мотоциклетни масла съм ползвал обаче.
        Но е скъпо, според мен неоправдано скъпо.
        Масло от дилъра на маркта мотор например ми излиза по-евтино от тяхно с еквивалентни характеристики.
        Поне на етикет.

      • Asen Kushlev
        Asen Kushlev коментира
        Редактиране на коментар
        Yacco и за мен са неоправдано скъпи, иначе през улицата комшията е дистрибутор. То по принцип повечето хвалени масла са с някакви ненормални цени, Мобил са едни от доброто съчетание цена/ качество. Е има и други, но както казах сега карам с оригинално. По принцип гледам маслото според колата, на Пежо си му мяза Тотал, на Рено Елф, на Форд Кастрол и т.н.

    • #11
      Fuchs. Директно от Еуро07. Вече 5та смяна 5W40. Няма промяна в пакетаж, цвят, мирис, звук.
      WG 2.7 CRD

      Коментар


      • u_bo
        u_bo коментира
        Редактиране на коментар
        Да, преди 10-тина години карах с такова... уж за по-добро минах на Кастрол. Иначе не помня проблеми с Фукс-а.

    • #12
      Колкото е по-неизвестна марка маслото, толкова е по-малко вероятно да е менте.През годините съм бил доволен от Aral*Fuchs*Comma .Сега вече само с Елф, но карам непретенциозна кола.Това се избира според мотора

      Коментар


      • #13
        И аз съм с Фукс от 4 години , само че доставено от германия

        bei W+S Autoteile.

        .... на три бензинки и два дизела...



        за пробег нищо не казвам , защото масло се сменя всяка късна есен.

        Отначало се връзваше ок. 8 лв. , сега е ок. 10 лв. с доставката (за 20 литрова туба.
        Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

        Коментар


        • u_bo
          u_bo коментира
          Редактиране на коментар
          102E + 20E доставка e около 12 лв /л

      • #14
        Репсол от техко от 2007 г и до момента
        емил златков
        паджеро 2.5тд
        ве стром 650

        Коментар


        • u_bo
          u_bo коментира
          Редактиране на коментар
          това ако ми го дават без пари, може и да го ползвам за промивка. Просто Техко последната година колкото фалшиви части съм видял....

      • #15
        Сигурно ми е 5-та смяна с Bardahl, но не този, който продават тук. Имам приятел в една фирма за части, тяхното е от Холандия, в по-различна опаковка. Иначе работя с вносителите на Amsoil, Ravenol и други, взимам ги на 30 - 40% надолу от каталожните цени. Смея да кажа, че Ravenol правят хубави масла.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X