Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бавно зареждане на газова бутилка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бавно зареждане на газова бутилка?

    Здравейте,днес закупих един автомобил,на излизане от София,спрях на ОМВ на Цариградско,исках да напълня до горе.Направи ми впечатление че много бавно се пълни.Събра 12-13 литра и газаджията я спря,каза пълна е,макар че влизаше по малко газ-не се характерното тракане.Прибрах се,и след изминати 230 км,отивам на местната бензиностанция,и пак същата история-едвам едвам се пълни бутилката,с мъка влязоха 12-13 литра и направо спря.Налягането на колонката беше 12 атмосфери.Няма как колата да е изгорила толкова малко газ,отделно това бавно пълнене може да докара всеки до лудост.
    Къде може да е проблема?Насочвам се към поплавъка и прилежащите му карантии.Ако ида на газаджия,знам какво ще ми каже-цялата сонда не става,всичко трябва да се смени.Уредбата е слагана 2019.Нека ако някой има идея да каже какво мисли.Благодаря.
    Yamaha Yz450F
    Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
    Всичко с ''рошави''гуми!

  • #2
    Винтил-минтил, и на мен ми се е случвало. Иди я прегледат профилактично.

    Коментар


    • #3
      За начало виж дали има кранче на пълнещата линия и дали е отвито докрай. Прегледай тръбата да не е някъде смачкана/прегъната. Натисни съчмата на пълначката да видиш потъва ли (пази се от течната фаза, която ще излезе, като натиснеш).

      Някои уредби имат филтър на зареждащата и като се задръсти, започва да пълни бавно. Но честно казано рядко се срещат такива филтри.

      Най-вероятно проблема си е в самата нивомерна сонда и моят съвет е да не се занимаваш с ремонти, а направо да си купиш нова за около стотина лева и да си я смениш. Не купувай БРЦ Европа 3, защото не са много читави.

      Коментар


      • #4
        Според мен, преди да правиш каквото и да било, карай докато газта свърши. След това виж как ще зареди и чак тогава минавай към другите стъпки.
        В миналото ще остане, каквито сме били...

        Коментар


        • IvanIvanovi
          IvanIvanovi коментира
          Редактиране на коментар
          Да, моята прави същото, ако не е свършила газта не може да се сипва повече от няколко литра.

      • #5
        Ще карам докато свърши газта,и ще пробвам да заредя отново,макар че сигурно ще е същата работа.Снощи гледах документите на газовата,нивомера е Мим газ.Мисля че там е проблема,но така няма как да остане-нито мога да я напълня,нито съм сигурен дали се пълни и докъде,отделно времето което трябва да се чака.
        Yamaha Yz450F
        Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
        Всичко с ''рошави''гуми!

        Коментар


        • #6
          Пробвай следващия път на Еко, там пълнят повече. Аз като зареждам на ОМВ или Лукойл винаги ми сипват по-малко и минавам по-малко километри.

          Коментар


          • #7
            Моето предположение: Сачмата при "пълначката" е ръждясала и не се движи.
            Човек се учи докато е прост!

            Коментар


            • #8
              Разглобих пълначката.Вътре има-съчма,пружина и една шайба с диаметър почти колкото една стотинка,с четири отвора по около три милиметра.Беше сглобено по следния начин-първо беше пуснато това нещо с четирите отвора,след това пружината и съчмата,която влиза в вътре в пружината.Преди разглабяне,съчмата беше под налягане от газта,натиснах я за да освободя налягането.
              Помислих че са сглобили пълначката неправилно,защото така сглобена,както описах по-горе,пружината не изпълнява никаква роля(съчмата е вътре в пружината и налягането на самата газ в тръбата до бутилката я държи под напрежение).
              Сглобих я като я наредих по следния начин-първо пуснах в пълначката пружината,върху пружината сложих надупчената шайба,върху шайбата съчмата.Идеята ми беше,налягането на колонката да натисне съчмата,тя да натисне шайбата,и тя да деформира пружината и газта да влезе навътре.След махането на пистолета,пружината да натисне шайбата,тя от своя страна съчмата и така съчмата да затвори.
              Сглобих всичко по ''моя'' начин,закачам пистолета на колонката и нищо не става,никаква газ не влиза.Утре ще върна подредбата на всички карантии и ще чакам да свърши газта за да сваля нивомера и там да търся проблема.
              Yamaha Yz450F
              Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
              Всичко с ''рошави''гуми!

