Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скъсана подгревна свещ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Скъсана подгревна свещ

    Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
    ...Пък за монтажа , ми не е грешно да се превиши малко усилието на затягане....Но мааалко
    И що ? Да не проникне по -дълбоко нагара после ? А у съответната "инструкция по експлоатация" не пише ли с колко "нютон-метра" ? Ем тука тЕя работи ( по въртящите моменти и динамометричните ключОве) си ги знаеме още от пети клас по физика . И ни е лесно .

    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
    ....А тук пускам отново по молба на jeko47 инструмента, който ползва ....
    Ама аз ви моля да спрете и двамата с Жеко47 да ни дразните , че ми потекоха лигите . Ако и да съм обикновен железар .
    Последно редактирано от Vlado_Ts; 06-02-17, 21:45.
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • От: Скъсана подгревна свещ

      Владо, ако това те успокоява - и на мен ми потекоха лигите Аз бях само пощенска кутия, че jeko му звънят едни часовници на/в главата и го разсейват, та затова не може да прати снимките директно

      А сериозно - не виждам причина, заради която да може да се пренатегне 'по усмотрение на майстора' такъв крехък елемент като свещта...
      Допуска за затягане си е достатъчно 'широк', макар и усилието да е доста слабо...
      Ето какво пишеше на свещите на Доблото:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:glowplug.jpg
Прегледи:1
Размер:51.9 КБ
ID:5742942

      Някъде по-горе по темата (или по друга тема) имаше и въртящия момент на скъсване... За М8 май бе около 20Нм... Т.е. не мръдне ли при 20Нм, значи се готви за късане...
      Тук мненията с jeko се разделиха... Според мен е добре да се направят няколко опита - пръскане, опит на 20Нм (с такъв пистолет или динамометричен ключ), пръскане, опит на 20Нм и т.н....
      И ако е безуспешно, и ти писне след 2-3 седмици - увеличаваш въртящия момент, ама докато си при майстора за оправяне на скъсани свещи
      jeko поне доколкото го разбрах смята, че е добре да се пръсне, и след това - директен опит - или се къса, или се развива...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • От: Скъсана подгревна свещ

        Посоченото усилие за затягане на тези свещи е за М8. Моите са М10 и на каченото от теб клипче NGK за този размер го дават 15-20 Нм. На кутията на DENSO-то няма посочено усилие за затягане. Както и да е . Важното е, че операцията мина без проблеми и то при свещи на 23 години. Пропуснах да кажа, че преди завиването на новите свещи майсторчето мажеше резбите с някаква силиконова паста, издържаща на висока температура. След 23 години ще видим дали е имало ефект!
        Последно редактирано от kartechar; 07-02-17, 08:45.

        Коментар


        • От: Скъсана подгревна свещ

          Първоначално публикуван от kartechar Преглед на мнение
          ...
          След 23 години ще видим дали е имало ефект!
          Алилуя !
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • От: Скъсана подгревна свещ

            Първоначално публикуван от kartechar Преглед на мнение
            Посоченото усилие за затягане на тези свещи е за М8. Моите са М10 и на каченото от теб клипче NGK за този размер го дават 15-20 Нм. ...!
            Ясно - дано ръката му е била точна Ама след 23 години ще разправяш...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • От: Скъсана подгревна свещ

              Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
              Не е това.Гледай добре в комплекта.Има дорник , който влиза в свещта и води свредлото точно срещу електрода.И му дава дълбочина на пробиване точно за другото свредло , метчика и т.н.Нема импровизации с този комплект.При правилно процедиране излазят , като кощилки из д@пе. Нищо не палиш.Слушкаш реда и ползваш инструмента.Нема нужда да мислиш-измислено е.И скъпо.Но ефективно!
              Трябва ли да обяснявам детайлно това което споделям и да правя снимки на инструментите които ползвам?
              Темата ще отиде в мерене............... не, че бягам и малко ми трябва за да ВИ докажа, колко прибързано отсичате.
              -Разбирам,че част от споделеното не е разбрано .Тези проблеми решавахме и когато комплекти на KLANN ползваха само в Балкан Стар,а ние в домашни условия изработвахме неоходимите стъпални свредла.
              Подобен комплект ползвам от години и червена кутия не променя съдържанието.
              Факта ,че при работата с комплекта винаги имате 100% успеваемост ............................
              УСПЕХ !!!
              Последно редактирано от petkov_bb; 07-02-17, 21:16.

              Коментар


              • От: Скъсана подгревна свещ

                Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                Трябва ли да обяснявам детайлно това което споделям и да правя снимки на инструментите които ползвам?
                Темата ще отиде в мерене............... не, че бягам и малко ми трябва за да ВИ докажа, колко прибързано отсичате.
                -Разбирам,че част от споделеното не е разбрано
                Подобен комплект ползвам от години и червена кутия не променя съдържанието.
                Факта ,че при работата с комплекта винаги имате 100% успеваемост ............................
                УСПЕХ !!!
                Уча се от грешките си и ги споделям
                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                Коментар


                • Когато вадих подгревната свещ на джипа ми Исузу Тропер 2.8тд се скъса реотана и остана в главата .Видях комплектите които продават по магазините ,но те нямаше да ми свършат работа и сам пробвах да разпробия,да направя резба и да я издърпам .Направих втулка при стругар за да може бургията да бие точно в средата ,но материала е много здрав и успях да пробия 4,5мм за 2,3 часа.При което спрях ,нямах шанс.Извадих я по следния начин.Извадих дюзата ,чукнах свеща с удължение и тя падна в цилиндъра.После през дупката на дюзата е издърпах с магнит,при втория опит.Трудно извадих дюзата,с големи мъки,наложи се в горния край където е по дебел материала да заваря една гайка ,след което с обратния чук нагоре и така се получи.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X