Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Уникалният дизелов мотор на рено 1.9

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Уникалният дизелов мотор на рено 1.9

    Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
    Отговора на въпроса "защо е толкова разпространен" е не защото е уникален ами също като VM двигателя и този е доста ефтин за първоначално вграждане. Затова се и монтира толкова.
    Напълно съгласен
    Общ принцип - когато нещо е много разпространено, то е заради цената му. Хубавите, качествени неща обикновено са скъпи...
    Последно редактирано от Lazar; 24-09-08, 16:23.

    Коментар


    • #17
      До: Уникалният дизелов мотор на рено 1.9

      Говорих с мой роднина, с МЕИ ДВГ. И той ми отговори с въпроса: "Замислял ли си се някога защо калашника АК 47 е толкова разпространен и сега 60 г. след неговата направа? За да е разпространено 1 нещо не е достатъчно само да е ефтино. Или там как беше Не става ....Трябва и акъл..."
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #18
        До: Уникалният дизелов мотор на рено 1.9

        Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
        Отговора на въпроса "защо е толкова разпространен" е не защото е уникален ами също като VM двигателя и този е доста ефтин за първоначално вграждане. Затова се и монтира толкова.
        Говорихме по тел. с Джамбазов и той ме подсети, че и волво ги вграждат на моделите S и V 40. А това не е ефтина марка. Имал съм волво и знам за какво става дума. Поне преди да се продадат на форд техните дизайнери се престарават даже и за най-дребните детайли и не ползват ширпотреба. А сега и баща ми кара XC90 ама не знам нищо за него, но поне до сега не му е дал повод да навести сервиза освен за смяна на масло.
        Така че може би освен цената има и други положителни качества.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #19
          До: Уникалният дизелов мотор на рено 1.9

          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
          ...Така че може би освен цената има и други положителни качества.
          Дано да е така. Това ще означава, че има надежда в съвременното автомобилостроене...

          Коментар


          • #20
            До: Уникалният дизелов мотор на рено 1.9

            Въпроса за разпространението на даден свигател, най-вече зависи от производственните възможностти на даден завод. Ако има свободни квоти или прекалено развито производство, фирмите предлагат своята продукция на други фирми. И така се сключват договорите в автомобилопроизводството. Разбира се колкото повече двигатели доставяш, толкова по-атрактивни цени предлагаш.

            Качеството е съвсем нежно споменаван факт в днешни времена. Техноогиите са толкова напредничави, че почти няма несполочлив мотор от съвременните машини. Разбира се за сполучлив се смята мотора, който изминава 150-250 х. км. без особенни проблеми(леки автомобили).

            Ужасни примери за това са: Хонда с двигател на Роувър, Сузуки с двигател на Фиат. Киа с двигател на Мазда и разбира се любимите ми ССАНГ ЙОУНГ с двигател на Мерцедес.:-) :-) :-)

            Проблемите идват по-скоро от сервизите, които не знаят достатъчно за двигателите разработка на други фирми.

            Примери: Хонда с проблем в мотора - след посещение в сервиза на Хонда ни изпратиха в Роувър, да отстранят проблема. Съответно в Роувър ни посрешнаха с: Тва е Хонда бе, кво искате?

            Чисто новото Сузуки на Тъщата отиде за първа смяна на масло. С ужас установихме че вместо 3,2л. масло, те са сипали 4,5л. Щото не знаели колко трябва !!! Добре, че го хванахме на следващия ден...

            Коментар


            • #21
              До: Уникалният дизелов мотор на рено 1.9

              А какво ще кажете за мотора 2,3 на Пежо? На Сиерата е същия.
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • #22
                До: Уникалният дизелов мотор на рено 1.9

                Дълги години съм карал 1.9 и 2.1 тди на Пежо ,бяха монтирани на Ситроен ВХ и ХМ просто съм възхитен.Нищо лошо немога да кажа.

                Коментар


                • #23
                  До: Уникалният дизелов мотор на рено 1.9

                  дрът пиргиш
                  бавен тежък гори и неубиваем
                  моторът е Пежо 2.3 прост без никакви електроники атмосферен
                  имаме 2 автомобила на по 20 години с такъв мотор
                  последните 15 се карат като служебни
                  едва тази година бракуват единият
                  а ги карат с М10Д или М16Д според зависи какво има
                  а смяната на масло е дребна подробност
                  за съжаление е безвъзвратно морално остарял
                  BMW X6

                  Коментар


                  • #24
                    До: Уникалният дизелов мотор на рено 1.9

                    Сложил съм такъв на късия Ровър. Купих го от вторични за 200лв. Изгаря 9-10л за 80км смесено каране. 70%асвалт-30% черно. С 5-7 човека на борда. 4 атм. налягане на маслото студен, на празен ход. 3 атм загрял. Карам го с UNIL 20w40. Една сутрин през август шофьора ми звъни и вика, че е светнала лампата на динамото. Цял ден кара кретена, като се върна, гледам, че го няма ремъка. В радиатора няма вода. Кеф. Без последствия. Естественно не е карал постоянно, има много спирания, ама......... Баси мотора. За всеки случай взех още един за резерва.
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Уникалният дизелов мотор на рено 1.9

                      слага се на пежо някакво дърто
                      хит е в северна Африка и източна Африка
                      точно зороди това че е зор да се прегрее
                      по дискавъри имаше цял филм как внасят 20-30 годишни пежа там
                      и ги продават за луди пари
                      беше описан целият път от Франция до пазара
                      BMW X6

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X