Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Правят ли се някъде биелни лагери по размер.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Правят ли се някъде биелни лагери по размер.

    Преди доста години ми се наложи да правя биелни лагери за едно Волво в Пловдив /клиента си беше намерил този маистор някъде около Военна болница/. Когато ми ги донесе гледам и се чудя да се смея ли или да плача. Черупките правени на струг композицията червена с много шупли и също стругована на груб размер. Маистора му казал да ги закара с биелите и кол. вал в Асеновград в геоложкоремонтния завод за да ги дооправят. Казах му иди плати и там след това ги вземи - в Асеновград има една река Чая отиваш до там и ги хвърляш в реката. След това разпитах по колеги за този (маистор). Оказа се че тези лагери понякога изкарвали до 10на хил. километра. На Волвото след това аз му направих лагери /от Волга/ и шлаифах кол. вал по лагерите /това ми беше за първи път/. След това през годините съм го правил много пъти и все на разни модели които ги няма никъде. Но винаги съм ползвал готови заводски лагери. Не искам да обидя хората които правят лагери и ще се радвам ако тези които изброявате правят нещо качествено а не за 10000км.

    Коментар


    • #17
      До: Правят ли се някъде биелни лагери по размер.

      Старите майстори един по един си отиват за съжеление....В Кубрат имаме все още такъв майстор .Има машина за стържене на биелни втулки и за долните разпределителни валове .Той ми е правил лагер .Лафа му е .На женати втория мъж още ще кара колата.
      ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X