Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разход на масло на бензинов Мерцедес

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

    Ти не прочете ли, че колата е закачана многократно на стар диагноза и нищо не показва. Ако трябваше да смятам парите давани по диагностики всеки път по 50 лева щях да си покрия вече половината ремонт на мотора. Липсата на грешки е не знам на калпави майстори ли е или на какво. Не веднъж съм сменял компоненти, които стар диагнозата не открива като дефектирали. И сподели какво не разбра от написаното и ще се постарая да бъда максимално подробен в обясненията си.

    Коментар


    • #77
      От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

      Първоначално публикуван от mtgogo Преглед на мнение
      Ти не прочете ли, че колата е закачана многократно на стар диагноза и нищо не показва. Ако трябваше да смятам парите давани по диагностики всеки път по 50 лева щях да си покрия вече половината ремонт на мотора. Липсата на грешки е не знам на калпави майстори ли е или на какво. Не веднъж съм сменял компоненти, които стар диагнозата не открива като дефектирали. И сподели какво не разбра от написаното и ще се постарая да бъда максимално подробен в обясненията си.
      Да , сега прочетох поста ти , в който си писал за диагностиката . Излязъл е със закъснение , а аз нямам навик да препрочитам темите .
      Ами какво да ти кажа ... проблем в дебитомера и проблем с бобина при мен го хванахме в кварталния сервиз , със щура програма , в която имаше софтуер "и за за МБ" . Момчето ( току-що завършило техникум) не знаеше английски , та му превеждах за грешките .

      ... та какво остава за нарочна програма и истински майстор ?! ....

      Ся , не знам какво е "регулиран" и "нерегулиран" катализатор , но като търсих в нета ( както споменах) дебитомер по заводския му номер - и за 2.0 и за 2.3 излизат еднакви . Бобините - също.

      ПС. ... а любопитството ми към темата е породено от факта ,че при мен електрическите проблеми бяха същите и вървяха по същия ред : свещи - бобина - дебитомер . Сякаш един ги е правил тЕя Мерцедеси .
      Последно редактирано от Vlado_Ts; 05-02-18, 09:56.
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • #78
        От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

        Смених Дебитомера. Взех си Бош за нерегулиран катализатор (какъвто установих, че и е необходим след дълги часове четене). Уви колата се оправи (за момента). Върви доста повече от преди и го няма проблема с изключването на цилиндри. Сега ще я засека и какъв разход ще направи, че да не се окаже, че сега пък ще гори като ЗиЛ. Поздрави от мен и благодаря на всички за мненията и споделения опит. Наздраве, аз щастливо ще изпия една бира за успеха. След малко отивам да я излъскам и ще пусна някоя снимка да я видите. Пък може да си кажете дали си заслужава да се наливат пари в нея.

        Коментар


        • #79
          От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

          Абе, какво е нерегулиран катализатор
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #80
            От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

            Какво и как се регулира на регулирания катализатор ?

            Коментар


            • #81
              От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Абе, какво е нерегулиран катализатор
              Без ламбда сонда преди него.
              Ти си полиглот - https://de.m.wikipedia.org/wiki/Fahrzeugkatalysator

              Макар че от тия години, трябва да си е G-Kat, освен ако не е нещо за конкретен пазар без такива изисквания.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #82
                От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

                Тоо, повечето кислородни сензори са преди катализатора
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #83
                  От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Тоо, повечето кислородни сензори са преди катализатора
                  То аз друго не съм написал.
                  Просто в началото като са почнали да слагат катализатори, за по-евтините коли са слагАли по-прост катализатор, който да не се влияе много от нестехиометрични смеси. Та да става за по-прости инжекциони и дори карбуратори.
                  После вече, при трипътния катализатор, за да работи му трябва по-прецизен контрол на сместа, за определен състав на изгорелите газове.

                  Отделно, че и грешката от превода... geregelter/ungeregelter катализатор. Може да се чете и като регламентиран и нерегламентиран, което също е вярно, доколкото 90 и некоя година, G-KAT става задължителен и в Германия за новите коли(както и в други европейски държави, но в различни години, не едновременно).
                  Но пък го обясняват и точно с регулируем, предвид регулирането с помощта на ламбда сонда на съвестта.
                  Последно редактирано от cecoa1; 12-02-18, 12:40.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • #84
                    От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

