Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Добавка за спиране на теч на масло от двигател. Да или Не

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Добавка за спиране на теч на масло от двигател. Да или Не

    Здравейте колеги, имах един проблем с колата - бмв е46 1.9 бензин. Беше се прищипл маркуча за картерни газове към клапана и следователно мотора правеше налягане и от някъде избиваше масло. Това е оправено, но не установих от къде е бил теча. Приятели ми казаха и четох в Интернет за добавка за маслото bardahl engine stop leak или нещо подобно. В рекламите в сайтовете където я продават е доста хвалвна. Работи на принципа да омеква поцепени, нагоряли и втвърдени гарнитури и ужким спира теча, но дали няма да скапе нещо друго по двигателя. Струва ли си да я сложа профилактично в мотора, всъщност вече май нямам течове утре ще почистя двигателя да се убедя. Някой ползвал ли я е и има ли мнение. Ще ви бъда благодарен за съвети
    Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

  • #2
    НЕ ако не си на майната си и ти трябва да се пребереш,а щом имаш нет това не ти е проблема
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      Такова дори ако ще продавам колата, не бих сипал.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #4
        Благодаря ви за мненията. Аз по принцип съм скептичен към подобен вид добавки, защото един приятел си пати със bardahl b2. А по сайтовете въпросната добавка за течове я хвалят едва ли не, че ползваш ли я не ти трябват гарнитури 😀😀, но нали трябва да я продават.
        Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

        Коментар


        • BENZBOSS
          BENZBOSS коментира
          Редактиране на коментар
          НЕ,тя добавката си работи както е измислена да работи,спира течовете,НО гарнитурите ти стават на локум и за дадени ситуации много става,но ти не си в такава ситуация и няма нужда да се вкарваш в приключения.
          Същата работа с течове по охладителната система или локума който вадиш от спукана гума и “поправена” с флакон за целта.

        • cecoa1
          cecoa1 коментира
          Редактиране на коментар
          За охладителна система не е същото. Ползвал съм на Лики Моли, няма ядове, много бях доволен. Това при спукан радиатор.
          За масло не бих.

        • BENZBOSS
          BENZBOSS коментира
          Редактиране на коментар
          Разреши си радиатора след време и виж какво има вътре.

          Вършат работа при дадени обстоятелства,но да ремонтирам гарнитура пред сервиза с добавка.......е не,не съм в пустинята и гарнитура се сменя

      • #5
        От опит знам, че някой добавки за охладителна система работят, други не. Зависи и от теча какъв е и къде е и как се е получил
        Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

        Коментар


        • #6
          Нещата с тази добавка не са пълна измислица.Преди две години, на камионче Ивеко дизел ми протече семеринг на колянов вал и понеже не ми се занимаваше с ремонти му хакнах една добавка на Бардал и о чудо-след първите няколко километра семеринга закисна и спря напълно да тече.Преди една седмица смених ангренажен ремък комплект и казах на майстора да смени семеринга и си беше мек като нов.Така че от моя опит един + за тази добавка.
          А тия,които ходят по състезания, предполагам са виждали как джип лежи на вратите си и работи(по някой път и по 3-4мин, за да се дърпа с лебедката- е това пак е заради Бардала,само че друг вид. Е някой са със сух картер,но не от наште.
          Така че не трябва да се отричат добавките по презумпция.
          Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
          Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
          Враца

          Коментар


          • #7
            И каква по точно бе добавката?
            Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
            freelander 1,8 2001g.

            Коментар


            • #8
              Първоначално публикуван от zmiori Преглед на мнение
              И каква по точно бе добавката?
              За спиране на теч на масло,engine stop leak на Бардал.
              Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
              Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
              Враца

              Коментар


              • zmiori
                zmiori коментира
                Редактиране на коментар
                Благодаря много.

            • #9
              Аз имам една на Моли,нося си я постоянно,да ми пази страх,но и Бардала не се дава,те правят много добри добавки за какво ли не.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #10
                И аз съм слагал въпросната добавка на Бардал-пари на вятъра.Леко намаляха течовете,и после се върнаха в предишното положение.Или трябва да се сменят гарнитури и уплътнения,или да доливаш масло.То всеки търси лесно,ама не става...

                Коментар


                • #11
                  Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
                  И аз съм слагал въпросната добавка на Бардал-пари на вятъра.Леко намаляха течовете,и после се върнаха в предишното положение.Или трябва да се сменят гарнитури и уплътнения,или да доливаш масло.То всеки търси лесно,ама не става...
                  Въпросната добавка не може да уплътни гарнитури,тя действа на семерингите като ги отмеква и възстановява еластичността им.Не може да раздуе О-пръстени.
                  Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                  Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                  Враца

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X