Обява

Свий
Няма добавени обяви.

гръмнал дебитомер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: гръмнал дебитомер

    Гърми при неправилен монтаж и настройка.
    Ако всичко е както трябва, вероятността да гръмне от свещ или кабел също не е голяма.
    Смесителя трябва да е непосредствено преди дросела, да има предпазна клапа преди дебитомера, блокираща целия въздуховод. А настройката да не е направена "да не гори". Щото хем ще гори, хем няма да върви и хем ще гърми.
    И двете ми mpi коли, които съм имал са гърмяли единствено при настройване, когато затворя прекалено дросела на газта.
    Уф че сложно го написах, сега ще ме разберат само 5-6 души, пък те си го знаят. Ама който не разбира, да седне да прочете.
    А най-много гърмят бакшишите, познайте защо

    Коментар


    • #17
      До: гръмнал дебитомер

      от личния ми опит с една хем позастаряла, хем доста търкаляна тук и там дама - /комби/ опел астра 1.4 16V мога да споделя малко опит. Оборудвана е с метан още в Италия и тая "кихавица" си я имаше от мома.Проблемът се оказа комбиниран - кофти запалване + некоректно отговарящ на сигналите ламбда контролер /не изгорял/. Първото поправих /смених с ново/, но пустия контролер се оказа костелив орех.Контролер нов не намерих, а докато обиколя по моргите за втора употреба поправих майсторски стария. Може ли някой който е запознат с тия чаркове да ми посочи магазин или сергия, от където да си купя нов щото тоя дето го купих от моргата е безкрайно клеясал и работи дори по-лошо от тоя де го правих ...а за гърменето - сега вече го няма и съм съгласен че ако е грамотно поставена уредбата и е в добро състояние е почти навъзможно да я накараш да кихне - поне аз не успях
      Пироните и чалга певиците си приличат по това, че ако не ги чукат, няма да пробият.
      Пиронът, който стърчи за награда получава... чук, чук, чук!

      Коментар


      • #18
        До: гръмнал дебитомер

        здравейте колеги и аз имам същия проблем с дебитомера да же въобще не работи на бензин аз само на газ ,но въпросът ми е има ли значение точно какъв е дебитомера защото моят е джеттроник с голяма букса кабели

        Коментар


        • #19
          От: До: гръмнал дебитомер

          Първоначално публикуван от andreeevbg Преглед на мнение
          здравейте колеги и аз имам същия проблем с дебитомера да же въобще не работи на бензин аз само на газ ,но въпросът ми е има ли значение точно какъв е дебитомера защото моят е джеттроник с голяма букса кабели
          Дори на външен вид да са еднакви, дебитомерите се различават и то сериозно. Преди време купих един дебитомер от хлопел и се опитах да го насадя на фордюхата- абсолютно безуспешно, а на външен вид бяха еднакви.Така, че гледай номера, сравнявай и едва тогава купувай.
          08седемшест5едно513четири

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X