Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не падат оборотите.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Не падат оборотите.

    Здравейте всички и весели празници. Проблема е следния. На LR 3та серия съм сложил мотор от Сиера 2,3 дизел. Прави ми впечатление, че като го карам из града и пусна газта за да превключа, оборотите падат много по-бавно от нормалното. Това горе долу се търпи, ама като дам сичката газ на някой баир и асключа от скорост държи страшни обороти и докато паднат..... На курбанджийския събор така щях да ям дървото. Тръгвам по един баир със сичката газ( въпреки че ми беше ясно че с тия гуми няма да го изкарам) стигам до средата и както очаквам -дотам. Мисля си, че най-важното е като спра да успея да набутам задната за да се върна контролирано назад. И...вадя лоста от първа, хаквам задна и пускам съединителя. И хуквам със страшна сила обратно. Познайте кво ми беше докато паднат оборотите. А байра стръмен, дерето близо, колани нямам. КЕФ! Я дайте акъл къде е проблема,че почвам да се притеснявам за здравето. А следващата разходка е след няколко дни. Весели празници още веднъж и бъдете здрави.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

  • #2
    До: Не падат оборотите.

    Помпата има регулиране за времето на спадане на оборотите(механично). Казваха му нещо като "повишен празен ход". Като се регулират ниските обороти се слагат едни подложки на лостчетата... С каква помпа си Bosch или Lucas?
    Последно редактирано от Peter TurboD; 24-12-07, 10:56.

    Коментар


    • #3
      До: Не падат оборотите.

      Помпата е Лукас. Пробвах да намаля порцията, но започва да тресе. Чуденка.
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • #4
        До: Не падат оборотите.

        Помпата ти има три регулировки с винт. Тази, която ограничава максималния ход (макс. обороти) не трябва да пипаш. Предполагам, че си въртял винта за оборотите на празен ход-когато го навиваш намаляват и обратно. Третия регулира т.нар. ускорен/повишен празен ход. С него търси позиция, при която оборотите спадат за около 2 сек. след форсиране на двигателя. Грешните настройки водят до: бавно спадане на оборотите(като в твоя случай) или заглъхване дори гаснене на двиг. след форсиране. След като регулираш ускорен празен ход, може да се наложи пак да пипнеш ниските обороти. Номера с подложките е по-сложен, но резултата е почти същия. Ако беше в София щях да ти свърша работата за 10 минути. От 10г. имам Sierra 1.8 дизел с лукас помпа и всичко правя сам. Ако написаното не ти помогне ще потърся книгите в които има картинки и са посочени винтовете. Весели празници. P.S. Първо провери дали не ти задържа жилото на газта и после пипай помпата.

        Коментар


        • #5
          До: Не падат оборотите.

          На един познат от руския форум на JEEP му се случваше същото на Гранд V8. Познай каква беше причината? Килимчето сложено върху педала на газта!
          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

          Коментар


          • #6
            До: Не падат оборотите.

            Ако имаш лостовата система като на снимката No1-регулира ниските обороти, No2-ускорен празен ход. Тук не се вижда този, който ограничава макс. обороти.
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #7
              До: Не падат оборотите.

              Първоначално публикуван от petmiltd Преглед на мнение
              Ако имаш лостовата система като на снимката No1-регулира ниските обороти, No2-ускорен празен ход. Тук не се вижда този, който ограничава макс. обороти.
              Благодаря много. Утре ще гледам дали е същото, щото мотора е 2,3.
              А как си представя Куадра килимчета в трета серия на Ленд Ровер не знам. Би било интересно съчетание. Нещо като последен модел Нисан с оранжев губер и флагчета с футболни отбори на таблото.
              Последно редактирано от Yordan Kolev; 25-12-07, 18:13.
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • #8
                До: Не падат оборотите.

                Имам колега с 2.3 дизел и същата помпа, само няма червения потенциометър, жилото е друго и има виско-терморегулатор за ниските обороти на студен мотор, останалите лостчета са същите. Ако има разлика прати снимка да търся по книгите - за тия мотори имам много.

                Коментар


                • #9
                  До: Не падат оборотите.

                  Благодаря много. Утре ще видя каква ще я свърша. Весели празници.
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Не падат оборотите.

                    Има разлика с между твоята и моята помпа. Опитвам да кача снимки, но не знам дали ще се получи.
                    Прикачени файлове
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Не падат оборотите.

                      Винта, който съм оградил на твоята снимка регулира ускорения празен ход. Прави ми впечатление, че е обърнат. Пускам и една word страница от сервизно на руски точно за тази помпа.
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • #12
                        До: Не падат оборотите.

                        Благодаря колега. И сега ако не я оправя, се записвам за митничар.
                        Или гинеколог.
                        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Не падат оборотите.

                          Ммм ... За гинеколог трябва да правиш същото, обаче през ауспуха. По-добре се пиши митничар. Те са честни хора и много ги уважават.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Не падат оборотите.

                            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                            Ммм ... За гинеколог трябва да правиш същото, обаче през ауспуха. По-добре се пиши митничар. Те са честни хора и много ги уважават.

                            Стефане бре, имах те за по-грамотен. Как навря в едно изречение митничар, грамотност и уважение. Постоянно ме учудваш. Май не си си пил лекарствата днес?
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X