Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дизел vs Бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Дизел vs Бензин

    Аз газта си е харесвам и основно карам на нея ,целогодишно.Лека разлика има в динамиката през зимата,лятото не,ства въпрос за джипа.За адреналинско каране се кара на бензин,по хубаво лепи преди и изкарва от завоите на максимални обороти.За това от години се метнах на джип по ми е тромаво ,че с лека кола с бензин се гледам да е нещо като мотор дето не е от нормалните ,а то тия на юзда не се държат лесно.
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • От: Дизел vs Бензин

      Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
      Даже имам представа от w ,ама 10 със заден ангренаж откъм скоростите и те опаки ,като целия мотор.Иначе v12 само джаго съм карал с бензинопровод между главите като на тец Люлин паропровода.Мотора е по чист от v12 дизел и не е точно tdi .И боксери всякакви съм правил и карал и все бензинови.Нали знаеш само кои са с боксер.Най много са ме впечатлявали косуърти ,куатро ,американци и други бензинови .S класа съм карал старата 500 дизел, но не е като бензина.Най -яко впечатление от Мицубиши 3000 GT twin turbo ,ама турбини да видиш ,за американския пазар ,механични и големи,скорости с "плаващ"амбриаж ,4 x4.Темата е вечна та надали е възможно да бъде предъвкана докато не забранят дизелите от производство .Друго да питаш?
      Зададох ти въпрос , а ти като в предишното мнение започваш да пишеш несвързани неща . Искаше състезателен дизел , дадохме ти пример , искаш да караш до пръсване , .... Сега пишеш за някакви дърти V12 , ами и на Мерседес и на БМВ съм карал , някъде към средата на 90-те , особено второто е много спънат кон. За V12 TDI и за W12 бензин , имам наблюдения от близо десет години , имал съм възможност и да ги сравня. Вярно , че бензиновия е атмосферен , но както казва колегата по-нагоре , не можеш да искаш всичко да е еднакво пък горивото различно. Едно е да изпиеш литър вино , съвсем различно е литър ракия. Та някога ако имаш възможност да се качиш на V12TDI , ще чакам да изкажеш мнение. А по темата , имайки предвид ограниченията на максималната скорост , състоянието на пътищата ,доходите , и държавата в която живея. За мен най-добрият избор е простия чист дизел , или атмосферен бензин с газ , колата ми служи за работа , за да си правя кефа си имам мотори , но ги карам там където няма знаци и ограничения . Това си е лично мнение , и за разлика от теб , не го налагам , всеки да си кара каквото му е кеф.
      Последно редактирано от Чавдар (V93); 11-03-18, 09:43.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • От: Дизел vs Бензин

        Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
        Не мисля че правилно да се срвняват по литрова мощност двигатели с различни горива. Мисля че е правилно само по мощност.
        При еднаква мощност турбо срещу турбо двигател независимо от горивото ще е що годе изравнен резултат (например 1.4 бензинка срещу 2.0 дизел), и резултатът ще зависи от маса на автомобила и предавките...
        Атмосферка срещу турбо няма шанс при еднаква (пикова) мощност - кривата на въртящият момент и на мощността са коренно различни с преимущество на турбомотора (което се отразява и на усещането при шофиране - 'ритник' още от ниските)..
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • От: Дизел vs Бензин

          Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
          Зададох ти въпрос , а ти като в предишното мнение започваш да пишеш несвързани неща . Искаше състезателен дизел , дадохме ти пример , искаш да караш до пръсване , .... Сега пишеш за някакви дърти V12 , ами и на Мерседес и на БМВ съм карал , някъде към средата на 90-те , особено второто е много спънат кон. За V12 TDI и за W12 бензин , имам наблюдения от близо десет години , имал съм възможност и да ги сравня. Вярно , че бензиновия е атмосферен , но както казва колегата по-нагоре , не можеш да искаш всичко да е еднакво пък горивото различно. Едно е да изпиеш литър вино , съвсем различно е литър ракия. Та някога ако имаш възможност да се качиш на V12TDI , ще чакам да изкажеш мнение. А по темата , имайки предвид ограниченията на максималната скорост , състоянието на пътищата ,доходите , и държавата в която живея. За мен най-добрият избор е простия чист дизел , или атмосферен бензин с газ , колата ми служи за работа , за да си правя кефа си имам мотори , но ги карам там където няма знаци и ограничения . Това си е лично мнение , и за разлика от теб , не го налагам , всеки да си кара каквото му е кеф.
          Разбира се че не налагам мнение с каквото и да било ,в каквато и да било тема.Не знам що така ди решил?!!.Това е личната ми гледна точка и от правене и от каране,просто дизелите ги мразя като усложнения и оскъпяване при ескплоатацията,особено новите .И че сега не се занимавам с коли не означава че съм спрел,мога да започна винаги без съществено изоставане ,просто защото ми е в кръвчицата,с това проблеми нямам.Интересни клипове има за палене на супер нови дизели и v 10 и v 12 при минус 20,минус 30 градуса ,бензина с тия температури проблем.няма.V12 TdI не е нищо което може да ме впечатли и няма как поне маслото да не е черно на катран,такъв дизел няма.
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • От: Дизел vs Бензин

            Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
            ....Интересни клипове има за палене на супер нови дизели и v 10 и v 12 при минус 20,минус 30 градуса ,бензина с тия температури проблем.няма....
            Абе тук не си съвсем прав Аз съм палил до около -20С, и запали все едно бе 0С... Без проблем, без тракане, без нищо... Натискаш бутона и тръгва (подгрева - около/под 2сек - докато светнат лампите, и върти)... След това температурата към Гинци бе станала и -25С, но айде там си бе загрял автомобила...
            Въпреки моите притеснения (все пак и аз съм чувал за проблемите на дизела ), паленето не се различаваше от това при -10С:
            Последно редактирано от slowtraveler; 11-03-18, 17:35.
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • От: Дизел vs Бензин

              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
              При еднаква мощност турбо срещу турбо двигател независимо от горивото ще е що годе изравнен резултат (например 1.4 бензинка срещу 2.0 дизел), и резултатът ще зависи от маса на автомобила и предавките...
              Атмосферка срещу турбо няма шанс при еднаква (пикова) мощност - кривата на въртящият момент и на мощността са коренно различни с преимущество на турбомотора (което се отразява и на усещането при шофиране - 'ритник' още от ниските)..
              Да ,разбирам разликата, но в крайна сметка при ралични двг с различно гориво единствения критерий е мощноста. При еднакви купета и сходно тегло с една и съща мощност,бензин и дизел вдигат еднаква максимална скорост. Колко литра са не ни интересува. Турбото в случая ни интересува заради кефа от ритника и плача от ремонта му,ако се счупи.
              Темата е кое е по-малкото зло/поне аз така я разбрах/.
              Дадох пример който никой не прочете,щот всички въртят в тоя форум с поне W 12, и са карали и карали....
              Двете коли са пред вкъщи и в момента. Бензинката я кара жена ми, печката я въртя аз.
              Мнението си го казах в по-предния пост.
              Sent from my Nokia s fenerche

              Коментар


              • От: Дизел vs Бензин

                Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                Да ,разбирам разликата, но в крайна сметка при ралични двг с различно гориво единствения критерий е мощноста. При еднакви купета и сходно тегло с една и съща мощност,бензин и дизел вдигат еднаква максимална скорост. Колко литра са не ни интересува. Турбото в случая ни интересува заради кефа от ритника и плача от ремонта му,ако се счупи.
                ...
                Дори при еднаква мощност, разликата е как/за колко време ще се достигне тази максимална скорост... Кефа от ритника се отразява пряко и върху числата за динамика на ускорението...
                Това са фактите... И там е преимуществото на турбото. Недостатъците - си ги знаем
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • От: Дизел vs Бензин

                  Пусни едно сравнение на коя да е кола която има аналог по мощност на бензин и дизел и ще разбереш че всичко е субективно. Максималната скорост и от 0 до 100 са им доста идентични.
                  Sent from my Nokia s fenerche

