Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стопено бутало...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Стопено бутало...

    Здравейте колеги!
    Имам проблем с двигателя на един джет Кавазаки 2005год. Проблема се изразява в това, че стопява за трети път бутало, като предходните два пъти беше стопило по две бутала, докато сега е стопило само едно. Проблема се проявява ,след каране с равна газ/натоварване , машината загубва мошност и гасне. След разглобяване буталата са разтопени и накъвани,като от ккълвач. Първите бутала, бяха на марката Wosner, които за мен специялно са много добри. Стопи две от тях и монтирах Namura, след днешната разходка пак разтопи едно бутало и то по същия начин. Масло се сипва в бензина, бензина не е стар, при разхода, който дава няма, как да е стар. Маслото е специално за днетове Quicksilver и си го мешам в бензина по 22-25мл/л бензин.
    Помагайте, ако някой знае как.

  • #2
    Мазането добре, а охлаждането как е, щото да се стопи значи вдига бая над 600*

    Коментар


    • #3
      От теорията на ДВГ бутало може да се стопи от бедна горивна смес.
      Това с карбуратор ли е, инжекция ли е?
      Да не би да е настроено за малък разход на този режим? Или поради дефект да не пуска достатъчно бензин с тази газ?
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        Двигателя е двутактов. Трицилиндров е и е с карбураторно смесообразуване. Маслото е скъпо и не е някаква обикновенна минералка, а е синтетика. Сегашното изгорено бутало е Намура, не знам, като качество как е, но ми се виждаше с много добра изработка. Дал съм 600лв да трите бутала със сегменти и бутални болтове. Охлаждането е добре, защото е мерена водата и на изхода е 65 градуса, тоя двигател се охлажда с речна вода и си има доста добър дебит на средни обороти.

        Коментар


        • #5
          Качи снимки ,все някой е виждал стопени бутала ,не само на теория... А накълцаното е детонационно горене ,най вероятно. Можеш да го постигнеш даже и с неправилни свещи.
          Калин Владов,09РСПБЗН

          Коментар


          • #6
            Утре ще кача снимки, задължително. Наистина едната свещ е много гореща, но бях приготвил оригинални да сложа, но същия ден брат ми го взе да се повозят с приятели и той се стопи.

            Коментар


            • #7
              С какъв бензин трябва да се кара по каталог?

              Коментар


              • #8
                Кара се с 95, такъв е и по книга.

                Коментар


                • #9
                  Горивна смес. Пропорциите не са както трябва. Аз залагам на това.

                  Коментар


                  • #10
                    Бедна смес 100% при натоварване на мотора, това си е класика.
                    Имаш късмет, че не е преигнишън, пак заради бедна смес. Тогава всичко става на мармалад.
                    Накълваното по буталата говори за детонации пак от бедна смес.
                    Докато не се оправят смесите все ще е така, без значение какви бутала се монтират.
                    Или си намери читав механик или си купи широколентова сонда. На цялата газ всичко над 12:1 е притеснително. При теб най- вероятно си над 14 за да стапя бутала.
                    Поне това ми казва боба днес.
                    Последно редактирано от dancoo; 25-07-22, 08:59.

                    Коментар


                    • #11

                      Коментар


                      • ludau
                        ludau коментира
                        Редактиране на коментар
                        Здравейте колеги!
                        Ето го и буталото, от бедна смес се е стопило, ще търся сега бутала и сегменти и цилиндъра е надран. От къде мога да търся части за тия водоплаващи? Kawasaki zxi900 2006-та година

                      • Tramp
                        Tramp коментира
                        Редактиране на коментар
                        На първо четене намирам това в САЩ за комплект нови бутала (ремонтни размери), гарнитури и т.н.:
                        https://www.ebay.com/itm/39376792296...rchantid=51291
                        Щом и цилиндъра е надран, ще трябва и шлайф, но преди това трябва да се отстрани причината за бедната смес, която е довела до повредата.
                        Заслужава ли си като време, пари...?