                    Първоначално публикуван от mtgogo Преглед на мнение
                    Смених Дебитомера. Уви колата се оправи (за момента). Върви доста повече от преди и го няма проблема с изключването на цилиндри. Наздраве, аз щастливо ще изпия една бира за успеха. След малко отивам да я излъскам и ще пусна някоя снимка да я видите. .
                    Първо поздравления за успешния финал. Но ,веднага изниква мисълта защо при толкова ходене по мъките не е открит проблемния дебитомер?
                    Сещам се за няколко възможности,но в подкрепа на това което каза Владо за диагностиката ще кажа,че е добре да смените сервизните специалисти.
                    Има два подхода-статистически -зяпане и триене на грешки и аналитичен при който се съпоставят данни и графики,прави се комплексна оценка на параметрите .
                    За около час причините за проблема се изяснява...........(правя разлика между механик и гайкажия,между шофьор и геврекчия и.т.н. )

                    Коментар


                    • #85
                      От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

                      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                      То аз друго не съм написал.
                      Просто в началото като са почнали да слагат катализатори, за по-евтините коли са слагАли по-прост катализатор, който да не се влияе много от нестехиометрични смеси. Та да става за по-прости инжекциони и дори карбуратори.
                      После вече, при трипътния катализатор, за да работи му трябва по-прецизен контрол на сместа, за определен състав на изгорелите газове.
                      Да де, ама на катализатора какво регулираш
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #86
                        От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Да де, ама на катализатора какво регулираш
                        Виж горе, допълних малко.
                        А регулираш състава на газовете. Щото иначе не може да бачка ефективно и освен това се поврежда. За повреждането питай Ясен, аз не съм се задълбочавал защо точно.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • #87
                          От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

                          Разбрах.
                          Регулирането на съвестта е яко
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #88
                            От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

                            Тъй като съм сложил вече такъв за нерегулиран катализатор, какви биха били последствията ако дебитомера не е правилния, тоест да е трябвало да сложа този, на който пишеше, че е за трипосочен регулиран катализатор. В магазина за моя курник илизаха два модела. Дебитомер за регулиран трипосочен катализатор и дебитомер за нерегулиран катализатор, а аз взех този за нерегулиран катализатор, защото моя катализатор е изтръгнат много преди да стана собственик на колата. Следвах пътя на логиката, а дори не знам защо Натиснете снимката за да я уголемите

Име:27946115_1840360532661337_786415303_o.jpg
Прегледи:1
Размер:847.7 КБ
ID:5780853Натиснете снимката за да я уголемите

Име:27946286_1840360449328012_1302945276_o.jpg
Прегледи:1
Размер:722.7 КБ
ID:5780854Натиснете снимката за да я уголемите

Име:27989962_1840360795994644_837305792_o.jpg
Прегледи:1
Размер:663.1 КБ
ID:5780855Натиснете снимката за да я уголемите

Име:27950573_1840360902661300_1111958440_o.jpg
Прегледи:1
Размер:534.0 КБ
ID:5780856Натиснете снимката за да я уголемите

Име:27946407_1840361355994588_747735214_o.jpg
Прегледи:1
Размер:492.8 КБ
ID:5780857Натиснете снимката за да я уголемите

Име:27989876_1840361185994605_725792608_o.jpg
Прегледи:1
Размер:408.9 КБ
ID:5780858Натиснете снимката за да я уголемите

Име:27990614_1840361109327946_347902128_o.jpg
Прегледи:1
Размер:565.9 КБ
ID:5780859 Прикачам ви малко снимки на колата. Единствената разлика спрямо заводския вид е, че тавана не е бил черен, а тъмно син...

                            Коментар


                            • #89
                              От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

                              Според мен няма да имаш проблем, но да каже и някой спец, може да бъркам.
                              Много е вероятно, просто този за с катализатор да е по-чувствителен и по-точно работещ, за да се приготвя по-точно сместта. Но е само предположение.
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар


                              • #90
                                От: Разход на масло на бензинов Мерцедес

                                Първоначално публикуван от mtgogo Преглед на мнение
                                Тъй като съм сложил вече такъв за нерегулиран катализатор, какви биха били последствията ако дебитомера не е правилния, тоест да е трябвало да сложа този, на който пишеше, че е за трипосочен регулиран катализатор. В магазина за моя курник илизаха два модела. Дебитомер за регулиран трипосочен катализатор .
                                Дистанционния ми съвет е да си карате количката и да търсите грамотни механици за аварийните ситуации!!!

                                Знания за всичко в автомобила трудно ще натрупате,освен ако интереса е строго професионален.
                                За катализаторите шофьорския интерес се свежда до това- да са здрави и "чисти" и с работещи кислородни датчици.
                                А това дали е "трипосочен"(трипътен- оксидиращ три реакции) или не е във Вашия случай- не работи.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X