Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Engine oil pressure too low

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
    Здравейте, изписва ми това на дисплея и колата гасне.
    Превеждам си го като ниско налягане на маслото на двигателя, НО колата работи нормално.
    Тази грешка я дава само когато рязко натисна газта при изпреварване и вдигне оборотите.
    Ако плавно натискам газта и плавно вдига оборотите няма проблем.
    Ако няма налягане на маслото не би ли било нормално да го прави само на ниски обороти?
    Колата е Пежо 307 хди 109 коня, 1,6 кубика.
    Всяка идея и мнение ще са ми полезни.
    Ако датчика е евтин, направо го сменяй. Само виж да не са повече от един. Ако пак има проблем, задължително измери с контролен манометър. Не вярвам да е филтър, защото има байпас клапани. Износени лагери, маслена помпа, задръстена цедка в картера са възможни причини за реално ниско налягане на маслото.



    ​​

    Коментар


    • BENZBOSS
      BENZBOSS коментира
      Редактиране на коментар
      Съгласен с теб

      Маслена помпа никога на нищо не ми е отказвала,налагяне на масло го водят нормално в границите на 0.5 / за чий датчика сочи едни 3 и горница постоянно за 20-30 години тогава не ми е ясно /, та и лагерите трябва да са на макарон за да са проблем.

      Това е тъп датчик ако съдя по моя скромен опит с какви да е мотори

    • BatGeorgeone
      BatGeorgeone коментира
      Редактиране на коментар
      На мен маслена помпа ми е отказвала(почти не правела налягане), на Чероки XJ 4l, защото там делкото е 2 в 1, маслена помпа и делко.

  • #17
    А бе първо муши контролния манометър пък после сменявай каквото искаш. Както е казал един виден мислител - Проверката е висша форма на доверие
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • BatGeorgeone
      BatGeorgeone коментира
      Редактиране на коментар
      Точно така, а преди манометъра за 2 минутки може да закачи ОБД и да види какво се случва без да се омазва с мръстотия по двигателя и без да разглобява и едно болтче.

  • #18
    Към автора на темата - не подменяй датчици и компоненти на онче-бонче и без да си сигурен че са дефектни.
    Както вече споменаха, измери налягането на маското с манометър. Ако е наред, тогава търси причината за това съобщение в диагностиката.
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • #19
      Въпросният двигател с променливо газоразпределение ли е? Защото единствено с това свързвам падането на налягането при рязко подаване на газ.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • #20
        Това е пежо ХДИ това не е като другите двигатели! който е правил знае за какво иде реч, който не е по добре за него да не знае.. Ако го караш така, ще изпиздиш първо турбината, като я смениш ще се изпизди и втората! и така докато някой се сети да отвори картера, и да почисти маслената цедка..
        Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

        Коментар


        • #21
          Прочетохме го.
          Ниско налягане на горивото е записал.
          Почвам с филтър гориво.
          "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

          Коментар


          • Roninn
            Roninn коментира
            Редактиране на коментар
            Както казах ,този двигател (еку) няма как да не запише ниско налягане в рейла.Ако наистина има такова събитие.

            Имам лоши новини за теб,от къде да започна

            Дай първо точния код който сте прочели.Снимай датчика за налягането в рейла...по спомен за тоя мотор беше много скъп...към 250 лв дано да бъркам...но се опасявам че не това
            е проблема....

            п.п вероятно имам такъв датчик за проба.



            Незнам с какво сте го чели,но трябва да видите живи данни и реални стойности на налягането...там си ги има.Как пали сутрин?
            Последно редактирано от Roninn; 09-02-22, 17:10.

          • stefsab
            stefsab коментира
            Редактиране на коментар
            Този комп записва и подробности - при какви условия се е случила тази грешка - анализирай ги!

        • #22
          Значи може и правилно да съм предположил в пост 13

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X