                    • #12
                      За да се получи това при средна газ/средно натоварване/ , трябва да има много сериозен проблем в двигателя. Това се казва затягане на двигателя. Причините може да са няколко. Първо - монтирал си грешен размер бутала , луфта е малък. Второ - някой е правил ремонт на този двигател и е заменил никасила с чугун. Трето - липса на смазване. Четвърто - липса на охлаждане/чугунения ремонт също допринася за това. Бедна горивна смес и този резултат на средни обороти , чудно ми е как пали и работи във високи обороти. Стопено бутало при двутактовия двигател се получава при много високи обороти без корекция на предварението , или работа с грешно гориво , буталото се сдобива с дупка на челото. Та преди да правиш следващия ремонт , виж какви са цилиндрите , направи прецизно измерване , провери охладителната система , почисти и регулирай карбураторите , провери какво е точното съотношение бензин-масло. А най-добре тази работа да я свърши някой който е в час. Някой промени по резонатора също може да доведат до подобен резултат. Но според мен , ако това се е случило на средни обороти , причината е недостатъчно мазане или липса на нужния луфт цилиндър-бутало. Може да погледнеш и запалителната система , да не си е правил някой експерименти.
                      И след ремонт , се препоръчва по-голямо количество масло в бензина. И газта не се задържа продължително време.
                      Последно редактирано от motor_men; 25-07-22, 16:41.
                      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                      Коментар


                      • #13
                        Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                        За да се получи това при средна газ/средно натоварване/ , трябва да има много сериозен проблем в двигателя. Това се казва затягане на двигателя. Причините може да са няколко. Първо - монтирал си грешен размер бутала , луфта е малък. Второ - някой е правил ремонт на този двигател и е заменил никасила с чугун. Трето - липса на смазване. Четвърто - липса на охлаждане/чугунения ремонт също допринася за това. Бедна горивна смес и този резултат на средни обороти , чудно ми е как пали и работи във високи обороти. Стопено бутало при двутактовия двигател се получава при много високи обороти без корекция на предварението , или работа с грешно гориво , буталото се сдобива с дупка на челото. Та преди да правиш следващия ремонт , виж какви са цилиндрите , направи прецизно измерване , провери охладителната система , почисти и регулирай карбураторите , провери какво е точното съотношение бензин-масло. А най-добре тази работа да я свърши някой който е в час. Някой промени по резонатора също може да доведат до подобен резултат. Но според мен , ако това се е случило на средни обороти , причината е недостатъчно мазане или липса на нужния луфт цилиндър-бутало. Може да погледнеш и запалителната система , да не си е правил някой експерименти.
                        И след ремонт , се препоръчва по-голямо количество масло в бензина. И газта не се задържа продължително време.
                        Здравей!
                        Всичко е измерено и нагласено, както трябва. Цилиндрите заводски са си чугунени и никой не е правил свободни съчинения, напротив.Маслото, както казах е скъпо и не е евтино грам, не знам защо си мислиш,че съм спестил от масло. Маслото се смесва с бензина и написах,че е по 22-25мл на литър гориво. Преди да се случи това прогаряне сме го карали два дена на пълна газ, никакви ядове, но почне ли да се кара продължително време на средна газ се получава това прогаряне. Говорих с експерт по тия водоплаващи средства и той ми отговори,че първо Кавазаки са страшно чупливи и второ двутактовите не се карат на дълго, да си тролираш с тях,защото беднеят. Каза ми , след ремонта който ще направиш, сглобяваш и караш на цялата газ, като не си позволяваш да го караш продължително време с равна газ та,дори и цялата да е. Двутактовите са направени да теглят водни ски или други пируети,но не и да пътуваш с километри, както се е случило тука след 15км каране с равна газ. В крайна сметка ще се окаже ,че е прегрял буталото от избедняване на сместа ,точно заради равната газ.
                        Здраве да е!!! Като го направя ще пиша,какво се е случило. Но ще бъда благодарен да споделите и вие някакви виждания по въпроса.

                        Коментар


                        • BatGeorgeone
                          BatGeorgeone коментира
                          Редактиране на коментар
                          Или като загрее и му падне налягането на маслото и спира да подава колкото е нужно масло, не е като да не сме го виждали това явление!

                        • kalin09
                          kalin09 коментира
                          Редактиране на коментар
                          "Или като загрее и му падне налягането на маслото и спира да подава колкото е нужно масло, не е като да не сме го виждали това явление!"
                          Хаха ,голям бисер. Прояви се пак. Налягането на кое масло пада?

                      • #14

                        Коментар


                        • ludau
                          ludau коментира
                          Редактиране на коментар
                          Днес сколасах да извадя новото бутало,след последния ремонт. Старото беше от предишното прогаряне, оказа се,че новото е още по-зле от старото. Ако може помагайте,че не знам, на къде да хващам. Ходих при майстор , който се занимава с такива двигатели,само се почесва и ми вика, тука има нещо. Как да отреагирам , като се чупи само на средна газ, не на пълна. На Средна газ умира от раз...

                      • #15
                        Нямаш много опции.
                        А: Оправи си смесите.
                        Б: Намери си читав механик да ти оправи смесите. (нямам никаква идея къде да го търсиш това животно).
                        В: Върни го за скрап и си купи нещо, което работи.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X