Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Така се троши двигател .

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Така се троши двигател .

    ФЕята си работеше съвсем спокойно чукайки без да светне лампа на маслото с изплют биелен лагер (и наранена поради тази причина биела), и със сини шийки на основни лагери
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #77
      От: Така се троши двигател .

      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
      Тракането ясно. Ми лампа за масло нещо....как е работило това чудо?
      Ако щеш вярвай на 2000 оборота измерих 4 атмосфери налягане на маслото.Става въпрос за 1,8 моно на ФВ
      При тях има хроничен проблем със сигнализацията за ниско налягане на маслото и почти никой от собствениците не и обръща внимание.
      Шийката беше нещо уникално,яд ме е,че не я снимах.Проблема така и не открих,двигателя не е много километри,или нещо е запушило временно маслената магистрала или по някаква причина е останал без масло и после е долято.

      Коментар


      • #78
        От: Така се троши двигател .

        Първоначално публикуван от Traqn Savov Преглед на мнение
        Защото когато пикаят, няма прецизност на впръскването, пръскането се осъществява на капки или протичане на струйка, и горивото се пали и изгаря ударно, което напуква и разрушава стените на горивната камера, при по продължителна експлоатация с "ЧУКАЩ МЕТАЛИЧЕСКИ" двигател...
        Бива ли да се обясняват, такива супер елементарни неща, това не е ракетна технология..

        И то сервиз на Пежо-Ситроен Варна, му казаха на човека, карай си колата така !!!
        Специално при този двигател точно това е основния проблем . Някоя дюза "пропикава" и буталото обикновено се разцепва на две .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #79
          От: Така се троши двигател .

          Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
          Ако щеш вярвай на 2000 оборота измерих 4 атмосфери налягане на маслото.Става въпрос за 1,8 моно на ФВ
          При тях има хроничен проблем със сигнализацията за ниско налягане на маслото и почти никой от собствениците не и обръща внимание.
          Шийката беше нещо уникално,яд ме е,че не я снимах.Проблема така и не открих,двигателя не е много километри,или нещо е запушило временно маслената магистрала или по някаква причина е останал без масло и после е долято.
          Наливано е кофти масло и лагерите са излязли на "червено".Въпрос на време е било да изтрака.
          Същият проблем се случва при ФВ-тата,когато задере плунжерният клапан на маслената помпа.
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • #80
            От: Така се троши двигател .

            Наливано е М10д и е сменяно по старото разписание на 3000км,понеже е без пари.Но това е доволно дуракоустойчив автомобил и е само на 120 хиляди километра(истински).Все повече се убеждавам че М10Д има много ментета,двата червени лагера са нещо приемливо,но на четвъртата биела лагерите бяха качени един върху друг а шийката в диаметър беше 2мм под номинала,такова нещо не бях виждал на лека кола.Клапана не беше блокирал,налягането на маслото и компресията на студен мотор преди ремонта бяха перфектни 1.5 атмосфери на празен ход 4 атмосфери на 2000 оборота и 12 атмосфери компресия на всички цилиндри,включително и на четвърти със съвсем незначителни колебания между цилиндрите.Обяснявам си го с това че М10Д-то е жива грес докато е студено и постигането на налягане не е проблем,а и маслената помпа е в допуските за нова.

            Коментар


            • #81
              От: Така се троши двигател .

              Масова заблуда е че М 10 Д е евтино . При цена около 3 лева за литър и 3 смени за 10 000 километра кое му е евтиното ? Всяко друго нормално масло за нормален автомобил без отстъпки е 6 - 7 лева литъра . Вчера с моите отстъпки си взех 2 туби Нисотек 15W40 за компресорите по 15 и нещо лева 4 литра туба . На нивата съм с това масло само че 10W40 .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #82
                От: Така се троши двигател .

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Масова заблуда е че М 10 Д е евтино . При цена около 3 лева за литър и 3 смени за 10 000 километра кое му е евтиното ? Всяко друго нормално масло за нормален автомобил без отстъпки е 6 - 7 лева литъра . Вчера с моите отстъпки си взех 2 туби Нисотек 15W40 за компресорите по 15 и нещо лева 4 литра туба . На нивата съм с това масло само че 10W40 .
                А де ?!

                Никога не съм разбирал, защо човек, вместо да гледа и върви напред, с дърпане и зор се връща назад ?!
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #83
                  От: Така се троши двигател .

                  Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                  А де ?!

                  Никога не съм разбирал, защо човек, вместо да гледа и върви напред, с дърпане и зор се връща назад ?!
                  Ами не знам нямам логично обяснение за някои неща Ако приемем че един среден клас автомобил събира 4 литра три смени за 10 000 при цена 3 лева са 60 лева . Ако сменяш и маслените филтри и те са по десетина лева и го докарахме над цената на висок клас масло и като сложиш мърлянето което е безценно .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #84
                    От: Така се троши двигател .

                    Излиза все едно сменяш масло от 20 лева килото. Което отива вече във високия клас масла.
                    Ама то това добре-точат там в гаража, ползват старото за горене зимата и т.н. Чудя се от къде намират зимния еквивалент на М10 и М16-тия дето бяха едно време М6/М8...
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Така се троши двигател .

                      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                      ... Чудя се от къде намират зимния еквивалент на М10 и М16-тия дето бяха едно време М6/М8...
                      От никъде !
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #86
                        От: Така се троши двигател .

                        М16 + нафта, 1:1, и става М8.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Така се троши двигател .

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          М16 + нафта, 1:1, и става М8.
                          И после, лагерите в картера, ма барем ше е перфектно за печката.
                          Огин мАсло !
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #88
                            От: Така се троши двигател .

                            Тая текезесаска рецепта май съм я чувал...но във вариант с газьол.
                            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Така се троши двигател .

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              Масова заблуда е че М 10 Д е евтино . При цена около 3 лева за литър и 3 смени за 10 000 километра кое му е евтиното ? Всяко друго нормално масло за нормален автомобил без отстъпки е 6 - 7 лева литъра . Вчера с моите отстъпки си взех 2 туби Нисотек 15W40 за компресорите по 15 и нещо лева 4 литра туба . На нивата съм с това масло само че 10W40 .
                              Не ме разбра,колега.Като съм писал че е без пари,на собственика на колата наистина му идва за без пари това масло и го сменя когато си реши.Но понеже колата е с хидравлични повдигачи и собственика е що годе разумен човек,след основния ремонт премина на 10в40.За мен м10 е добро масло за това за което е предвидено,а именно за по-старата селскостопанска техника,която работи предимно през топлата част на годината и охлаждането е взето толкова на сериозно че маслото рядко минава 80 градуса.Скоро варих м10д точно за да отделя нафта от него и да го използвам в хидравлика,прецедих го докато е горещо,около 80 градуса и си изтече през цедката като бензин.С такова масло да се кара съвременен двигател,който вдига 120 градуса и нагоре температура на маслото за мен е безумие.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Така се троши двигател .

                                Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                                ...Скоро варих м10д точно за да отделя нафта от него и да го използвам в хидравлика...
                                "Без думи" - карикатура от Доньо Донев.

                                С такова масло да се кара какъвто и да е двигател, конструиран в последните 30 години, е безумие.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X