Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем в двигател на Порше Кайен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем в двигател на Порше Кайен

    Координати ?

    Коментар


    • #17
      От: Проблем в двигател на Порше Кайен

      0882 80 50 80- Илия, сервиза е Мирафиори, правят само Mercedes, BMW, Audi и Porsche, но за последните две с предварителна уговорка според проблема, защото предвид сериозната гаранция която дават проблемите за тях понякога също са били много, съответно и разхода.
      Чуйте се, и дано да свършите работа. Сервиза се намира на "Шипченски проход" с/у "Червено знаме".
      Звъни му настоятелно щото има много работа и не винаги вдига веднага или връща обаждания.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #18
        От: Проблем в двигател на Порше Кайен

        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
        0882 80 50 80- Илия, сервиза е Мирафиори, правят само Mercedes, BMW, Audi и Porsche, но за последните две с предварителна уговорка според проблема, защото предвид сериозната гаранция която дават проблемите за тях понякога също са били много, съответно и разхода.
        Чуйте се, и дано да свършите работа. Сервиза се намира на "Шипченски проход" с/у "Червено знаме".
        Звъни му настоятелно щото има много работа и не винаги вдига веднага или връща обаждания.
        +1 За сервиза. Клиенти са ми и са изключително точни!
        ;-)
        Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
        нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

        Коментар


        • #19
          От: Проблем в двигател на Порше Кайен

          Този двигател е доста известен с падането на никасила от цилиндъра в Русия и при нас(дано не е това защото или сменяш блок или се набиват ризи) заради сярата в горивото. .Винаги има по няколко обяви за продажба "с шум в двигателя" . Един от добрите(сертифицирани) майстори на марката е Нарцис Найденов във Враждебна.Цитата е от Порше подфорума

          "няма какво да се чудиш... на 02.03.15 се появи чукане...При Нарцис ми направиха бърз тест - вадиш пръчката на маслото, светваш с фенерче... и ако има метални частици в маслото по пръчката...сорри. Пробвах с добавка...намали чукането, ама си се чува на тихи обороти до към 2000. С други думи...нищо.
          купих двигател за 4000- оборудван, при Нарцис го смениха -900 за работа , около 600 за масла, антифриз и филтри и т.н. консумативи при смяната. За ремонт на моя с изработка на цилиндрови втулки(ризи) с 8 нови бутала - около 8500 ми казаха
          Истината е че двигателите не са много добри- нямят стоманени цилиндрови втулки - алуминиев цилиндър с никасилово покритие... когато се износи...нов двигател.
          доста прочетох за никасила най- вече от прегряване страда. Прегрее ли двигателя...нов. Много е важно и маслото - 0w40 със спецификация за порше..."
          Последно редактирано от milenvg; 22-08-17, 21:57.

          Коментар


          • #20
            От: Проблем в двигател на Порше Кайен

            ТОП 5 Самых проблемных и плохих моторов VAG! - YouTube

            ТОП 5 плохих МОТОРОВ VAG, VW Audi Skoda - YouTube

            В единия клип човека правилно казва нещо от сорта, че тия автомобили са хубави, но до петата година.

            Коментар


            • #21
              От: Проблем в двигател на Порше Кайен

              Може да е прегорял клапан, може и духнало бутало, може и сегменти, но малко ме съмнява само на един цилиндър да е от сегменти... По скоро съм склонен да вярвам, че има проблем с буталото, но така или иначе главите се свалят и проверка.. При условие, че ще се отваря мотора, ще е хубаво да се сменят биелни, основни, ангренаж(верига/ремък) и всичките му други аркалъци.. Основен ремонт демек..
              Но за да духне един цилиндър, мисля, че трябва да се търси от къде е причината..
              От неправилна настройка на ГУ и целия монтаж знам, че прегарят клапани.. Уф сложно е..

              Коментар


              • #22
                От: Проблем в двигател на Порше Кайен

                Проблема според мен е че последните цилиндри са най-натоварени топлинно + сяра в горивото и никасила си отива. Ама това ще се види като се разглоби мотора. Ако е това цената ще е 50% от цената на колата

                Коментар


                • #23
                  От: Проблем в двигател на Порше Кайен

                  Ако картера има шанс да се свали ,без да пречи нещо по окачването отдолу,може да не се сваля двигател ,ако ремонта е частичен.Сменявал съм и биелни и основни лагери по тоя начин ,също и вадене на бутала,без никакъв проблем.
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблем в двигател на Порше Кайен

                    Здравейте колеги ,
                    проблема се оказа изгорял клапан , диагностицира го Нарцис Найденов от Нарконикар , сега чакам да ме включи в графика за ремонт .
                    Оказа се че работа по ремонта е доста серизна , сваляне на двигател , обслужване на двете глави и кой знае още какво ...... абе филма е страшен .

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблем в двигател на Порше Кайен

                      Първоначално публикуван от Petar Naydenov Преглед на мнение
                      ...... абе филма е страшен .
                      Е кое му е страшното ?!
                      На майсторите това им е работата.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проблем в двигател на Порше Кайен

                        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                        Е кое му е страшното ?!
                        На майсторите това им е работата.
                        Нали, единственото, което той трябва да направи - да бръкне в джоба, няма нищо страшно...
                        мисля, да зема а се замисля...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проблем в двигател на Порше Кайен

                          Автомобили от този клас си искат бъркане в джоба при каквато и да е повреда. Не е приятно, но не е и страшно особено ако покупката е съобразена и с доходите на собственика.
                          Subaru Legacy 2.5
                          Suzuki GS500 E

                          Коментар


                          • #28
                            От: Проблем в двигател на Порше Кайен

                            Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
                            Нали, единственото, което той трябва да направи - да бръкне в джоба, няма нищо страшно...
                            Първоначално публикуван от MartiX5 Преглед на мнение
                            Автомобили от този клас си искат бъркане в джоба при каквато и да е повреда. Не е приятно, но не е и страшно особено ако покупката е съобразена и с доходите на собственика.
                            Точно де, ако му е страшно, КИА като пенчовата, а и харчи 7-8 нафта.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #29
                              От: Проблем в двигател на Порше Кайен

                              Нямах предвид парите , а това че ремонта като работа си е доста .

                              Коментар


                              • #30
                                От: Проблем в двигател на Порше Кайен

                                Първоначално публикуван от Petar Naydenov Преглед на мнение
                                Нямах предвид парите , а това че ремонта като работа си е доста .
                                Там са и рисковете, да оплескат нещо.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X