                  Коментар


                  • От: Дизел vs Бензин

                    По необходимост, съвсем наскоро се наложи да сменя колата.
                    Та след 15 години само дизели реших да мина на другият бряг
                    Предполагам моторите са виновни - всяка есен, като се наложи да ползвам колата имах усещането, че шофирам ЖП композиция.
                    За малко, разбира се.
                    Свиква се след няколко дни, че нещата на пътя се развират доста по-лежерно с автомобил.
                    Сега "новата" е доста палава и се доближава до моторите.
                    Да, едва ли разхода ще пада под 15/100, освен ако я угася.
                    Аз ползвам кола няколко месеца в годината ежедневно та в случая реших да дам воля на удоволствието пред прагмантичността.
                    Вероятно пак може да се направи нещо по въпросът с ГИ но е непроложимо - дори запалките са ми на бензин

                    Темата е далеч от еднозначен отговор.
                    Подобен избор е много индивидуален и адски субективен.
                    Аз например не харесвам принудително пълнене па бил той и компресор, не понасям LPG (нефабрично), не каресвам и модерният дизелов агрегат...
                    Това ако не е субективо - здраве му кажи
                    Враг усраине

                    Коментар


                    • От: Дизел vs Бензин

                      Съжалявам че почнахме да се замеряме с мотори от голем клас,но колегата почна с v12тди.Аз мога и с бензин до 2000куб. да се кефа ,както казах xr3 е голем адренален за 115коня,то зависи и от карането.Може да отвориме тема ,кой двигател ще бъде спрян от производство пръв или поне наложени ограничения.п.с. В Якутск и подобни райони разчитат предимно на УАЗ бензин с изолация и стъклопакети в пътническото .
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • От: Дизел vs Бензин

                        Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                        Съжалявам че почнахме да се замеряме с мотори от голем клас,но колегата почна с v12тди.Аз мога и с бензин до 2000куб. да се кефа ,както казах xr3 е голем адренален за 115коня,то зависи и от карането.Може да отвориме тема ,кой двигател ще бъде спрян от производство пръв или поне наложени ограничения.п.с. В Якутск и подобни райони разчитат предимно на УАЗ бензин с изолация и стъклопакети в пътническото .
                        Нерде Ямбол, нерде Стамбул! Все пак не сме в Якутск!

                        п.с. Дизелака от подписа съм го палил на -35 преди години е Германия. С условието, че акумулатора преспа в хотела на + 25.

                        Коментар


                        • От: Дизел vs Бензин

                          Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                          Съжалявам че почнахме да се замеряме с мотори от голем клас...
                          Чак пък...
                          Аз нямам ни хаябуса нито валкирия!
                          В последните години колата за мен се е превърнала в нещо толкова банално, колкото пералня да речем.
                          Да се снимам с кола е все едно да си направя селфи пред микровълновата или зад нафтовата печка.
                          Колкото по-съвременна, толкова по-извратена ми идва идеята.
                          Разни хора - разни идеали.



                          Враг усраине

                          Коментар


                          • От: Дизел vs Бензин

                            Не знам къде намесихте и състезанията, че даже и от различен тип.
                            Сравненията там са различни със сравненията в ежедневието.
                            Там нещата се въртят около една камара неща: маркетинг(не го подценявайте ), надморска височина(някой спомена Дакар, всички чухме ДеВилиерс какво каза като стана високо), технически правилници и т.н.
                            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                            08седем9010З60
                            MAKE RALLY NOT WAR
                            Confidence in Motion

                            Коментар


                            • От: Дизел vs Бензин

                              Да вметна бърз коментар. Ходих с мой познат, който си взе Рав4 2012 2.2 дизел на сервиз. Колата започна да гасне, да не пали загряла, да няма никой над 3000 оборота. Та се оказаха познатите неща. За колата той плати 23 000 лв. Ремонта е както следва:

                              ДПФ - 240 лв регенериращо почистване
                              Турбо (с променлива геометрия) - 1300 лева ремонт
                              ЕГР - около 200 - 350 лв за възстановяване, не гарантирано, иначе нов
                              Клапани ГНП (от тях дава грешка и му свети жълтата лампа) - нови 460 лева
                              Дюзи - по около 250 лева на бройка за ремонт, ако не нови по 800 - 1100 лв
                              Съединител демпферен компле (в допълнение) около 3000 лв със смяната

                              Та, като му казвах да си вземе нова Равка, сега търси как да се отърве от тази ...

                              Коментар


                              • От: Дизел vs Бензин

                                Нека позная, взе я от автокъща/търговец?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X