              Коментар


              • #9
                Имал съм подобен проблем, моя е често срещан при тороидални бутилки. Проблема беше в поплавъка, разглобявахме 3-4 пъти докато го наместим правилно. Общо взето на празна бутилка свалихме поплавъка и уж го сложихме правилно. Отивам да зареждам - още по-бавно, зареждането беше само за проба и вкарахме не повече от литър. Покарах малко докато я изгоря и пак разглобяване и наместване - изобщо не зареждаше. Сваляне отново, наместване и пак слабо, пак малко каране и пак разглобяване. Накрая стана и след това никакви проблеми много години и километри.
                Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                Телефон - в профила!

                Коментар


                • #10
                  Как по-точно го намествахте?И моята е тородиална бутилка.
                  Yamaha Yz450F
                  Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                  Всичко с ''рошави''гуми!

                  Коментар


                  • Иван Жоров
                    Иван Жоров коментира
                    Редактиране на коментар
                    Не помня точно. Сравнително нова бутилка на малко зареждания започна да зарежда бавно, първите пъти беше добре. Като я свалиш гледаш какво се случва и какъв е шанса да опре, помня, че трудно се наместваше и по спомен леко я скъсихме, но не съм сигурен.

                    !!! В празна бутилка все още има газ, малко течна и не много малко газообразна! Отварянето е кофти, разхлабваш внимателно докато започне да фъска и после чакаш и пак внимаваш.

                  • ivo929
                    ivo929 коментира
                    Редактиране на коментар
                    Ще изхабя газта която е в бутилката и ще отворя да видя какво става,благодаря.

                • #11
                  Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
                  газаджията я спря,каза пълна е,макар че влизаше по малко газ-не се характерното тракане.
                  Имай предвид, че "характерното тракане" е характерно само за сонди Ловато и копията им. БРЦ примерно не трака никога.

                  Коментар


                  • #12
                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение

                    Имай предвид, че "характерното тракане" е характерно само за сонди Ловато и копията им. БРЦ примерно не трака никога.
                    ТРАКА....ТРАКА...BRC-то.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #13
                      Значи моето нещо не е наред.

                      Коментар


                      • Двигателист
                        Двигателист коментира
                        Редактиране на коментар
                        Надали. Имал съм и трите модела сонди на БРЦ, ф315/30 градуса, ако е от значение. От първите, без електро-магнитен клапан, Европа 2 и Европа 3. Чисто нови. Докато бяха наред спираха пълненето с харакерно „туп” и дотам. Никога не са тракали. Освен сега да имат някакъв нов модел. Иначе Ловато тракат,а сега имам Томасето и също бръмчи, като ловатото.

                      • Roninn
                        Roninn коментира
                        Редактиране на коментар
                        Аз съм с брц на една която карам с газ и трака .....Аз съм я слагал даже..
                        На служебните коли са брц и всички тракат .Става въпрос за 50-60 автомобила с брц....има тема тук и ако я намеря,ще стане ясно кой модел е сондата.
                        Ториадална бутилка с ел.клапан в сондата.

                    • #14
                      Ето я темата ...гледам че съм я мъчил преди 6 години.До днес никакви проблеми със сондата,след като залепих онова колело на сондата...в темата съм го снимал.
                      Даже съм имал същия проблем като на автора на темата....

                      https://offroad-bulgaria.com/forum/%...B0#post4270559

                      Пак казвам,тая брц сонда трака ...
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #15
                        Оправих колата.Първо се уверих че пълначката работи както трябва и пуска нормално количество въздух/газ.После изразходих газта,свалих цялата сонда и видях кое отговорно за пълненето-един пластмасов механизъм,който се задейства от поплавъка-разглобих го и го раздвижих.
                        Реших да отида и да си купя нова сонда(старата беше турска мимгаз,новата взех пах турска-ферони)за 50 лева и да не си бия пак тази кушия да свалям всичко,като по закона за всеобщата гадост ще се скапе пак,в най неподходящия момент.Монтирах новата сонда,и на колонката напълни както трябва,бързо.Бутилката е 42 литра,събра 36.Благодаря на всички които взеха участие в темата
                        Yamaha Yz450F
                        Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                        Всичко с ''рошави''гуми!

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X