Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BMW e46 бензин изхвърля антифриза

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: BMW e46 бензин изхвърля антифриза

    Там е работата, че не съм сигурен. След толкова ходене по майстори и даване на пари за нищо успях горе-долу да стигна до някакви изводи и да поправя каквото мога. Тук получих доста ценни съвети и дано вече всичко да е наред. Предпазлив съм и мнителен, защото като нищо, още утре сина ми ще тръгне на дълъг път с тази кола. Това че този двигател работи на 108 градуса и 2 бара налягане не го знаех и донякъде обясняват кипенето. Благодаря на всички, които помогнаха тук.

    Коментар


    • #32
      От: BMW e46 бензин изхвърля антифриза

      Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
      Ти сигурен ли си, че изобщо ти надуват маркучите? Ако не бъркам капачката трябва да е на около 2 бара, не както са повечето коли 0,9-1,1. Нормално е да са твърди, особенно на този двигател с висока температура и налягане. Ако е била зле капачката не е правел необходимото налягане и е греел, сега го прави и са малко по-твърди.
      Почти съм сигурен ,че проблема е тръгнал от подценената капачка "паровъздушен клапан". Термостатите на тези "каруци" фабрично са настроени да отварят напълно при над 105 градуса и ако "капачката" или някъде другаде изпуска налягане тенджерата логично завира!

      Коментар


      • #33
        От: BMW e46 бензин изхвърля антифриза

        Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
        Почти съм сигурен ,че проблема е тръгнал от подценената капачка "паровъздушен клапан". Термостатите на тези "каруци" фабрично са настроени да отварят напълно при над 105 градуса и ако "капачката" или някъде другаде изпуска налягане тенджерата логично завира!
        Много народ изгоря със скъпи и безмислени ремонти заради една тъпа капачка. Познавам няколко които сваляха глава.
        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
        Телефон - в профила!

        Коментар


        • #34
          От: BMW e46 бензин изхвърля антифриза

          Първия и втория шлайф на главата бяха заради бял пушек от ауспуха. Там нямах съмнения от какво е. Но след това се почна едно изхвърляне на антифриза, смяна на майстори без резултат и съвети да се смени двигателя и т.н. Нито един не провери ни капачка, ни термостат, ни помпа. За това се заех сам, с опита който имам с ладата, а по-късно и с Киата. И с ваша помощ нещата се получиха. Колкото до "майсторите" думи нямам. Единия се мисли за техник, защото баща му беше такъв, а на другия му е под достоинството да проверява разни там термостати в лъскавия си сервиз. Абе, нямам думи...

          Коментар


          • #35
            От: BMW e46 бензин изхвърля антифриза

            Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
            Познавам няколко които сваляха глава.
            Аз съм единия, като може би даже не знаеш...

            На сънито същата работа-заради скапана капачка се вкарах ъв филм.
            Не, че беше излишно, като свалих гарнитурата се оказа, че е била на границата на пробиването, та не е голяма загуба дето свалях глава.
            Ама проблема си беше в капачката де.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #36
              От: BMW e46 бензин изхвърля антифриза

              аз съм сменял глава и шомполирал радиатор на голф 2 дизел заради капачка
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • #37
                От: BMW e46 бензин изхвърля антифриза

                Абе тия мотори си имат проблем с прегряването и кривене на глави. Имал съм м40, м42, м43, м43tu, м44. Всеки път едно и също, маркучите на кокал, протича тройника зад главата, цепи казанчето.

                Коментар


                • #38
                  От: BMW e46 бензин изхвърля антифриза

                  Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                  Абе тия мотори си имат проблем с прегряването и кривене на глави. Имал съм м40, м42, м43, м43tu, м44. Всеки път едно и също, маркучите на кокал, протича тройника зад главата, цепи казанчето.
                  М20, М51 и М52 също загряват, напатих се много яко преди 12тина години с един М51, иначе с М40, М43ту, М44 и М52 проблеми със загряване не съм имал. С М41 имах ама му беше пробит радиатора
                  Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                  Коментар


                  • #39
                    И на мен ми се случи днес това, както си карах спрях пред магазина и всичко течеше под капака всичко изтече от парното и целия антифриз колата прегря и нарраво стрелката отиде на червено не знам какво стана, колата е бмв компакт е36 1600куб 98година, казаха че с добавка може да се управи, направо казанчето за антифриза извираше от него антифриз едвам се прибрах...

                    Коментар


                    • #40
                      Може да се оправи с добавка, която се слага между главата и блока

                      Коментар


                      • #41
                        Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                        Може да се оправи с добавка, която се слага между главата и блока
                        Тая добавка случайно да не се казва гарнитура
                        Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X