Обява

Свий
Няма добавени обяви.

турбо на двутактов двигател

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: турбо на двутактов двигател

    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
    В Youtube имаше някакъв двутактов турбо скутер. А за Мазда - по онова време всеки е експериментирал с ванкелови двигатели. За жалост само Мазда продължиха до край. Те май държат и патентите в момента.
    МАЗ - руски камион от 60-70 не МАЗДА сигурно сиско те е подвел ама за МАЗ става въпрос къде намесвате МАЗДА при двутактовите

    Коментар


    • #17
      До: турбо на двутактов двигател

      Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
      МАЗ - руски камион от 60-70 не МАЗДА сигурно сиско те е подвел ама за МАЗ става въпрос къде намесвате МАЗДА при двутактовите
      Нееее.Казвам че,Sulzer са изплагиатсвали двутактовия турбодизел от мерцедес,както Мазда - Ванкела от Ро.Просто сравнение.

      Коментар


      • #18
        До: турбо на двутактов двигател

        Първоначално публикуван от сиско Преглед на мнение
        Нееее.Казвам че,Sulzer са изплагиатсвали двутактовия турбодизел от мерцедес
        По скоро обратното може да е станало. И CR там е зачеван. Зулцер е горе долу "мерцедеса" при корабите, само че по-разпространен. Базиран е в Швейцария и само мислят мотори и системи, а други им ги строят.

        Редактирам за да добавя че Мерц/Бенц въобще не са от пионерите на такива машини дори за Германия. Юнкерс са имали транспортен самолет с 2-тактов дизел.
        Ако ще продължаваме с ДВГ (ако скоро не направят малки ядрени реакторчета) не след дълго смятам че всички ще "открият" 2-тактовия дизел, точно както до скоро откриваха директното впръскване и помпа-дюза, и идеята за комън рейл... и т.н. Някой дори много гордо пишат по колите че били с интеркулър. Голяма работа, голяма иновация, голям смях!
        А за вартбурга - да с турбото просто е издухвал повечето гориво/въздух през прозореца и от там дивата комсумация.
        Всъщност този мотор (май беше DKW) се докарва до около 100 к.с. с вдигане на степента на сгъстяване (шлаиф и без гарнитура под главата) и 3 карбуратора.
        Последно редактирано от MAP; 23-01-09, 17:26.

        Коментар


        • #19
          До: турбо на двутактов двигател

          Мазда нищо не са плагиятствали, купиха си патента чинно и мирно и си работят по него от тогава. А патента беше на Ванкел, не на Ро. Ро е модел на NSU ако не ме лъже паметта.

          По онова време всеки се е натискал като луд да прави роторни двигатели, понеже са виждали бъдещето в тях. То и аз там го виждам. Но петролната криза и лошата слава на Ро (не е бил доизкусурен като хората) са му видяли сметката бързо-бързо. Шапка свалям на Мазда че продължиха да го развиват. Което им изяде главата, понеже именно ината да доизкусурят роторния двигател им изяде финансите и накрая паднаха в ръчичките на Форд.


          А конкретно за двутактови бензинови двигатели с турбо - могат да се направят, но са с изключително тесен полезен диапазон на двигателя. Примерно двигателят ще е звяр между 6000 и 7500 оборота, но на другите обороти няма да има никой. И се иска як майсторлък да се направи като хората. Турбото ще се старае да избута сместа навън, и ще наруши тотално синхрона с обратната вълна от ауспуха към цилиндъра, която е необходима за качествена работа на двигателя. Разходът ще е зверски, и според мен турбото ще се нуждае от собствена маслена система, става бая занимавка.

          За момента единственото състезателно приложение са моторните шейни, там имат разни драг състезания където карат с такива двигатели:

          http://www.metacafe.com/watch/yt-WTe...12_mph_in_500/

          Там тесният диапазон не е проблем, понеже просто регулират вариатора да зацепва именно в този диапазон на оборотите, и си свиркат.
          Последно редактирано от Goblin; 23-01-09, 17:34.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #20
            До: турбо на двутактов двигател

            Ето ви Веспа турбо:
            http://uk.youtube.com/watch?v=GGXcM9...eature=related

            И някои други:
            http://uk.youtube.com/watch?v=pUJk0N...eature=related
            http://uk.youtube.com/watch?v=q_YmHe...eature=related
            Последно редактирано от Ясен; 26-01-09, 21:58. Причина: пустото му и-кратко в множествено число...

            Коментар


            • #21
              До: турбо на двутактов двигател

              Да,да...верно,но само Веспата е два такта.

              Коментар


              • #22
                Колеги, МАЗ-ът е дизел, не се бъркайте. Наистина има военни машини но те са двутактов дизел. Освен това, те са с компресор, както каза колегата, а не с турбо. Има разлика.

                На клиповете само Веспата май е двутактова. Другите са четиритактови.
                Последно редактирано от Ясен; 08-02-09, 19:29. Причина: Ужасни изречения, правопис като от вицове за малцинствата

                Коментар


                • #23
                  До: турбо на двутактов двигател

                  Колеги ето Ви схемата на двутактовия дизел.
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #24
                    До: турбо на двутактов двигател

                    Аз сам виждал да правят една хонда мексерче ама ефекта небеше поразителен.
                    Константин Вълчанов.0888313247

                    Коментар


                    • #25
                      До: турбо на двутактов двигател

                      и аз съм си правел разни експерименти
                      закачин на една априлия ср 12волтов сушоар на мястото на въздушния филтър ефект имаше но гореше като ламя мисля че 9/100 не е нормален разход за 50нубиков скутер

                      Коментар


                      • #26
                        До: турбо на двутактов двигател

                        http://www.elsberg-tuning.dk/images/buddfab4.jpg -
                        Това е деутактов двигател с турбо компресор сигурно е от миксер. Турбината е след разширенито на ауспуха. Горивото се впръсква преди торбината. Мн интересно и мисля че ще има ефект . Почвам да се замислям ако си купя миксер да помсля за нещо такова!

                        Коментар


                        • #27
                          До: турбо на двутактов двигател

                          И от мен ето едно МЗ 350 с турбо. Турбината е свалена от косачка за трева. Доста интересно, но не е направено сполочливо
                          http://www.youtube.com/watch?v=OeZpZ...layer_embedded

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X