Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Уникалният дизелов мотор на рено 1.9

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Уникалният дизелов мотор на рено 1.9

    От известно време наблюдавам странно явление.

    Какъв е този мотор че го слагат на толкова много коли. Въждал съм го както на лек автомобил така и на пикапчета, а онзи ден разбрах че и новата гранд витара го ползва.

    Слагат го всевъзможни проиводители виждал съм го на волво, мицубиши и т.н.
    Направо ме е страх да погледна под капака на моето ауди че и то е 1.9

    Имате ли някъкви преки наблюдения - аз лично за моторите на рено знам че доста текът /лични преживявания/ и лесно прегряват.
    088455338две
    "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
    Джамбазов 2010г..

  • #2
    До: Уникалният дизелов мотор на рено 1.9

    Е,чак пък уникален...То и VM-a го слагат наляво и надясно,че и нагоре и надоле...
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #3
      До: Уникалният дизелов мотор на рено 1.9

      За Тойота-Италия двигателя VМ който е 2,5TD-пет цилиндъра си е нещо обичайно. Виждал съм монтиран и на Чероке 2,5TD -четери цилиндъра ,Ровър 2,5TD-четери цилиндъра,Алфа 164 -четери цилиндъра. Интересното е че много ги плюят тези двигатели а ги монтират на толкова много автомобили. Явно имат и положителни качества. Карал съм Тойота LJ73 с такъв двигател и ми хареса как работи.
      Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
      Дий Снайдер

      Коментар


      • #4
        До: Уникалният дизелов мотор на рено 1.9

        Имам наблюденияМного често пукат блокове.Тоя проблем го имаше и на старите дизели(1.9) на Рено, не е опревен и при новите
        Двигателя не блести с нищо в своя клас.Хеле пък "уникален"
        0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
        Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
        Суперскан България www.decbg.com
        Машинно почистване на DPF/FAP филтър

        Коментар


        • #5
          До: Уникалният дизелов мотор на рено 1.9

          Тайната е, че е на Пежо. Напълно прилично балансиран форкамерен атмосферник. Турбо версията е модификация, не е друг мотор. За него Пежо имат лека и лекотоварна скоростни кутии, които покриват всички режими.
          Големия му кусур е че не става за джипове.

          Коментар


          • #6
            До: Уникалният дизелов мотор на рено 1.9

            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
            Тайната е, че е на Пежо...
            Не знаех, че Renault ползват двигатели на PCA.

            Коментар


            • #7
              До: Уникалният дизелов мотор на рено 1.9

              Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
              Не знаех, че Renault ползват двигатели на PCA.
              Аз много се съмнявам Рено да ползват двигател на Пежо...

              Коментар


              • #8
                До: Уникалният дизелов мотор на рено 1.9

                Не съм чувал нито да текат, нито да пукат блокове. Имам Рено и пиша в тамошния форум. Има стотици собственици на такива мотори. То и Тихомир май там съм го засичал. Нещо Клио ли имаше, какво беше...
                Чувал съм за по големия му брат 2.2 dti , че не е особено сполучлив, но проблема май е в турбото.

                Иначе Рено да ползва двигател на Пежо, не съм чувал. Те май не са в особено близки отношения Пежо-Ситроен и Режията.

                Коментар


                • #9
                  До: Уникалният дизелов мотор на рено 1.9

                  Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                  Тайната е, че е на Пежо. Напълно прилично балансиран форкамерен атмосферник. Турбо версията е модификация, не е друг мотор. За него Пежо имат лека и лекотоварна скоростни кутии, които покриват всички режими.
                  Големия му кусур е че не става за джипове.
                  Не е.Твоят,на Багирата,е Пежо.На Рено си е техен.Слага се на Волво,Сузуки и на някои модели х'лОпел.И това говорим за 1,9д.Иначе 2,1 се слага и на Чероки и на разни бусове...
                  0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                  Коментар


                  • #10
                    До: Уникалният дизелов мотор на рено 1.9

                    Първоначално публикуван от solenoid Преглед на мнение
                    Не съм чувал нито да текат, нито да пукат блокове. Имам Рено и пиша в тамошния форум. Има стотици собственици на такива мотори. То и Тихомир май там съм го засичал. Нещо Клио ли имаше, какво беше...
                    Чувал съм за по големия му брат 2.2 dti , че не е особено сполучлив, но проблема май е в турбото.

                    Иначе Рено да ползва двигател на Пежо, не съм чувал. Те май не са в особено близки отношения Пежо-Ситроен и Режията.
                    Грешиш приятелю...Явно става дума за друг човек, аз нямам Рено от 2000г. А и никога не съм бил член на Рено форума.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Уникалният дизелов мотор на рено 1.9

                      Аз имам Мицубиши Каризма 98г. 1.9 Рено мотор и съм много доволенВърви хайванина разход средно 6/100 нормално каране
                      Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                      New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                      Коментар


                      • #12
                        До: Уникалният дизелов мотор на рено 1.9

                        Първоначално публикуван от Jivko Преглед на мнение
                        От известно време наблюдавам странно явление.

                        Какъв е този мотор че го слагат на толкова много коли. Въждал съм го както на лек автомобил така и на пикапчета, а онзи ден разбрах че и новата гранд витара го ползва.

                        Слагат го всевъзможни проиводители виждал съм го на волво, мицубиши и т.н.
                        Направо ме е страх да погледна под капака на моето ауди че и то е 1.9

                        Имате ли някъкви преки наблюдения - аз лично за моторите на рено знам че доста текът /лични преживявания/ и лесно прегряват.
                        За кой двигател на Рено става въпрос? Има много разновидности, с и без турбо с нормална помпа с мех. еправление и с електр. управл и новите комън рейли. общото е само, че ги пишат 1.9 и НЕ са на пежо. На пежо дизела 1.9 също е добър и се монтира и на фиятовите коли.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #13
                          До: Уникалният дизелов мотор на рено 1.9

                          ?=$

                          Коментар


                          • #14
                            До: Уникалният дизелов мотор на рено 1.9

                            Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                            ?=$
                            "въпрос" е "равно" на "долар"

                            не разбрах много.... или по-точно нищо
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #15
                              До: Уникалният дизелов мотор на рено 1.9

                              Отговора на въпроса "защо е толкова разпространен" е не защото е уникален ами също като VM двигателя и този е доста ефтин за първоначално вграждане. Затова се и монтира толкова.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X