Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разход на масло 1,9ТДИ-ПД???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Разход на масло 1,9ТДИ-ПД???

    Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
    Ако е сегменти не трябва ли да има голямо картерно налягане, ще хвърчи щеката ако разхода е чак такъв. Залагам на гумичка на клапана.
    Има си отдушник , затова не изхвърча щеката. Ако този цилиндър гори много масло влизащо през сегментите , пак ще има капки и ще е омаслен клапана. За да минава толкова масло през гумичката и водача , при свален колектор трябва да се вижда стичане по стеблото на клапана или от пукнатина в главата.
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • #17
      От: Разход на масло 1,9ТДИ-ПД???

      Щеката няма да хвръкне, но ако махне капачката на маслото проблема ще е очевиден.

      Ако решиш да правиш ремонт няма да минеш без сваляне на главата. Та почни с това и е много вероятно да се види къде е проблема.

      Относно проблемите с главите - имаше една серия проблемни глави, но не са на този мотор. Има вероятност майстора дето е правил главата да е пропуснал нещо.

      Коментар


      • #18
        От: Разход на масло 1,9ТДИ-ПД???

        Махал съм капачката на маслото и на моето и на чужди ТДИ-та, разликата е нулева. По еднакъв начин духат масло, и по еднакъв начин пушат от щеката, даже има на една комшийка ,даже и масло хвърля от щеката и за 10к км гори половин литър 5/30. Така,че има някакъв проблем със скапания водач на клапана, най-вероятно , приготвил съм и друг двигател да монтирам, но искам да разбера от къде идва скапания голям разход на масло. С всеки изминал ден зачерквам по една причина.
        Турбото зачеркнах, течовете отстраних, разбрах и кой цилиндър прави мизерията, сега остава да видя, гумички ли са или сегменти.
        Сипах и добавка за износени двигатели, разлика в разхода на масло няма, затова си мисля, се има някаква пукнатина или скъсана гумичка. Ще го проверя и това, възможно е и шапката на водача да е строшена при вадене на самата гумичка от майсторите, тая шапка,която държи гумичката на клапана.

        Коментар


        • #19
          От: Разход на масло 1,9ТДИ-ПД???

          Майстора трябва да е проспал сериозен проблем с главата за да губи от там толкова масло.
          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

          Коментар


          • #20
            От: Разход на масло 1,9ТДИ-ПД???

            Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
            Майстора трябва да е проспал сериозен проблем с главата за да губи от там толкова масло.
            И аз щях да попитам, нали тоя двигател го е правил майстор който е взел пари за тая работа ?!
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #21
              От: Разход на масло 1,9ТДИ-ПД???

              Аз до колкото разбирам, колегата е в час с нещата, а главата е ходила на майстор.Щом може да си служи с вътромер и да направи всички проверки, които е изброил, сигурно може да си сглоби и двигателя?

              Коментар


              • #22
                От: Разход на масло 1,9ТДИ-ПД???

                При работещ на празен ход двигател да се дроселира въздуха към смукателния колектор(подходящ размер капачка с отвор) на границата на стабилните обороти и да се наблюдава има ли повишаване на омасляването.

                Коментар


                • #23
                  От: Разход на масло 1,9ТДИ-ПД???

                  Аз си правя двигателя, и доста други съм направил.Това съм завършил и това ми е хоби, въпреки,че не работя това.Аз съм перфекционист и не обичам да ходя по майстори, нищо лошо не казвам за тях, просто повечето претупват нещата,а ако ида при някой от майсторите,веднага ,казват с лека ръка ----- ДРУГ ДВИГАТЕЛ.
                  Ще се отваря за пореден път, тоя двигател, но в крайна сметка ще го направим.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Разход на масло 1,9ТДИ-ПД???

                    Първоначално публикуван от ludau Преглед на мнение
                    Аз си правя двигателя, и доста други съм направил.Това съм завършил и това ми е хоби
                    Тогава откриването на проблема е най-лесно.Знаете какво сте направили и какво сте пропуснали (пренебрегнали,подценили). Следващият път ще имате една идея повече знания и умения.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Разход на масло 1,9ТДИ-ПД???

                      Ти си намерил проблема колега! Дали е спукан водач или главата до него при набиване на грешен водач няма значение мисля?

                      А кой е мотора точно, защото не споменато?

                      Коментар


                      • #26
                        От: Разход на масло 1,9ТДИ-ПД???

                        Всичките 1.9TDI PD са почти еднакви. Разлики има май само в буталата, дюзите и турбото.,

                        Коментар


                        • #27
                          От: Разход на масло 1,9ТДИ-ПД???

                          Долничките са два вида, за роторките и за ПД. Има масово ПД са с по-дебел колянов вал и подобрени бутала и биели. Има два двигателя, които са базирани на долнички от роторки - 116 кс и 101кс. На тези само главите им са от ПД. Иначе 131, 150, 105, тези трите са с по-дебелият колянов вал, но пак има разлика в биелите им. Главите са същите, само разпръсквачите на поюпа-дюзите са различни.
                          Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                          Ford Fiesta 1.4 Tdci

                          Коментар


                          • #28
                            От: Разход на масло 1,9ТДИ-ПД???

                            Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                            Долничките са два вида, за роторките и за ПД. Има масово ПД са с по-дебел колянов вал и подобрени бутала и биели. Има два двигателя, които са базирани на долнички от роторки - 116 кс и 101кс. На тези само главите им са от ПД. Иначе 131, 150, 105, тези трите са с по-дебелият колянов вал, но пак има разлика в биелите им. Главите са същите, само разпръсквачите на поюпа-дюзите са различни.
                            Разхода се оказа от спукано бутало на 3-ти цилиндър!

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X