Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дизел vs Бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Дизел vs Бензин

    Ако е бензин хубу, ама като ще му слагам газ, по добре дизел! Накарах се на газ! Дет ще зареждам от Сандански до Варна 3 пъти, дето ще гадая всеки път кога ще изгасне за газ, та ще се преосигурявам и с бензин, дето ще търча през два града та в трети да търся читави майстори газаджии, и един куп още простотии 10 години - мерси! От 5 години нямам вече такива ядове!
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

    Коментар


    • #47
      От: Дизел vs Бензин

      Едно зареждане преди Карнобат ,София -Бургас и каране 7дена по 3-5км.140 лв.газ ,разход със стар изпарител ,с новия е по-добре .Гасне на газ при -18 когато запаля на газ и тръгвам почти веднага ,без да загрее на място ,2 случая само от моя глупост.Никога не ми е гаснала на газ ,щото така си е решила .На газаджия и други сервизи не ходи.14-15/100км. газ при 2 тона и 130-140 км/ч 94та година въргил,кво да искам повече,само добра подръжка и това е.На щерката Поло 1.6 75 коня,бензин,,двуврато,може и икономично при нея,ма не и при мене ,щото не стъпва на земята,много върви мъника,за рязко каране е превъзходно,много динамика и не ми се мисли за дизел в тоя клас да му опонира.
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • #48
        От: Дизел vs Бензин

        Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
        С уговорката за еднакви кубатури и цилиндри. Дизела ми прави по-голям кеф за каране.Имаш винаги динамика и мощ само като си наклониш леко десният крак. Особенно при изпреварване. С бензина се почва едно ръчкане, пък изцеждане. Нека да сравняваме круши с круши
        Що се излагаш (за пореден път)?!? Съвременни серийни бензинови двигатели правят до над 200 к.с. от 1.4 л! Аре ми дай пример кой точно дизел с такава кубатура ще ти "прави по-голям кеф от тия зверчета?!? За по-големите бензинки изобщо няма да те питам
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • #49
          От: Дизел vs Бензин

          Новите бензини с директно впръскване не стават на газ. Харчат по-малко, вървят доста, ама не се знае накрая дали още са на плюс пред дизела.
          Отделно, даже и старите дизели, имат като плюс пред всякакви газови уредби, по-голям пробег с един резервоар.
          Старото ми дизелово Ауди, го зареждах на 1200-1300км пробег, което при мен стигаше за месец.
          Дизела бие по коефициент на полезно действие, заради по-високата си степен на сгъстяване.
          Това, че газта у нас (или бензина в Щатите) е евтина, не променя горния факт. Та и за екологията на извънградско дизела не е по-вреден.
          Отделно, турбо бензин до скоро не се правеше масово, а сега вече не става на газ. Докато турбодизела е масов от над 30 години. Като поне от 20 години, се сетиха да го засилват с чип-тунинг.
          К'ъв е тоя турбо бензин, който ще бие по разход (разбирай, става на газ), и по вървене чипосана печка?! Сигурно има, ама едва ли е най-разпространената кола, на фона на броя дизели.
          Вследствие от горното, тия модели са малко екзотични и по-малко хора им разбират.
          И въобще, така като се замисля за бензинови мотори с турбо, до където ми стигат спомени и знания, всичките(преди тези с директно впръскване) вероятно могат да се изброят на един-два листа от тетрадка. Като по-масовите и адекватни на сегашното време, сигурно са двайсетина.

          А атмосферния бензин въобще изпада от класацията, единствено е по-безпроблемен и евтин за поддръжка. За да върви трябва да е яко форсиран или да е с голям обем. Същото важи и за атмосферния дизел, като е още по-надежден и безпроблемен, но пък върви още по-слабо.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #50
            От: Дизел vs Бензин

            От къде ви идват идеи за такива теми,само това не мога да разбера? Кой на кого доказва,кое е по-добро?Бензин или дизел?
            Ами всеки си е преценил на какво да кара, и не може да го убедите в противното!
            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
            Киа спортаж2000тди 98г
            Ауди А3 1.9ТДИ
            Каравана Аdria 390Q

            Коментар


            • #51
              От: Дизел vs Бензин

              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
              Що се излагаш (за пореден път)?!? Съвременни серийни бензинови двигатели правят до над 200 к.с. от 1.4 л! Аре ми дай пример кой точно дизел с такава кубатура ще ти "прави по-голям кеф от тия зверчета?!? За по-големите бензинки изобщо няма да те питам
              И колко живот има тоя двигател?
              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
              Киа спортаж2000тди 98г
              Ауди А3 1.9ТДИ
              Каравана Аdria 390Q

              Коментар


              • #52
                От: Дизел vs Бензин

                Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                [ATTACH=CONFIG]950177[/ATTACH]

