Обява

Свий
Няма добавени обяви.

тест за теч на масло от турбо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • тест за теч на масло от турбо

    Привет, сглабям една количка... да кажем че има общо с офруда понеже двигателя е от киа
    попадна ми 1 турбо (на снимката)Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0261.jpg
Прегледи:1
Размер:54.4 КБ
ID:6121065 на което съм разглобил охлювите, за да променя малко как идавт входовете и изходите.
    Рекох да тествам да видя как държи масло, луфтове не долавям ни радиален ни аксиален. на втората снимка е опитната постановка:
    турбото е само с масло
    изходът е запушен и chra напълнена с масло, като надуя с уста щуцера и почва да се прокрадва масло по топлата част (това на снимката)
    сега въпросът:

    как да позная дали това няма да се случи като сложа турбото и заплая двигателя?
    Прикачени файлове

  • #2
    От: тест за теч на масло от турбо

    Там нямаше ли едно бронзови, като втулки ли, сегменти ли да бяха, да пазят маслото от течове ?
    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
    Honda Dominator 650
    088ЧЧ93979-->Борис
    0878956Ч38-->Борис

    Коментар


    • #3
      От: тест за теч на масло от турбо

      има предполагам, но са вътре. Принципно постановката ми не е много коректна, защото по време на работа маслото се оттича на самоток към картера.
      Та някой ако знае как да тествам дали няма да протече....

      Коментар


      • #4
        От: тест за теч на масло от турбо

        Така в покой като не се върти вала съответно няма равномерен маслен клин образуван от маслото между вала и втулките ,и евентуално хлабината от горната страна хипотетично е по голяма и би могло да пропуска масло.

        Още повече че, сам забелязваш при монтирано на двигателя положение маслото се отича гравитачно в картера на твоя "стенд" изхода е запушен и може от това да има теч при пробата.

        Направи по коректна симулация , например като пуснеш масло с някаква помпичка или друго но да е свободен изхода и някак да има въртеливо движение, може да монтираш нагнетателния охлюв и да го надуеш с прахосмукачката.

        Не съм спец по турбокомпресори но така си мисля просто.
        Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
        Място и хора към които да принадлежи ...

        Коментар


        • #5
          От: тест за теч на масло от турбо

          Там имаш и центробежна сила имаш и налягане в газовите колектори..
          трудно можеш да го провериш на място..
          Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

          Коментар


          • #6
            От: тест за теч на масло от турбо

            благодаря. Ще монтирам, да видим какво ще стане

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X