Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ултразвуково почистване на инжектор?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Ултразвуково почистване на инжектор?

    Това почистване за което говорите има ефект единствено и само ако е сигурно че дюзите са проблема. Омръзнало ми е да казват че в сервиза му взели парите и проблема си останал.
    Вариант 1 - идва човека и казва искам да ми почистите дюзите. Ок, почистваме ги срещу 15 лв на дюза. Човекът си ги взема, плаща, слага си ги на колата и ........ изненада. Ефект няма. Почва да приказва наляво и надясно че това е пълна глупост, че му взели парите пък работа не свършили и т.н.
    Вариант 2 - идва човека с колата и казва проблема ми е това и това. Ок, няма проблеми. Правим диагностика, намираме причината за проблема, оказват се дюзите, слагаме ги на ултразвука и колата си заспива. Човекът си тръгва доволен !!!!!

    Съветът ми е да не си правите експирименти и да давате излишни пари. Всеки сервиз занимаващ се с диагностика на запалителната система на автомобила би могъл да ви помогне, но преди всичко е важна ДИАГНОСТИКАТА. Нали знаете грешна диганоза е равно на много ядове, пари и не дай си боже най лошото !!!
    Последно редактирано от Ясен; 28-10-08, 22:21. Причина: Ужасен правопис, безкрайни изречения. Внимавайте повече!

    Коментар


    • #17
      До: Ултразвуково почистване на инжектор?

      Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
      Играчката е скъпа.
      В магазините за химикали. Има и някаква тукашна фирма, ама трябва да питам за телефона.
      Айде сега, скъпа. Аз ще я направя за 50лв и два дни, ама ако някой китаец я е направил за 100, ще ми е по-изгодно. Гледах такава в Конрад преди време, но тогава не ми трябваше.

      Елементи могат да се вземат от пералните с ултразвукови джаджи, т.е. от сервизите им. Преди време борих такива неща като работих във филмовата лаборатория - там така перяха филмите. Как не свих един излъчвател...

      Коментар


      • #18
        До: Ултразвуково почистване на инжектор?

        Да бе ... Кво мислиш че става с тия 10 ватови полюции? Никой нищо не е изпрал с тях.
        Паницата от неръждавейка струва един куп пари. Кутията още един куп, и всичко е до тука. Отиваш и купуваш, щеш не щеш.
        Нормалните мивки са със стрикционни пакети, кристалите са само за малка мощност.
        А мойта има и предварително подгряване и часовник, щот съм голем тъзар. Истинска Тесла. Два литра почти.
        Ако ти трябва за малко - вземай.

        Коментар


        • #19
          До: Ултразвуково почистване на инжектор?

          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
          Да бе ... Кво мислиш че става с тия 10 ватови полюции? Никой нищо не е изпрал с тях.
          Паницата от неръждавейка струва един куп пари. Кутията още един куп, и всичко е до тука. Отиваш и купуваш, щеш не щеш.
          Нормалните мивки са със стрикционни пакети, кристалите са само за малка мощност.
          А мойта има и предварително подгряване и часовник, щот съм голем тъзар. Истинска Тесла. Два литра почти.
          Ако ти трябва за малко - вземай.
          Ще те имам предвид.

          Иначе аз си мислех за около 100 вата. Такива неща съм виждал, макар че в машините за пране на ленти бяха примерно 12 по 100 вата/50 ома, та да станат точно 4 ома и 1200 вата. И да ми горят транзистори за закуска, обед и вечеря. И да ми се ебават с тогавашния слух, който ЧУВАШЕ 23-25000 херца, на колкото работеха.

          В пералните май са подобни.

          Паницата от неръждавейка струва куп пари, ако я купиш като паница от неръждавейка. Ако я откраднеш от витрина за китайска храна за вкъщи, или я купиш откъдето те я купуват, струва 2лв. Айде 12.

          Коментар


          • #20
            До: Ултразвуково почистване на инжектор?

            Абе горе и излъчватели има. В линка, дето съм дал. по 50-60 вата. Не мисля че за инжектори са нужни повече от 100-ина-200.

            А колкото до диагностиката - еми каква пък философия има в диагностиката на бензинови дюзи, да речем. Искат 3 атмосфери налягане на бензина, и 12V (повечето де) за управление. Това се прави за 10 минути, еле па ако има компресор наблизо (не е задължителен).
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #21
              До: Ултразвуково почистване на инжектор?

              Дюзите наистина най-добре се почистват с ултразвукова вана,само че е необходим и комутатор,който да ги превключва,т.е. да имитира работата им,за да се изчистят добре.Няма да има никакъв ефект от измислени перални от 5-6 вата.Има български фирми,които предлагат качествени УЗ вани на добри цени.Ако някой се интересува да ми пише на marzi69@gmail.com за да не се изтълкува като някаква реклама.Съвета ми е да се търсет специалисти с необходимата апаратура и разбира се умения.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X