                Бензин срещу дизел.
                Чистокръвен спортист срещу сув дизел.
                Ще почакам да ръсаждавате какъв е шанса на мл на драг и от 0 до 200.
                Мл дизел 380к. и 900н.
                Тайпер бензин 320к. и 400н.
                С това започнах не съм объркал форума!Щот знам до къде ще доведе темата.
                Мл е моя Хондата е на приятел пробвали сме ги.
                Но още няма да кажа резултата.
                На Гагича хемито ми е слабо.SRT8 ми е силно.
                Последно редактирано от Даниел Чобанов; 08-03-18, 22:35.
                Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                Коментар


                • #53
                  От: Дизел vs Бензин

                  Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                  С това започнах не съм объркал форума!Щот знам до къде ще доведе темата.
                  Мл е моя Хондата е на приятел пробвали сме ги.
                  Но още няма да кажа резултата.
                  Да залагаме ли,за резултата?
                  Хондата,те е била.
                  .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                  Киа спортаж2000тди 98г
                  Ауди А3 1.9ТДИ
                  Каравана Аdria 390Q

                  Коментар


                  • #54
                    От: Дизел vs Бензин

                    Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                    И колко живот има тоя двигател?
                    Мини дискусията е за кеф, не за живота им Въпреки, че животът им е достатъчен!

                    П.п. Апа какво им се плашите на двигатели, като цяло, не мога да разбера?!? Аз вече не помня колко гробници съм бракувал (вкл. и мотори) и двигателя е единственото нещо, което никога не ми е създавало проблеми!...
                    Последно редактирано от bushiDO; 08-03-18, 22:51. Причина: правопис
                    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                    Коментар


                    • #55
                      От: Дизел vs Бензин

                      Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                      С това започнах не съм объркал форума!Щот знам до къде ще доведе темата.
                      Мл е моя Хондата е на приятел пробвали сме ги.
                      Но още няма да кажа резултата.
                      На Гагича хемито ми е слабо.SRT8 ми е силно.
                      Хондата завива ли?
                      Real Recognize Real

                      Коментар


                      • #56
                        От: Дизел vs Бензин

                        Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
                        Хондата завива ли?
                        Хондата на писта ще засрами доста над нейния клас стига да е в правилни ръце.
                        Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                        Коментар


                        • #57
                          От: Дизел vs Бензин

                          Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                          Хондата на писта ще засрами доста над нейния клас стига да е в правилни ръце.
                          Добре де,кажи какво стана в крайна сметка?
                          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                          Киа спортаж2000тди 98г
                          Ауди А3 1.9ТДИ
                          Каравана Аdria 390Q

                          Коментар


                          • #58
                            От: Дизел vs Бензин

                            Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                            Хондата на писта ще засрами доста над нейния клас стига да е в правилни ръце.
                            ТеслАта влиза ли в в сметката?
                            И кои са правилните ръце ?
                            Не казвам , че Хонда са лоши коли - харесвам ги .
                            Не харесвам МЛ .
                            Спора е започнат за получени ползи и намалени разходи .
                            Предполагам 90% от колегите ще кимнат с глава .
                            Всеки от нас си е взел 5те пари и се е парил бая .
                            Имам и бензинка , имам и печка . Едната е за едно и се кара по един начин , другата е за друго и се кара по съвсем друг начин .
                            Отделно дето едното е фамиликар , седан , бензин газ. Другото е евридейка - дрът дизел ама с претенции за здравина.
                            Няма универсал - всеки си избира кочинката според нуждата и възможностите .
                            Да не разправям оня пернишки виц за Майбаха и голф2.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Дизел vs Бензин

                              Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                              ТеслАта влиза ли в в сметката?
                              И кои са правилните ръце ?
                              Не казвам , че Хонда са лоши коли - харесвам ги .
                              Не харесвам МЛ .
                              Спора е започнат за получени ползи и намалени разходи .
                              Предполагам 90% от колегите ще кимнат с глава .
                              Всеки от нас си е взел 5те пари и се е парил бая .
                              Имам и бензинка , имам и печка . Едната е за едно и се кара по един начин , другата е за друго и се кара по съвсем друг начин .
                              Отделно дето едното е фамиликар , седан , бензин газ. Другото е евридейка - дрът дизел ама с претенции за здравина.
                              Няма универсал - всеки си избира кочинката според нуждата и възможностите .
                              Да не разправям оня пернишки виц за Майбаха и голф2.
                              Това че още не си попаднал на универсал не означава че няма!
                              Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                              Коментар


                              • #60
                                От: Дизел vs Бензин

                                Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                                И колко живот има тоя двигател?
                                Въпроса не е към мене ,но да кажа за Поло 1.6 75к.с. 285хиляди и нещо си,мотора сух ,в перефектна кондиция ,да чукам на дърво.Дизела с компресия и вибрации само морИ себе си и купето от натоварване.С гарнитури и глави са известни най-вече,помпи ,дюзи,турбо,все проблеми при дизела.Турбо-бензините са малко в серийно щото те от турбо по принцип нямат много нужда,като не става въпрос за бегачките.Там всичко е бензин,един дизел няма по ралита,туринг и други.
                                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X