Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Промиване на радиатор.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    Възможно е и радиаторчето да е било позадръстено. Но такива химиЙ, аз съм се въздържал да ползвам, защото не мисля че са мислени точно за автомобилни охладителни системи. И понеже писах по-горе, че има разлика, на Ферозата таблото според Спарки се сваля за "две минути". То не е точно така, но свалянето на табло и достигането на радиаторчето при съвременните коли е малък, дълготраещ кошмар. Повече ти струва работата, отколкото самото радиаторче. А ако се мъчиш сам, ставаш пишман и трябва да си вземеш една седмица отпОска.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #62
      Вчера колегата занесе маркуча при един наш общ приятел да промият с водица системата на някаква кола преди да и сипят нов антифриз . Промили сипали и малко преди колата да стигне работна температура маслото излязло във фунията . Та при коли около и над 10 години при промиване и наливане на нов антифриз риска да ги смеси не е малък .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #63
        Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
        Възможно е и радиаторчето да е било позадръстено. Но такива химиЙ, аз съм се въздържал да ползвам, защото не мисля че са мислени точно за автомобилни охладителни системи. И понеже писах по-горе, че има разлика, на Ферозата таблото според Спарки се сваля за "две минути". То не е точно така, но свалянето на табло и достигането на радиаторчето при съвременните коли е малък, дълготраещ кошмар. Повече ти струва работата, отколкото самото радиаторче. А ако се мъчиш сам, ставаш пишман и трябва да си вземеш една седмица отпОска.
        Тъкмо напротив. Спарки си стои зад думите. И на терано таблото се сваля за толкова.

        Но смяната на радиаторче на парното или климатика е нещо различно. На някои коли може да се смени и без сваляне на таблото дори, на други "сиебаломамата". На тераното ги сменях и двете (не че имаше защо) - средна хубост като трудност. Сега ако го правя + половин час, когато го правих за сефте - +2 часа. Сваля се абсолютно всичко.

        ПП: Впрочем и на Jeep WK таблото не е велика философия. Даже е доста приятно за работа, стига човек да не е припрян и да мисли преди да напъва и да върши простотии. Има начин да падне всичко барабар с жиците и тръбата, на куп. После радиаторче се сменя с поглед.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #64
          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

          После радиаторче се сменя с поглед.
          Те на всички, когато се стигне до тях -" се сменят с поглед". Вече бягам от подобни занимания (младите да се гънат под таблата) ,че не са за полезни за "кокалите" ми.
          А едни от "най приятните" са радиаторчетата на Вагените-държат ги две видички,НО докато стигнеш до тях е "веселие"!

          Коментар


          • petkov_bb
            petkov_bb коментира
            Редактиране на коментар
            Дано не ВИ се налага да влизате във филмчето и с Фабията,че ще има много пъти мама.....,
            Ето клипче за по лесната част- вентилатора ,но дава представа, какво следва още.....https://www.youtube.com/watch?v=9ap359HEmoI

          • sparkybg
            sparkybg коментира
            Редактиране на коментар
            Ми, табло като табло. Не видях нищо чак страшно. На WK то ми не е твърде по-различно. Свалих го за нещо като час първия път по неправилния начин - отделно долна и горна част, отделно жици, отделно тръби. А то излизало и в комплект.

            Не казвам че задачата е чак елементарна. Просто не е чак толкова страшна, колкото изглежда. Иначе и в завода ще се мотат със слагането.

          • коко келеша
            коко келеша коментира
            Редактиране на коментар
            За да няма псуване, хората са измислили сервизната документация. Лошото е, че трудно се набавя истинска такава.

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X